Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Lipiec 2010

* Kto kogo wpuścił w kanał? – autorstwa Renaty Ryłko

Toczące się od marca śledztwo w sprawie przeprowadzonej przez wójta Kłomnic, Adama Zająca inwestycji, za którą podatnicy musieli zapłacić dwukrotnie, właśnie umorzyła prokuratura! (…) Warta ponad 1 mln zł inwestycja gminnej instalacji wodno-kanalizacyjnej na drodze powiatowej została przeprowadzona kilka lat temu, ale po pewnym czasie mieszkańcy zaczęli się skarżyć na źle  wykonane prace, innymi słowy na straszliwy smród wydobywający się ze studzienek, głównie w Zawadzie. Firma, która wówczas dokonywała prac budowlanych, podobno już nie istniała w czasie, kiedy okazało się, że inwestycja jest bublem. (…) Wykonawca uniknął kary i odpowiedzialności, a za całość podwójnej roboty zapłacili mieszkańcy gminy Kłomnice. 

* „Żółta kartka dla radnych” – autorstwa J.Ś.

Stowarzyszenie Kibiców „Wieczny Raków” i fani KS „Raków” przez kilkanaście minut próbowali zakłócić obrady sesji rady miasta Częstochowa. Pikietujący weszli na salę obrad z transparentem, na którym widniały słowa „Żadnych obietnic nie dotrzymujecie, a poparcia od nas chcecie”. Przyczyną zajścia są, jak zwykle pieniądze, a dokładniej 300 tys. zł dla „Rakowa”, które – jak twierdzą demonstrujący – były im obiecane przez włodarzy, a do tej pory nie przekazane. Rzecznik prasowy magistratu odpierał zarzuty – „takiej kwoty nikt nie obiecywał, ale przeznaczyliśmy 120 tys. zł dotacji celowej na przystosowanie stadionu przy ul. Limanowskiego do wymogów PZPN.

* „W odsetkach się nie wykąpiemy” – autorstwa J.Ś.

Prysły nadzieje na to, że nowy basen przy Dekabrystów zostanie oddany do użytku jeszcze tego lata. Plan awaryjny, który zapewniało miasto, też uległ zmianie. Inwestycja o wartości prawie 10 mln zł opóźni się przynajmniej o dwa miesiące, a że lato w Polsce nie jest długie, odpowiedź na pytanie o korzystnie z kąpieliska nasuwa się sama. (…) MOSiR w Częstochowie zaproponował na otarcie łez plan awaryjny, czyli utworzenie kąpieliska strzeżonego na zbiorniku „Adriatyk”. Zrekompensuje to być może w części brak nowej pływalni. 

* „Powiat wybrał inaczej” – autorstwa Cch

Gdyby prezydenta RP mieli wybierać tylko mieszkańcy powiatu kłobuckiego, nową głową państwa zostałby Jarosław Kaczyński. Na kandydata PiS swój głos oddało 51,72 proc. wyborców, zwycięzca w skali kraju, Bronisław Komorowski uzyskał o 1,306 głosów mniej (48,28 proc.). Co ciekawe, zarysował się wyraźny podział geograficzny – Kaczyński dominował  w pięciu północnych gminach (Krzepice, Lipie, Opatów, Popów i Miedźno), południe powiatu chętniej głosowało na Komorowskiego. Powiat kłobucki wypada więc, na tle regionu częstochowskiego, jako teren najbardziej przychylny Jarosławowi Kaczyńskiemu, najsłabiej za to zmotywowany do uczestnictwa w wyborach (do urn poszło 49,74 proc. spośród blisko 70 tys. uprawnionych do głosowania).

Sierpień 2010

* „Dyrektor szkoły z teczki Kurpiosa” – autorstwa Renaty R. Klucznej

Ostatnie lata LO im J. Słowackiego nie należały do najłatwiejszych. Prócz niżu demograficznego, rządowych prób reformowania oświaty, dołączyły jeszcze rozgrywki personalne. Z pewnością zmiana dyrekcji nie przysłuży się szkole, zwłaszcza, że odejście dyrektorki Lidii Jończyk zaskoczyło wszystkich, na czele z radą pedagogiczną i organem prowadzącym – Wydziałem Edukacji UM Cz-wy. Odbył się konkurs, w którym w ostatnim etapie wzięło udział dwóch kandydatów, ale nie został rozstrzygnięty. 9 członków komisji konkursowej, powołanych zarządzeniem pełniącego funkcję prezydenta Piotra Kurpiosa nie umie lub nie chce ujawnić przyczyny kontrowersyjnej decyzji. Milczenie w tej sprawie nie pozostawia wątpliwości, że urzędnicy starają się ukryć niejasności związane z głosowaniem.

* „W grupie siła” – autorstwa Jakuba Przymęckiego

Walka o odszkodowanie i dochodzenie swoich praw nigdy nie należała do łatwych i przyjemnych. Dobrze opłacani prawnicy większych firm zwykle stawiali przeciętnego Krakowskiego z góry na przegranej pozycji – zawłaszcza, gdy w grę wchodziły duże pieniądze. To już przeszłość, bowiem rząd zaakceptował projekt Ministerstwa Sprawiedliwości odnośnie wprowadzenia pozwów  zbiorowych. Nowe narzędzie do walki z nieuczciwymi posunięciami różnych instytucji od dawna funkcjonuje w niektórych krajach Unii i na zachodzie.

* „Dodatkowe pieniądze na budowę hali sportowej” – autorstwa J.Ś.

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej 2014 roku w Częstochowie? To marzenie dość odległe, ale nie do końca nierealne. Budowa nowoczesnej hali sportowej przy ulicy Żużlowej ma się zakończyć do czerwca 2012 roku. Wpłynie też dodatkowych 15 mln z Ministerstwa Sportu. Inwestorzy zapewniają, że powstająca hala umożliwi przeprowadzanie w przyszłości międzynarodowych imprez masowych, w których wiodące mają być zawody w siatkówce. Hala będzie 4 kondygnacyjnym budynkiem z jednoprzestrzenną salą funkcyjną – areną. Na widowni będzie mogło usiąść 7100 widzów. Cała inwestycja kosztuje 70 mln zł.

* „Cyganka prawdę powiedziała” – autorstwa Renaty R. Klucznej

(…) Gdy kłobucka elita (prezes OSP w Cygance Stanisław Dygudaj, władze gminy Kłobuck, działacze SLD i proboszcz parafii w Pankach) bawiła się w najlepsze, w Warszawie trwały uroczystości pogrzebowe Marii i Lecha Kaczyńskich, w przeddzień pochówku ciał pary prezydenckiej na Wawelu. Cała Polska pogrążona była w żałobie narodowej po tragedii smoleńskiej, odwoływano wszystkie wielkie i małe imprezy – ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Wyjątek stanowi wieś Cyganka, w gminie Panki, powiat kłobucki, województwo śląskie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content