Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z archiwum Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika przypominamy nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z archiwum
Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika przypominamy nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

NR 7 (042) 2005
* „Wędrówki staromiejskie. Brama do uliczki Ptasiej” – autorstwa Ryszarda Baranowskiego

Nasze miasto nie jest bogate w świadectwa przeszłości, a na dodatek zniszczenia wojenne i współczesne zaniedbania spowodowały, że całe kwartały ulic przywodzą na myśl bezzębną szczękę. Na Starym Rynku, pod numerem 18 jest jeden z najstarszych budynków. Stoi na narożniku wąskiego zaułku zawsze zwanego ulicą Ptasią, zapewne od popularnych niegdyś gołębników stawianych na dachach. Wjeżdżało się tam pod zachowanym do dziś łukiem bramnym, z okragłą płyciną zwaną okulusem. Powstanie kamienicy jest datowane na pierwsze lata XIX wieku. Od niedawna mówi się o przywróceniu Starem Rynkowi funkcji kulturowej, co wymaga szerokiej rewaloryzacji.

NR 8 (043) 2005
* ,,Budki dla ptaków” – autorstwa AB

Młodzież z Zespołu Szkół im. C. K. Norwida będzie się opiekować 22 budkami lęgowymi dla ptaków. Budki mają na celu zwiększenie populacji ptaków, naturalnych wrogów szrotówka kasztanowcowiaczka i w ten sposób chronić drzewa kasztanowców przed szkodnikami. Uczniowie sami kupili domki dla ptaków, z inicjatywy Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody. Pieniądze zbierano w szkole m.in. sprzedając domowe wypieki. (…) Młodzieży z „Norwida” gratulujemy dobrego pomysłu, a Was namawiamy do podobnych akcji. 

* „Częstochowianka nominowana do Oscara” – autorstwa SB
W miniony poniedziałek, 21 lutego w warszawskim Klubie Foksal 19 odbyła się wielka gala: Oscary Fashion 2005. I być może nie było by o czym pisać na łamach lokalnego tygodnika, gdyby nie fakt, że wśród wyróżnionych znalazła się częstochowianka – Edyta Pilichowska. Oscary Fashion 2005 to prestiżowy, organizowany od wielu lat ogólnopolski konkurs projektantek i modelek, któremu zawsze towarzyszyło ogromne zainteresowanie mediów. 
 
NR 9 (044) 2005 
* „Przychodnie w prywatne ręce” – autorstwa RB

Echem ogólnopolskich kontrowersji wokół służby zdrowia (głodówki i komornicze zajęcia pensji) są trudności prywatyzacji podstawowej opieki medycznej w Częstochowie. (…) Wstępem było zniesienie publicznego statusu placówek przy Kopernika, Księżycowej, Łódzkiej i Kopalnianej. Teraz kolejne przychodnie mogą zmienić status na prywatny; jeśli nie uczynią tego do czerwca miasto wystawi je na sprzedaż. 

* „14 lat za bloga” – autorstwa NN
Na nic nie zdały się protesty społeczności blogerów. Irański dziennikarz, który prowadził internetowy dziennik został skazany na 14 lat więzienia. Sąd z położonej nad Morzem Kaspijskim prowincji Gilan uznał, że internetowe zapiski służyły szpiegostwu i pomocy ugrupowaniom kontrrewolucjonistom na emigracji. (…) Rzecznik organizacji broniącej wolności prasy Reporterzy bez Granic twierdzi, że surowy wyrok jest częścią szerszej polityki władz Iranu mającej na celu zniechęcenie ludności do otwartego manifestowania swoich poglądów i kontaktowania się z zagranicznymi mediami. 

* „Częstochowianka dalej w III lidze” – autorstwa AZ 
Wyniki ze spotkań III ligi siatkarek spływają bardzo powoli i dlatego ustalenie aktualnej tabeli spotkań nie jest rzeczą prostą. Dziś jednak już wiemy, że ekipie Domeksu AJD AZS Częstochowianki najprawdopodobniej nie uda się zająć jednego z dwóch czołowych miejsc, które dawałoby nadzieje na awans naszej drużyny na drugi front.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content