Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z archiwum Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika przypominamy nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z archiwum
Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika przypominamy nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Nr 8 (008) rok 2004
* „Ach, co to był za protest…” – autorstwa Rafała Jasińskiego

(…) „Towarzysz Jagoda”, „czerwona jagoda” vel „burak” to zdaniem protestujących Bogdan Jagoda, dyrektor częstochowskiego PESC-u, a skandowali ludzie „Solidarności”, którzy do podjasnogórskiego grodu zawinęli  w takiej liczbie po raz pierwszy od dwudziestu lat. Ludzie przyjechali praktycznie z całego kraju, by razem z przedstawicielami naszej „Solidarności” zaprotestować przeciw łamaniu praw pracowniczych, zwalnianiu z pracy związkowców oraz „modnemu” ostatnio mobbingowi.

* „Cykl Wielkarzeczpospolita.net – rok 2054. Burkina Faso wysyła Inspektorów”
Burkina Faso, której flota zbliża się już do Polskiej Strefy Morskiej, zapowiedziało, że może jeszcze odwołać inwazje, jeżeli naczelnik Państwa Polskiego natychmiast zgodzi się na przybycie burkinskich inspektorów do miejsc w Wielkiej Rzeczypospolitej, które Burkina Faso uznała za podejrzane. Według informacji polskiego wywiadu Burkina rzeczywiście przygotowuje grupę specjalnie wyselekcjonowanych ludzi. Najprawdopodobniej jest ich czterech, są świetnie wyszkoleni, potrafią czytać i pisać, biegle posługują się śrubokrętami, wiertarkami i innymi niezbędnymi narzędziami pracy.

Nr 9 (009) rok 2004
* „W inwalidę równią pochyłą” – autorstwa Koli

Podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, wiodący do wejścia głównego siedziby KRUS w Częstochowie przy ulicy Korczaka, okazał się tak stromy, że postanowiono przemianować go na pochylnię przeznaczoną wyłącznie dla transportu gospodarczego. Nic dziwnego, bo wózek inwalidzki musiałby być wyposażony w spalinowy silnik z turbodoładowaniem, żeby pokonać taką przeszkodę.

* „Podniebny spektakl balansujących rzeźb” – autorstwa Artura Bratka i Janusza Pawlikowskiego
Tradycyjnie w Noc Kupały częstochowski artysta rzeźbiarz Jerzy Kędziora zorganizował w Prawiegalerii ZAR „Przedstudio” przy ulicy Jasnogórskiej spotkanie z rzeźbami balansującymi. Tam razem równocześnie odbył się także wernisaż najnowszej wystawy zatytułowanej „Podniebny spektakl”, która miała być (i zapewne będzie) organizowana we Francji. (…) rzeźby Kędziory są ewenementem na skalę światową wśród rzeźb kinetycznych. Podobnych nie tworzy po prostu nikt.

Nr 10 (010) rok 2004
* Polak wyróżniony Międzynarodową Nagrodą” – autorstwa Jana Czekajewskiego

W kwietniu 2004 prof. Karol Pelc został uhonorowany w Waszyngtonie pierwszą nagrodą Międzynarodowego Związku Menadżerów Technologii (IAMOT), który zrzesza kilka tysięcy naukowców z wielu krajów świata. Podstawą do wyróżnienia prof. dr Pelca była ilość i jakość jego naukowych publikacji opublikowanych w ciągu ostatnich 5 lat w najbardziej znaczących czasopismach ekonomicznych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content