Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z archiwum Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika przypominamy nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z archiwum
Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika przypominamy nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Nr 18 (018) rok 2004
* „www.Wielkarzeczpospolita.net – rok 2054. Totalna konsternacja” – autorstwa hetmaana

Podczas gdy na wszystkich czternastu frontach  IV wojny światowej trwają mniej lub bardziej zacięte walki, w głównym serwisie informacyjnym WRP – czyli w naszym – przez ponad cztery doby nie ukazała się żadna nowa informacja! Wszystko to za sprawą Boliwijskich Partyzantek, które w nocy z 26 na 27 lipca wdarły się do redakcji serwisu wielkarzeczpospolita.net, sterroryzowały ochronę, przedarły się przez zasieki, sforsowały schody i wzięły wszystkich pracujących w pocie czoła nad nowymi newsami redaktorów jako zakładników.

* „Tenisa nie brakuje” – autorstwa az
Mistrzem Częstochowy w tenisie ziemnym został Dawid Celt z Gromu Victorii Częstochowa. W gronie dziewcząt tytuł przypadł Marcie Jeż z CzKT Victorii Częstochowa. Równolegle z Otwartymi Mistrzostwami Częstochowy na kortach przy ul. Krakowskiej rozgrywany był Memoriał  im. Józefa Celta. 

Nr 19 (019) rok 2004
* „Zamknąć staruszkę” – autorstwa Renaty Klucznej

72-letnia Alicja C. mieszkająca niedaleko Przystajni przekroczyła próg Gminnej Biblioteki Publicznej w Przystajni. Wybrała książkę i na głos przeczytała jej tytuł. Pracownik biblioteki zwrócił staruszce uwagę, że znajduje się w miejscu publicznym, w którym obowiązuje cisza. Krótka wymiana zdań między paniami… i pyskówka gotowa. – Starsza pani bynajmniej nie używała języka literackiego – mówi kierownik placówki. Machina urzędnicza ruszyła. Sprawa trafiła przed oblicze Wysokiego Sądu, a dokładnie XIII Wydziału Grodzkiego z siedzibą w Kłobucku. (…) Policja się śmieje z… siebie, wójt milczy, by ukryć własną niemoc i… coś więcej, kierownik placówki broni się… swoimi świadkami, radni debatują, a dieta… leci. 

* „Od ULEN-u do ISPA. Oczyszczalnia Ścieków Warta” – autorstwa Jarosława Kapsy
Stan sanitarny Częstochowy, nie należał w XIX w. do stanu gwarantującego podstawowe potrzeby sanitarne. Przeciwnie – zanieczyszczenia powodowały powstanie licznych chorób epidemiologicznych. W takich warunkach nie dziwią liczne przypadki chorób powodowanych brudem: dyzenterii, febry błotnej, biegunek. W 1905 r. dr Władysław Biegański apelował o podjecie walki z epidemią przez tworzenie obywatelskich komitetów sanitarnych oraz wydanie przepisów porządkowych w zakresie gospodarki wodno-ściekowej. We wrześniu 1924 r. przedstawiciel Towarzystwa Ulen et Co z Nowego Jorku wystąpił do Rządu RP z propozycją realizacji programu inwestycyjnego z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w kilku wybranych miastach. Częstochowa natychmiast podjęła działania by znaleźć się w grupie wybranych miast. 10 grudnia 1924 r. podpisano umowę potwierdzoną uchwałą Rady Miasta Częstochowy.

* „Nadąsani fani, puste trybuny” – autorstwa az
Mecz ligowy żużlowców Złomreksu Włókniarza Częstochowa z Unią Tranów nie cieszył się największym zainteresowaniem kibiców. Niektórzy uważali, że mała frekwencja na trybunach spowodowana jest wzrostem cen biletów. Ci najzagorzalsi sympatycy czarnego sportu i częstochowskiego Złomreksu Włókniarza wyszli z przekonania, że podniesienie cen biletów to działanie niecne, bijące w kibicowską kieszeń. I dlatego na zajmowanym przez nich sektorze wywiesili gigantyczny transparent o treści: Biletów wyższa cena… a kibiców nie ma.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content