Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Wystąpiły opóźnienia w realizacji inwestycji DK1

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie informuje, że „pod względem przeprowadzonych odbiorów technicznych i uzyskania pozwoleń na użytkowanie, zakończone zostały dwie największe inwestycje drogowe we współczesnej historii Częstochowy, czyli budowa nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie od al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej oraz przebudowa ulic: Głównej i Przejazdowej wraz z budową nowej drogi tzw. obejścia ul. św. Barbary tj. odcinek DK-46 na zachodzie naszego miasta.” Jednocześnie MZD przyznaje, że DK1 nie będzie oddana zgodnie z zapowiedziami na koniec grudnia, gdyż wciąż „trwają końcowe roboty budowlane”, które przedłożą się jeszcze na „kilka, najbliższych tygodni nowego roku”.

W komunikacie MZD czytamy: 

„DK-46 zostanie oficjalnie otwarta w pierwszy, roboczy dzień nowego roku, 2 stycznia. 
DK-91 (DK1) natomiast na dalszych odcinkach niż dotychczasowo oddane zostanie otwarta dla ruchu nieco później. Równolegle do wypełnianych procedur administracyjnych trwają końcowe roboty budowlane. Wykonawca do udrożnienia al. Wojska Polskiego na osi północ-południe wraz z głównymi skrzyżowaniami potrzebuje jeszcze kilku, najbliższych tygodni nowego roku.

Odpowiednie zaawansowanie prac wraz z wypełnieniem określonych procedur i wykonanie wszystkich, koniecznych płatności umożliwia prawidłowe rozliczenie dofinansowań ze środków UE i ich wykorzystanie w ramach przeprowadzonych realizacji zadań z pożytkiem dla miasta. Warunki konieczne do osiągnięcia tych celów zostały spełnione, tym samym każde euro w ramach wspomnianego wsparcia zewnętrznego zostało wykorzystane.

W przypadku obu inwestycji wystąpiły opóźnienia w realizacji. Z perspektywy czasu można więc uznać, że dobrą decyzją było rozwiązanie umowy z poprzednim konsorcjum wykonawczym przebudowy DK-91. Z dużym prawdopodobieństwem bowiem można stwierdzić, że jeśli poślizg terminowy nastąpił na budowie DK-46, to tym bardziej miałby miejsce na realizacji większego zadania, na przebudowie w ciągu DK-91. Na pierwotne konsorcja wykonawcze przy obu kontraktach składały się dwie (z trzech), te same firmy wykonawcze. Potencjalne przekroczenie terminów granicznych dla prawidłowego rozliczenia dotacji na budowę nowej al. Wojska Polskiego (DK-91) wiązałoby się z opłakaną w skutkach finansowych dla miasta, utratą tego dofinansowania – do czego nie doszło.

Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie”.

red.

Udostępnij:

2 komentarzy

  • Anonim

    Kto uzupełni manko z tej inwestycji?

  • Anonim

    Kto uzupełni manko z tej inwestycji? W ramach przypomnienia to ktoś od strony miasta się zakiwal i wyszło dużo drożej, gdyż zamiast dopłacic staremu wykonawcy aby dokończył to rozwiązano umowę i podpisano nowa za dużo więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content