Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Wygraj słodycze Dan Cake!

Stracciatella – jedno słowo, wiele smaków! Nie każdy wie, że stracciatella to… tradycyjna włoska zupa! Znana doskonale naszym południowym sąsiadom stracciatella podbija serca Polaków, choć w nieco innej formie. My, zajadając się ulubionymi lodami o tej samej nazwie, nawet nie zastanawiamy się, skąd pochodzi ten niezwykły smak.

Rozdarcie na talerzu
‘Stracciare’ w języku włoskim oznacza „drzeć, rozrywać na kawałki”, co sugeruje, że danie alla stracciatella charakteryzują nieregularna faktura oraz zawartość „podartych” składników. Dlatego właśnie w lodach śmietankowych lub waniliowych w wersji stracciatella znajdują się kawałki pokruszonej, gorzkiej czekolady. Podobnie jest z muffinkami Dan Cake – w rozpływających się w ustach babeczkach zanurzone są kawałki czekolady, wyróżniające się na tle jasnego, miękkiego ciasta. Stracciatella alla Romana, czyli potrawa, która stała się inspiracją nazewniczą dla innych tego typu produktów, to z kolei rosół z lanymi kluskami z utartego parmezanu i jaj, stanowiących o jego specyficznej konsystencji. Dla wzmocnienia efektu „rozdarcia” kluski zagęszcza się mąką lub semioliną. Najbliższych możemy ugościć włoską obiadellą: pyszną zupą alla Romana i mozzarellą, skomponowaną z sałatką lub naleśnikami. A na deser? Zaserwować Ciasto Stracciatella od Dan Cake, które niewątpliwie zachwyci entuzjastów Muffinek i włoskich klimatów.
Smak wygody
Odpowiedzią na włoskie inspiracje alla stracciatella jest szeroka oferta produktów spożywczych, opartych na połączeniu płynnej śmietanki z kawałkami twardej czekolady. Muffinka Stracciatella, słodka propozycja od firmy Dan Cake, to połączenie wyjątkowego smaku z wygodą konsumowania. Duże kawałki gorzkiej czekolady cieszą z każdym kęsem, a puszyste waniliowe ciasto przywodzi na myśl kremowe lody. Ponadto każda muffinka, dostępna pojedynczo lub w dwupaku, zapakowana jest w specjalną folię, która pozwala na dłużej zachować jej świeżość oraz walory smakowe.
Firma Dan Cake Polonia
Od początku istnienia, a więc już ponad 20 lat, firma Dan Cake Polonia pozostaje wierna swojej misji i filozofii działania, którą najlepiej odzwierciedlają słowa: „Dla Ciebie upieczemy najlepsze z ciast”. Podstawą działalności firmy jest stałe dążenie do zaspokajania potrzeb i wymagań klientów. Szczególny nacisk kładziony jest na wysoką jakość wyrobów oraz profesjonalną obsługę.
Profil firmy na Facebooku – Dan Cake Polonia. Strona internetowa – www.dancake.pl.

Konkurs!
Wygraj zestaw słodyczy o wartości 50 zł od firmy Dan Cake Polonia! „Co z włoskiego oznacza ‘stracciare’? – odpowiedzi podpisane imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu prosimy wysyłać na adres konkurs7dni@gmail.com. Laureatów powiadomimy telefonicznie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content