Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Wiosenne tematy na Salonie Prasowym 7 dni

Za nami kolejne już spotkanie w Salonie Prasowym . Początek kwietniowego spotkania zdominowały tematy związane z nadejściem wiosny. Jeden z uczestników Salonu zwrócił uwagę, że pomimo pięknej pogody, nie można w pełni cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu. Idąc na spacer np. wzdłuż rzeki Warty można dostrzec zalegające na trawie śmieci, w tym wiele butelek po alkoholu czy fruwających torebek foliowych. 

Bardzo zaśmiecone są tereny wzdłuż ulic Tatrzańskiej i Cyrklowej. Mężczyzna zwrócił uwagę, że to sami mieszkańcy są odpowiedzialni za taki stan rzeczy, bo nie wyrzucają odpadów do koszy.

Na Salonie „dostało się” również rowerzystom, którzy z nadejściem ciepłych dni tłumnie wylegli na ulice, a właściwie na chodniki. Uczestnicy Salonu zwrócili uwagę na fakt, iż wielu rowerzystów nie porusza się po zielonych ścieżkach przeznaczonych do jazdy na rowerze, tylko szusuje po chodnikach, czym stwarza zagrożenie dla przechodniów. Ponadto wielu cyklistów nie korzysta z dzwonków i nie ma włączonych żadnych światełek ostrzegawczych. 

Inny uczestnik spotkania, ubolewał z kolei nad zachowaniem młodych osób w tramwajach czy autobusach. Wielu z nich niestety nie ustępuje miejsca siedzącego osobom starszym czy np. kalekim. Przeważnie ich uwaga skupiona jest na ekranie smartfona lub po prostu udają, że nic nie widzą. Nierzadko zdarzają się wycieczki szkolne, kiedy to cała klasa zajmuje miejsca siedzące, a starsi pasażerowie stoją stłoczeni w przejściach.

Ponadto na Salonie pojawił się temat II Alei, której to północna część, od ul. Kościuszki do placu Biegańskiego jest bardzo zakorkowana, zwłaszcza w godzinach szczytu. Powoduje to często opóźnienia w kursowaniu autobusów. Ponadto wielu kierowców samochodów osobowych „wpycha się” na siłę w II Aleję. Zastanawiano się, czy nie należałoby zmienić sposobu parkowania samochodów na tym odcinku, tak by poszerzyć jezdnię dla przejeżdżających użytkowników dróg, w tym dla autobusów.

Jeden z mieszkańców Częstochowy wyraził swoją opinię na temat usytuowania przystanku tramwajowego przy rondzie Mickiewicza w kierunku Rakowa. Jego zdaniem przystanek powinien być przesunięty kilkanaście metrów w stronę al. Niepodległości. Wielu pasażerów wysiadających z tramwaju, chcąc skrócić sobie drogę do przejścia dla pieszych, wchodzi na tory tramwajowe i zaraz potem wprost na ul. 1-go Maja. Ten „manewr” jest bardzo niebezpieczny, nie tylko dla pieszego, ale również dla kierowców. Przesunięcie przystanku i wyznaczenie przejścia od strony ul. 1-go Maja na pewno zwiększyłoby bezpieczeństwo pasażerów i kierujących autami.

Na Salonie skrytykowano działania Urzędu Miasta względem obsługi budynków mieszkalnych przez ZGM TBS, a będących własnością Wspólnot Mieszkaniowych. Dla przykładu, w jednym z bloków przeprowadzono częściową inwentaryzację – pominięto piwnice. Skoro nie wszystkie elementy budynku, np. suszarnie, korytarze, klatki schodowe zostały uwzględnione w przeprowadzonej inwentaryzacji, to budzi ona słuszne wątpliwości mieszkańców.  Poza tym większość Wspólnot Mieszkaniowych jest właścicielem tylko po obrysie budynku, bez terenu przyległego. Przedstawiciel Wspólnoty, uczestniczący w Salonie, chciał się dowiedzieć, co w takim przypadku dzieje się np. z wiatrołapami i poprosił o przedstawienie podstawy prawnej, której od ZGM TBS nie otrzymał. Miejski urzędnik zasugerował naszemu Czytelnikowi, że inwentaryzacja została przeprowadzona poprawnie, gdyż dokonał jej biegły geodeta. Przedstawiciel Wspólnoty uważa, że urzędnicy i miasto są po to, by załatwiać sprawy jak najkorzystniej dla mieszkańca, a jeśli nie mogą – powinni to uzasadnić podstawą prawną.

Na kolejny Podziemny Salon Prasowy 7 dni zapraszamy 8 maja (poniedziałek), o godzinie 16.00, do Restauracji Pod Ratuszem (wejście od ul. Śląskiej).

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content