Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Wiadomości regionalne

7dniCo nowego w regionie? Kłobukowice, Siedlec, Olsztyn

Kłobukowice
II Piknik Rodzinny
16 czerwca (sobota) w Kłobukowicach odbył się II Piknik Rodzinny nad Wartą. Pogoda dopisała, podobnie jak goście. Można było podziwiać pokaz tańca, akcji strażackiej, taekwondo (w wykonaniu Klubu sportowego Dragon), występy wokalne (Koło Gospodyń Wiejskich „Mstowianki”, zespół YAZZ GOD, Paris, Piotr Szumilas oraz MODERN TALKING Imitation – gwiazdy wieczoru). Przybyli też zawodnicy CKM Włókniarza Częstochowa na motorach i quadach, dzięki czemu można było zakupić bilety na niedzielny mecz żużlowy oraz gadżety kibica. Każdy gość festynu mógł wziąć udział w loterii fantowej i w konkursach z nagrodami. Na chętnych czekał mini spływ kajakowy, a na najmłodszych – wesołe miasteczko. Na koniec imprezy miał miejsce mecz, pokaz sztucznych ogni i dyskoteka.
Organizatorami festynu były Urząd Gminy Mstów, Gminny Ośrodek Kultury oraz Sołtys Kłobukowic.

Siedlec
Dni Gminy Janów
23 czerwca na terenie schroniska młodzieżowego odbędzie się festyn „Z kulturą ludową za pan brat”. Program przewiduje przede wszystkim atrakcje muzyczne, m.in. koncert gitarowy oraz muzyki folklorystycznej, zespół z Koniakowa natomiast zagra na instrumentach pasterskich. Będzie mnóstwo atrakcji towarzyszących – oprócz zajmujących konkursów, uwagę uczestników przykują różnorodne pokazy:  będzie można obejrzeć, w jaki sposób ułożyć kwiaty z bibuły, przygotować dekorację sztuką origami oraz jak wygląda praca na kole garncarskim. Imprezę do białego rana zapewni zespół muzyczny.

Olsztyn
Przygoda z geologią
W najbliższy weekend (23-24 czerwca) gmina Olsztyn zaprasza miłośników geologii i dobrej zabawy na IV Jurajski Piknik Geologiczny połączony z Ogólnopolskim Jarmarkiem Kolekcjonerskim “Pod Zamkiem”. W sobotę pod Olsztyńskim zamkiem staną stoiska instytucji naukowych. Będzie można obejrzeć ciekawe kolekcje wyjątkowych minerałów i skamieniałości oraz oryginalnej biżuterii, a także wyłupać młoteczkiem geologiczne skarby z ogromnych wapiennych głazów, np. skamieniałe muszle lub gąbki. W niedzielę o 12.00 rozpoczną się występy artystyczne, a o 15.00 zostanie otwarty plener malarski „Jurajski Olsztyn w sztuce” – międzynarodowe przedsięwzięcie ściągnie malarzy z Polski, Niemiec,  Litwy i Ukrainy. Artyści przedstawią w graficznych i malarskich pracach Olsztyn współczesny oraz ten z przeszłości. Plener potrwa do 3 lipca, jego organizatorem jest Gmina Olsztyn, a komisarzem mieszkanka Olsztyna Krystyna Szwajkowska – dr hab. sztuk plastycznych w zakresie grafiki. Poplenerowa wystawa planowana jest na wrzesień.
W dniach 25-29 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Gminy Olsztyn odbędzie się Letnia Szkoła Geologii. Codziennie od 11.00 każdy będzie mógł przyjść, by dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ziemi, jaskiń, map i ich odczytywania, historycznych stworów itp. Wstęp wolny.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content