Zarząd Okręgu PZW w Częstochowie zorganizował na zbiorniku „Zimny” Elsen z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka imprezę wędkarską.
Patronat Honorowy nad imprezą objął prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, a opieka medialna, jak co roku spoczęła na barkach Tygodnika Regionalnego “7 dni”. Dużą pomoc w organizacji tej imprez wniosły koła wędkarskie: OKOŃ, GNASZYN, MPK, STARE MIASTO, PÓŁNOC, SAZAN i WODNIK. Oprócz klasycznych zawodów wędkarskich koło OKOŃ, zorganizowało – dla najmłodszych – łowienie na sucho zabawek.
Nad zbiornikiem zjawiło się około 200 osób, z czego ponad setka wzięła czynny udział w zawodach. Każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami i gadżetami. Po bardzo zimnej sobocie na szczęście niedziela do południa okazała się słoneczna. Ryby też dopisały, bo tylko kilkunastu zawodników nie zamoczyło siatki. Brały przede wszystkim: płocie, okonie, leszczyki i jazgarze, ale trafiały się też linki. Wiele emocji było podczas łowienia na sucho, bo zahaczenie wypatrzonej zabawki nie było wcale takie łatwe. Dla wszystkich uczestników przewidziane były upominki i nawet, jeżeli ktoś nic nie złowił, to nie odszedł znad wody z pustymi rękami. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i puchary ufundowane przez Urząd Miasta Częstochowy, które w imieniu prezydenta wręczył przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski. Weronika Baćko w młodszej i Michał Dobosz w starszej grupie otrzymali puchary za złowienie największych ryb, które ufundował i osobiście wręczył radny miasta Dariusz Kapinos.
To, że taka impreza mogła się udać było zasługą ludzi i firm, które włożyły nie mały wkład w jej przygotowanie, za co Zarząd Okręgu PZW w Częstochowie serdecznie im dziękuje. Byli to: Urząd Miasta Częstochowy, Tygodnik 7dni, Galida-Myszków, PHUsc – Kutnik Zygmunt i Niedzwiecki Tomasz, Krzysztof i Łukasz Peca, łorenz Cz-wa, Elektrostatyk – Krzysztof Ledwoń, Jurajska Spółdzielnia Pracy – Postęp, C.F. Gomma Polska sp. z o.o., CSF – Poland sp. z o.o. Cz-wa, Webta – sklep komputerowy, Pol – Papier Ryszard Bryja, Sp.U Mrowiec – Lgota oraz właściciele sklepów wędkarskich: Jerzy Bekus, Jacek Głowacki, Dariusz Kapinos, Arkadiusz Pawlak, Włodzimierz Rataj i Andrzej Tracz.
Wyniki zawodów:
7 – 10 lat
1. Martyna Romankiewicz – 485 pkt.
2. Patrycja Kostek – 265 pkt.
3. Michał Chełmiński – 245 pkt.
4. Weronika Baćko – 220 pkt.
5. Natalia Suska – 140 pkt.
6. Fabian Skóra – 115 pkt.
7. Weronika Włoch – 105 pkt.
8. Szymon Kołodziej – 105 pkt.
9. Kacper Cichy – 95 pkt.
10. Aleksandra Dendek – 75 pkt.
11 – 14 lat
1. Adam Tomżyński – 1.260 pkt.
2. Michał Dobosz – 565 pkt.
3. Mateusz Ujma – 455 pkt.
4. Mateusz Dobosz – 445 pkt.
5. Dominik Dziubczyk – 315 pkt.
6. Ilona Zasadzińska – 230 pkt.
7. Krystian Kasprzyk – 215 pkt.
8. Szymon Walczak – 120 pkt.
9. Bartosz Łączny – 115 pkt.
10. Krystian Śledź – 110 pkt.