Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

WĘDKARZ: Wędkarze z wizytą u dzieci i młodzieży w Kaletach

W szkole podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach odbyła się prelekcja, której głównym celem było przedstawienie licznie zgromadzonym dzieciom i młodzieży uroków, płynących z uprawiania szczególnego hobby, jakim jest wędkarstwo.

Prelekcję poprowadzili przedstawiciele komisji ds. Młodzieży, działającej przy władzach okręgowych Polskiego Związku Wędkarskiego w Częstochowie: wiceprezes Rafał Jędrysiak, sekretarz (a zarazem wiceprezes Koła PZW w Kaletach) Jerzy Pakuła oraz członek komisji Grzegorz Śliwiński. W część prezentacji poświęconą wędkarskim zawodom sportowym zaangażował się również prezes kaletańskiego Koła PZW- Robert Kuder. 

Podczas piątkowej „lekcji wędkarstwa” uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się między innymi, czym jest PZW, ilu obecnie zrzesza członków i jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać członkiem Związku. Prelegenci opowiedzieli też o kaletańskich zbiornikach wodnych, w których można liczyć na pokazywane „grube ryby”. Następnie przeprowadzony został quiz z nagrodami, w którym dzieci miały okazję wykazać się podczas odgadywania pokazywanych na planszach gatunków ryb. 

Na koniec nadszedł czas na pokazy praktyczne. Bardzo ciekawie przedstawiono takie metody, jak: wędkarstwo gruntowe, wędkarstwo morskie, wędkarstwo spławikowe oraz zorganizowano wyżej wspomnianą symulację połowów na tyczkę podczas zawodów sportowych w wykonaniu prezesa Koła PZW Kalety Roberta Kudra. 

Wszyscy zgromadzeni otrzymali pamiątkowe smycze Okręgu Częstochowa. Dzieci i młodzież zapewne jeszcze długo będą wspominać tę sympatyczną wizytę, zaś korzystając z pierwszych ciepłych weekendów ruszą nad wodę, aby przełożyć teorię na umiejętności praktyczne. 

Za organizację prelekcji i ciepłe przyjęcie przez grono pedagogiczne, jak i uczestników należą się wielkie podziękowania od Okręgu PZW w Częstochowie i Koła Kalety dyrektor Dorocie Mańczak.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content