Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

WĘDKARZ: Pilica – Łąki Henrykowskie

Chciałbym dziś przedstawić Czytelnikom, bardzo ciekawe łowisko na rzece Pilicy, które znajduje się tuż za Tomaszowem Mazowieckim. Pilica na tym odcinku jest pod opieką Okręgu Piotrków Trybunalski, z którym nasz Okręg ma bezpłatne porozumienie.

Na miejsce wędkowania z Częstochowy jest 120 kilometrów, odległość tą jednak pokonuje się bardzo szybko, jadąc trasą DK1 i S8. Czas podróży trwa do 1,5 godziny w zależności od ruchu na drodze. Każdy, kto posiada nawigację to doprowadzi ona nas na miejsce, wystarczy, że wpisze się Tomaszów Mazowiecki ul. Henrykowska. Przedłużeniem tej ulicy wjeżdżamy w Łąki Henrykowskie i jesteśmy nad rzeką. 

Pilica w tym rejonie, meandruje tworząc głębokie zakola i rynny. Dno rzeki jest w większości żwirowate i piaszczyste. W rzece jest sporo roślinności zanurzonej, która zapewnia kryjówki rybom. Gdy po jednej stronie jest wysoki brzeg z drugiej strony jest płaski łagodnie, wchodzący do wody. Dużym ułatwieniem dla wędkarzy jest droga wzdłuż rzeki, ciągnąca się przez kilka kilometrów aż do lasu gdzie rzeka skręca ostro w prawo. Z tego miejsca widać już most w miejscowości Spała. 

Co do wędkowania to każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy „przepływanki spławikowej” w zasadzie, co kilkanaście metrów mają doskonałe stanowiska, które sprawdzą się również przy metodzie gruntowej. Duże zakola, gdzie głębokość wody ma kilka metrów, nadają się do wędkowania nocnego. Przykosy, zwalone drzewa i głazy, wystające z wody to raj dla spinningistów. 

W tym rejonie występuje szeroka gama ryb. Podczas dwóch wypraw i to, gdy ryby specjalnie nie żerowały, udało mi się złowić kilkanaście gatunków. Można tam złowić: świnki, brzany, klenie, jazie, leszcze, płocie, krąpie, jelce, okonie, szczupaki, sandacze, węgorze i sumy. Udało mi się złowić również gatunek chroniony, babkę piaskową, występowanie tej ryby świadczy o czystości wody. 

Każdemu, kto lubi wędkowanie na rzece polecam to łowisko. Przypominam tylko, że każdy, kto się tam wybiera musi pobrać zezwolenie na Okręg Piotrkowski i zapoznać się z obowiązującymi tam zasadami wędkowania.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content