Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Urodzinowy prezent Pieniążka

Debiutujący w tym sezonie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Łukasz Pieniążek i Jakub Gerber z LP Rally Team, podczas Rajdu Nadwiślańskiego odnieśli pierwsze w karierze zwycięstwo w swojej klasie. Częstochowianin, który 19 września obchodził 25 urodziny, sprawił sobie tym samym wymarzony prezent.

Rywalizacja w okolicach Puław (18-20 września) obfitowała w emocje, a mokra trasa sprawiała sporo kłopotów zawodnikom. W tych warunkach od pierwszych metrów znakomicie radziła sobie częstochowsko-poznańska para. Załoga LP Rally Team liderowała po pierwszym dniu, za to w drugim praktycznie co oes zmieniali się prowadzący. Na przedostatnim odcinku specjalnym na fotel lidera wskoczyli Pieniążek z Gerberem i pozostali na nim już do końca rajdu. O tym jak wyrównana była walka o zwycięstwo niech świadczy ledwie sekundowa różnica między pierwszym, a drugim miejscem.

– Jesteśmy przeszczęśliwi. Walczyliśmy o ten triumf do ostatnich metrów. Udało nam się go osiągnąć dzięki szybkiej i bezkompromisowej jeździe. Dziękuję Darkowi [Polońskiemu, który uplasował się na drugiej lokacie – przyp. red.] za wspaniałą walkę. Podziękowania należą się oczywiście także całemu naszemu zespołowi, który perfekcyjnie przygotował samochód oraz Jakubowi Gerberowi [pilotowi – przyp. red.], który jak zwykle wykonał świetną pracę – cieszy się Łukasz Pieniążek.

Częstochowianin przygodę z rajdami rozpoczął niespełna trzy lata temu. Pierwszy poważny sukces odniósł w marcu ubiegłego roku, kiedy to jako debiutant triumfował w jednym z najstarszych rajdów w Polsce, czterdziestej edycji Rajdu Monte Karlino. Jako debiutant sięgnął także po tytuł Mistrza Śląska. Był najlepszy spośród ponad osiemdziesięciu sklasyfikowanych załóg. Do swojego dorobku może dorzucić także m.in. nagrodę specjalną imienia tragicznie zmarłego Janusza Kuliga, za najlepszy czas na próbie sportowej w Rajdzie Ziemi Bocheńskiej.

W sezonie 2015 Pieniążek zdecydował się na duży krok w swojej karierze – rozpoczął starty w Rajdowych Mistrzostwach Europy Juniorów. Najlepszy wynik osiągnął w czeskim rajdzie Barum, gdzie zajął piąte miejsce. Załoga LP Rally Team wystartowała łącznie w pięciu rajdach tego cyklu, odwiedzając Łotwę, Wielką Brytanię, Portugalię, Belgię oraz na zakończenie Czechy.

Pilotem Pieniążka jest pochodzący z Poznania, doświadczony Jakub Gerber, który ma za sobą starty z takimi kierowcami jak Tomasz Kuchar czy Robert Kubica. Częstochowsko-poznańska para startuje obecnie samochodem Peugeot 208 R2.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content