Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Szkoła w Miedźnie wśród najlepszych

9 listopada Szkole Podstawowej im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Miedźnie odbyło się uroczyste wręczenie nagrody specjalnej dla szkoły w ogólnopolskim konkursie plastycznym „ASTRA Rozwija Talent”. Wydarzenie uświetniło spotkanie z ambasadorem konkursu – Mateuszem Kusznierewiczem.

Celem konkursu jest odnalezienie i wspieranie talentów plastycznych wśród dzieci oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości plastycznej. Hasło przewodnie konkursu nawiązywało do tematyki morskiej („O czym szumi morze”). W sumie nadesłano około 2 000 prac z blisko 600 szkół z całej Polski.
Szkoła Podstawowa im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Miedźnie zgłosiła aż 338 prac, co stanowi rekord wśród wszystkich szkół, które przystąpiły do konkursu. Ten wyjątkowy wynik uczniów został uhonorowany przez organizatorów wyróżnieniem specjalnym właśnie za największą liczbę prac.
9 listopada br. podczas uroczystości w szkole, przedstawiciel marki Astra, inicjatora i organizatora konkursu, przekazał na ręce pani Ireny Kałwak, dyrektor szkoły, wyposażenie pracowni plastycznej o wartości 10 tys. zł. – Szkoła Podstawowa im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii wyróżniła się w konkursie rekordową liczbą nadesłanych prac. Świadczy to o tym, że uczniowie lubią zajęcia plastyczne. Dają również nam dorosłym sygnał, że chcą dzielić się swoim własnym postrzeganiem świata, przekazać indywidualną wizję tematu, form i kolorów. Różnorodność technik plastycznych umożliwia im ten rodzaj komunikacji i wyrażanie siebie – powiedział Grzegorz Dąbrowski, prezes firmy Class Investment, dystrybutora marki Astra. – Mam nadzieję, że ta nagroda wesprze władze szkoły w organizacji twórczych zajęć plastycznych, a uczniów – jeszcze bardziej zainspiruje do realizowania swoich artystycznych zainteresowań i umiejętności. Może się okazać, że właśnie w gronie tych dzieci jest przyszły wybitny polski artysta plastyk.
W ramach uroczystości na młodych artystów czekała nie lada niespodzianka – spotkanie z Mateuszem Kusznierewiczem, który opowiedział o swojej przygodzie z żeglarstwem i zachęcał do rozwijania pasji. Wybitny polski żeglarz od wielu lat angażuje się w odkrywanie i rozwijanie talentów u dzieci oraz młodzieży w ramach swojej Fundacji Navigare. Jej działalność koncentruje się na stwarzaniu szans młodym, zdolnym żeglarzom, ale Kusznierewicz chętnie angażuje się także w inne wartościowe akcje, które inspirują do rozwijania talentów m.in. plastycznych. –  Obserwuję dzieci i młodzież podczas akcji związanych z konkursem i widzę, że to przede wszystkim wspaniała zabawa. Zauważyłem, że jeśli zainspiruje się młodych ludzi, zorganizuje im się wolne od nauki chwile, które mogą spędzić na tworzeniu i realizowaniu swoich pomysłów, nie ma mowy o nudzie i trwonieniu czasu. Zajęcia plastyczne w grupach, to także okazja do rozwoju innych talentów, nie tylko plastycznego – podczas takich akcji dzieci uczą się współpracy i kreatywności – mówił Kusznierewicz. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content