Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Starostwo: „Jesteśmy zbulwersowani postawą naszych parlamentarzystów…”

Zarząd powiatu częstochowskiego nie owija w bawełnę. Starosta i pozostali członkowie wytykają rządowi Prawa i Sprawiedliwości,że ten pominął powiat częstochowski przy podziale środków z Polskiego Ładu. Zarząd powiatu sugeruje, że winę za brak pieniędzy ponoszą lokalni parlamentarzyści PiS.

„BRAK WSPARCIA PARLAMENTARZYSTÓW PIS DLA POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO

Pragniemy wyrazić głębokie niezadowolenie z powodu niesprawiedliwego naszym zdaniem przydziału środków finansowych VIII edycji Inwestycji Strategicznych Polskiego Ładu. 

Powiat Częstochowski został prawie całkowicie pominięty w podziale ww. środków. Otrzymaliśmy 1,5 mln zł, a wnioskowaliśmy o 15 mln zł na dwa zadania, które mieściły się w zasadach ogólnie określonych przez premiera.

Powiat Częstochowski, będący największym powiatem ziemskim w województwie śląskim, otrzymał najmniejszą kwotę w porównaniu do innych powiatów.  Dla porównania: Powiat Bielski otrzymał 16,8 mln zł, Powiat Będziński – 14,725 mln zł, Powiat Raciborski – 17,998 mln zł, Powiat Zawierciański – 24,2 mln zł, Powiat Żywiecki – 23 mln zł. 

Największą wadą przydziału tych środków jest brak określenia kryteriów podziału np. wielkości budżetu jednostki samorządowej, liczby mieszkańców czy powierzchni danego samorządu. Pieniądze rozdawane są po uważaniu, szczególnie dla swoich.

Takim podziałem Polski Rząd ignoruje potrzebę rozwoju mieszkańców powiatu częstochowskiego, przez co naruszana jest zasada zrównoważonego rozwoju województwa śląskiego.

Jako Powiat Częstochowski, jesteśmy zbulwersowani postawą naszych parlamentarzystów z opcji rządzącej, którzy nie zadbali o właściwy podział środków. Dysproporcje związane z podziałem funduszy godzą w dobro mieszkańców powiatu częstochowskiego i są jawną niesprawiedliwością i poniżeniem.

Zarząd Powiatu Częstochowskiego:
Krzysztof Smela – Starosta Częstochowski
Jan Miarzyński – Wicestarosta Częstochowski
Gwidon Jelonek – Członek Zarządu
Adam Morzyk – Członek Zarządu
Leonard Smolarski – Członek Zarządu.”

red.

Udostępnij:

9 komentarzy

 • BB

  O czym wy piszecie?A może spójrzcie na siebie.Widocznie projekty były kiepskie.Z tego co wiem radni PiS jak i posłowie pomogli zalatwic powiatowowi ogromne kwoty nie tylko ma inwestycje drogowe.Bezpodstawny atak.

 • Shhshsh@gmail.com

  Hipokryzji nadszedł czas, w dobie zmiany władzy nagle zaczyna się kąsanie ręki która karmiła obecne władze powiatu prawie dwie kadencje, wtedy oświadczeń nie było. Teraz już PSL obrósł w piórka i jest foch. Jakoś na wydarzeniach z okazji zakończenia inwestycji drogowych czy innych za pieniążki z ministerstwa żaden z was hipokryci nawet się nie zająknął z podziękowaniami dla poseł Lidii Burzyńskiej, zaprosiliście chociaż raz na te eventy? Nie, bo rozdawaliście kiełbasę wyborczą za cudze (Nasze!!!) pieniążki. Prawda jest taka, że nie macie pojęcia o inwestycjach, jedynie co potraficie to szukać inwestycji drogowych bo to proste jak posmarować bułkę masłem. Inne inwestycje was przerażają bo wtedy trzeba uruchomić strategiczne zmysły a wasze ukierunkowane są tylko na tym, aby być ciągle przy korycie. Pozdrawiam Wiesiek69.

 • Rob

  Nieudacznicy z PSL zrzucają winę za swoje nieuctwo na posłów PiS.Dobre sobie.A sami nie potraficie żadnej dobrej inwestycji zrobić.Zobaczymy jak was potraktują niedługo wyborcy w wyborach samorządowych.Gdyby nie rząd tego okropnego pisu złotówki nie dalibyście na inwestycje.Wy tylko do siebie potraficie garnąć.

 • Anonim

  Śmieszni są.PSL czyli ZSL

 • Anonim

  Niepoważne oskarżenia

 • Wieśniak

  Buta i arogancja tej powiatowej komuny zostaną ukarane.Wybory samorządowe niedługo.

 • a97046228@gmail.com

  powszechną wiedzą jest cudownym trafem wygrywały tylko samorządy PiS-owskie. Z tego, co czytam to nawet jakaś tam fundacja powstała 1 dzień wcześniej dostała więcej, niż cały powiat częstochowski , lubliniecki i inne.. to dopiero trzeba mieć super projekty!!

 • Wojtek

  Buta i ego PSLu przemówiła.Chcą zrzucić swoje nieudacznictwo na posłów z PIS.Winnych szukajcie w swoich szeregach towarzysze zieloni.

 • WV

  To kompletne bzdury.Gdyby nie starania posłów PiS a szczególnie poseł Burzyńskiej powiat nie byłby w stanie nawet złożyć wniosków o środki na inwestycje.Po prostu są nieudolni.Pieniadze na drogi i remonty powiat zawdzięcza właśnie posłom PiS którzy nigdy nie odmawiali pomocy i lobbowali bardzo skutecznie za środkami dla naszego regionu.Wszystko można sprawdzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content