Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Stare Miasto zdominowało Salon Prasowy 7 dni

Podziemny Salon Prasowy , który niebawem obchodził będzie swoją pierwszą rocznicę – cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem mieszkańców Częstochowy. Wciąż do Salonu dołączają nowi członkowie, nie brak też tematów oraz niestety nowych problemów do przedyskutowania. 

Podczas ostatniego Salonu 7 dni uczestnicy poprosili redakcję o zamieszczenie apelu do wszystkich członków spółdzielń mieszkaniowych o tym, iż zbliżają się walne zgromadzenia spółdzielń mieszkaniowych. Każda osoba posiadająca mieszkanie w jednej ze spółdzielń w Częstochowie powinna uczestniczyć w zebraniach swojej społeczności, gdyż to właśnie na nich zapadają najważniejsze decyzje dotyczące wszystkich mieszkańców. Brak zaangażowania pozwala zarządom spółdzielń decydować o losach członków bez ich wiedzy.

Inny uczestnik spotkania nawiązał do opublikowanego w Tygodniku 7 dni listu Czytelnika. Była w nim mowa o tym, że chodnik przy urzędzie miasta Częstochowy nie jest odśnieżany. Gość spotkania wyraził swoje oburzenie, że wyjątkowo w tym roku, mimo ostrej zimy, z wielu chodników w całej Częstochowie nie był usuwany śnieg i lód.

W lutowym Salonie brali udział po raz pierwszy przedstawicie dzielnicy Stare Miasto. Posypały się słowa krytyki pod adresem władz Częstochowy, które – zdaniem uczestników – zupełnie zapomniały o istnieniu tej części miasta. Dostało się również radnym, gdyż sporadycznie biorą oni udział w spotkaniach rady dzielnicy. Trudno by dziś częstochowskie Stare Miasto określić mianem perełki – zniszczone elewacje kamienic, zaniedbane podwórka, nieczynne oświetlenie i wydawałoby się sprawa prosta do załatwienia – brak ławek. 

Podczas dwugodzinnego spotkania uczestnicy Salonu dyskutowali również na temat budżetu obywatelskiego oraz problemów z budową połączenia wschodniej i zachodniej części miasta, które  wiąże się z wyburzeniem zabytkowych obiektów Elanexu.

Na kolejny Podziemny Salon Prasowy 7 dni zapraszamy 6 marca (poniedziałek), o godzinie 16.00, do Restauracji Pod Ratuszem (wejście od ul. Śląskiej).

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content