Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Sprawdzamy, jak pracował twój poseł część 5

Badamy aktywność posłów regionu częstochowskiego, bo przecież to nasze głosy sprawiły, że znaleźli się w Sejmie
Już tylko patrzeć, jak prezydent Andrzej Duda ogłosi termin jesiennych wyborów do Parlamentu. Sprawdzamy więc, z jakich to osiągnięć dla naszego regionu dali się zapamiętać posłowie ziemi częstochowskiej po 4 latach działalności. Nasz okręg ma do dyspozycji 7 mandatów poselskich – pod tym względem jesteśmy jednym z najmniejszych okręgów w Polsce.Który z parlamentarzystów się sprawdził, a komu powinniśmy podziękować?W każdym numerze Tygodnika przedstawimy osiągnięcia jednego posła.

W 2007 roku jedna z ogólnopolskich stacji radiowych przeprowadziła sondaż: jaki powinien być – zdaniem wyborców – idealny poseł. Dziennikarze zastanawiali się, czy mają znaczenie cechy charakteru, osobowość i inteligencja, czy może dobra prezencja. W odczuciu respondentów wygląd co prawda jest mniej istotny, co nie zmienia faktu, że aż 83 proc. badanych (więcej niż 2 lata wcześniej – 77 proc.) uważa, że dobrze, aby przyszły reprezentant w Sejmie posiadał także zewnętrzne walory. 

Idealny poseł powinien być: 

inteligentny – 13% 

wykształcony – 12% 

uczciwy – 13% 

odpowiedzialny – 11% 

konsekwentny – 11% 

niepodatny na naciski – 8% 

niepodatny na korupcję – 10% 

zdolny do kompromisu – 9% 

elokwentny i błyskotliwy – 7% 

dowcipny – 6%. 

Zdzisław Wolski – poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie zechciał podzielić się z wyborcami swoimi osiągnięciami i opowiedzieć o aktywności sejmowej, odpowiedzieliśmy więc na zapytania prasowe za niego. Posiłkowaliśmy się ostatnim oświadczeniem majątkowym złożonym w Sejmie w 2022 roku, a dotyczącym dochodów posła za roku 2021. Zerknęliśmy też na jego Facebooka oraz sięgnęliśmy po wypowiedzi Wolskiego, jeszcze z czasów, gdy był radnym miasta Częstochowy (2013 rok).

Źródła utrzymania: brak odpowiedzi posła

od redakcji: podajemy dane na podstawie oświadczenia majątkowego z 2022 roku
247.507,89 zł – łącznie:
* NZOZ Przychodnia Lekarska „Księżycowa” Sp. z o.o. w Częstochowie
* PAN-GAZ Częstochowa S.A.
* Kancelaria sejmu;
64.708,11 zł – emerytura;
3.000 zł – dochód z tytułu najmu mieszkania.
RAZEM: 315.216 zł (miesięcznie – 26.268 zł)

Przypomnienie – obietnice wyborcze z 2019 roku: brak odpowiedzi posła

od redakcji: podczas spotkania z mieszkańcami Częstochowy we wrześniu 2019 roku Zdzisław Wolskiego, wówczas kandydat na posła i Wojciech Konieczny, pretendent do Senatu, wtórowali wypowiedziom Roberta Biedronia, lidera Wiosny.
„Lewica od zawsze walczyła o świeckie państwo. Politycy lewicy nigdy nie klękali przed biskupami. Rozdzielimy państwo od kościoła. Wprowadzimy takie podatki dla księży, jakie płacą zwykli obywatele. Nie może być tak, że w Częstochowie mechanik prowadzący warsztat samochodowy płaci kilkukrotnie wyższe podatki, niż proboszcz, który płaci podatek ryczałtowy 240 zł. To po prostu niesprawiedliwość, dlatego wprowadzimy kasy fiskalne dla księży. Zlikwidujemy też Fundusz Kościelny, który kosztuje budżet państwa 156 milionów złotych rocznie, a tę kwotę można przeznaczyć na służbę zdrowia. Lewica wyprowadzi także religię ze szkół, a 2 miliardy złotych, które państwo wydaje na naukę tego przedmiotu przeznaczy na lekcje języka angielskiego.”

I jeszcze wypowiedź obecnego posła z 2013 roku, wówczas radnego:

„Bardzo bym sobie życzył, żeby się skończył kryzys światowy i krajowy i żeby się wreszcie pojawili inwestorzy w Częstochowie. Ubolewam, że czas prosperity, który się skończył w Częstochowie kilka lat temu, został w znacznej części przespany przez władze miasta. Było dużo pieniędzy na rynku, dużo inwestorów z tzw. optymizmem, gdzie była spora łatwość ściągnięcia do Częstochowy inwestorów. A teraz prezydentowi Matyjaszczykowi przyszło działać w sytuacji znacznie trudniejszej.”

od redakcji: wypowiedź internauty z 2013 roku na temat postawy Zdzisława Wolskiego wobec miasta.

„Wolski jest „jak słabo rozgarnięty koleś, który nie ma nic do powiedzenia na temat istotnych problemów miasta i ewidentnych zagrożeń jego dalszego trwania w stagnacji. Nie ma też, jak widać, bladego pojęcia o dzisiejszych mechanizmach rozwoju lokalnego i regionalnego czy też o zarządzaniu strategicznym rozwojem miasta, w którym doraźne zaspokajania bieżących potrzeb ustępuje miejsca świadomej, uwarunkowanej przez wyzwania, dojrzałej polityce rozwoju, w której zintegrowane podejście w planowaniu i podejmowaniu interwencji prowadzone jest w ramach różnych polityk publicznych. Czy Wolski Zdzichu zauważył, że  „miasto” nie ma żadnej polityki oświatowej – racjonalizującej koszty i zapewniającej wysoki poziom kształcenia? Czy Wolski widzi rosnące zadłużenie zespołu miejskich szpitali? Czy Wolski widzi brak przygotowania sensownych projektów mających szanse na dofinansowanie ich realizacji w perspektywie wielu lat? Czy Wolski widzi dalsze wyludnianie się miasta? Rosnące jego zadłużenie? To wszystko obciąża Matyjaszczyka i jego pomagierów oraz najsłabszą merytorycznie z dotychczasowych rad miasta [2013] pod przewodnictwem lekarza pierwszego kontaktu Wolskiego Zdzicha? Mizerne kompetencje do zarządzania rozwojem miasta obecnej ekipy lokalnego samorządu spychają to miasto do rangi prowincji bez perspektyw i znaczenia.”

od redakcji: wypowiedź kolejnego internauty z 2013 roku

„Moja obserwacja jest taka, że ten pan nie powinien pełnić żadnej funkcji publicznej, ponieważ traktuje je wyłącznie do celów towarzyskich, poznawczych, zaspakajania własnego ego, układów i robienia kasy. Sprawy miasta, dochodów, projektów nie istnieją. Wstyd, wstyd!!! Roześmiany wiecznie bawidamku i cała ekipo!!!”

od redakcji: i jeszcze jedna wypowiedź internauty z 2013 roku

„Nawet muł po tylu latach terminowania w roli radnego nauczyłby się więcej, podglądnął inne polskie miasta zarządzane z sukcesem przez inteligentnych profesjonalistów, a nie słabo kumatych, nadrabiających nic nie znaczącym gadulstwem, cwanych chłoptasiów w krótkich majtkach. Wolski Zdzichu zinfantylizował się był i pozostał na etapie radnego/lekarza pierwszego kontaktu. Taki gostek od pigułki-placebo coby główki nie przemęczyć i nie bolało. Miasto obsuwa się na pozycje nic nie znaczącej prowincji z prymatem kultury folwarczno-wieśniaczej we wszystkich przejawach życia publicznego, a gostek nawija, że „… teraz prezydentowi Matyjaszczykowi przyszło działać w sytuacji znacznie trudniejszej”. A skąd sukcesy, panie lekarzu Wolski, prezydentów Gdyni, Tychów, Bielska-Białej, Rzeszowa, Rybnika, Białegostoku, Opola, Krosna i innych polskich miast działających w tych samych – co słabo przygotowany do zarządzania miastem, nieudolny Matyjaszczyk – czasach i uwarunkowaniach prawnych? Wolski Zdzichu nie zauważa jednak, iż Matyjaszczyk nigdy nie ogłosił, co dla niego jest „bardziej istotne” – nie ogłosił żadnego konkretnego programu działania, z realizacji którego, nota bene, można by go rozliczyć, ten gość próbuje rozwiązywać pojawiające się problemy reaktywnie czyli zbyt późno i robi to „nożem i widelcem”, co nie może zakończyć się sukcesem.”

Działalność społeczna parlamentarzysty: brak odpowiedzi posła

od redakcji: wiedzę czerpać można garściami z Facebooka posła. Spotkania, rauty, eventy i pikniki – przytulania i uściski na obchodach Dnia Pielęgniarki i Położnej; impreza integracyjna Częstochowskiego Stowarzyszenia Jesteśmy Razem; uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę zakończenia II wojny światowej; rocznica wstąpienia Polski do UE; inauguracja sezonu żużlowego w Częstochowie; uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Getta; rodzinna atmosfera i wspaniałe przysmaki podczas spotkania ze społecznością ziemi kłobuckiej; z sympatycznymi Myszkowiankami powitanie wiosny… 
Z informacji od posła można wywnioskować, że nie robi on nic innego jak towarzysko spotyka się to tu, to tam. Od czasu do czasu chadza też do mediów i uwaga… do telewizji Republika i TVP Info. Jeśli by więc oceniać Wolskiego pod kątem jego rozrywkowej działalności – to wypada zupełnie nieźle.

Plany polityczne na najbliższą przyszłość: brak odpowiedzi posła

od redakcji: poseł Zdzisław Wolski ma 67 lat. Jest na emeryturze (pobiera 64.708,11 zł rocznie). Posiada 100 % akcji rodzinnej firmy budowlanej PAN-GAZ Częstochowa S.A., jest udziałowcem Przychodnia Lekarska „Księżycowa” i wciąż czynnym zawodowo lekarzem pierwszego kontaktu. 
Czy znowu zobaczymy nazwisko Zdzisława Wolskiego na listach wyborczych? 

***

Zdzisław Wolski, to przede wszystkim człowiek „starej gwardii postkomunistów”, który jednak zbyt długo przebywał w towarzystwie młodej lewicy. Na karb młodzieńczej fantazji łatwo zrzucić niekompetencję i beztroskę. Jednak poprószona skroń i pomarszczone lico nie idą w parze z pustosłowiem i pustogłowiem. Okrzyknięty niegdyś przez media „miernym, ale wiernym” nie było obraźliwym – będzie gdy powiedzą: śmieszny.

Sprawdziliśmy także aktywność posła Wolskiego w Sejmie

Wypowiedzi: 189
Interpelacje, którym nadano bieg: 508
Zapytania, którym nadano bieg: 12  
Pytania w sprawach bieżących: 25  
Udział w głosowaniach: 99,34 % (8.162 z 8.216 głosowań)

Czy – zdaniem naszych Czytelników – poseł Zdzisław Wolski (SLD) przez ostatnie 4 lata wywiązał się ze swojego zadania, jakim jest działalność w imieniu i na rzecz obywateli, którzy go wybrali?

Udostępnij:

5 komentarzy

 • Anonim

  moim zdaniem kase brał nic nie robił niestety

 • Anonim

  moim zdaniem kase brał nic nie robił niestety

 • Anonim

  ani z niego lekarz ani polityk

 • Anonim

  ani z niego lekarz ani polityk

 • Anonim

  Ale dobrze go ktoś podsumował. Brawo prawda

 • Anonim

  Ale dobrze go ktoś podsumował. Brawo prawda

 • M

  Ten człowiek to po Matyjaszczyku największy szkodnik w tym mieście.Precz!

 • M

  Ten człowiek to po Matyjaszczyku największy szkodnik w tym mieście.Precz!

 • id872@o2.pl

  dziękuję za Waszą pracę. Jak się utrzymujecie? Może jakiś patronite założycie dla Waszego wsparcia? A może zbiórkę na cel typu prześwietlenie reszty pasożytów (radnych) miasta Częstochowa?

 • id872@o2.pl

  dziękuję za Waszą pracę. Jak się utrzymujecie? Może jakiś patronite założycie dla Waszego wsparcia? A może zbiórkę na cel typu prześwietlenie reszty pasożytów (radnych) miasta Częstochowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content