Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Somnambulicy

Bycie lunatykiem ma swoje zalety. Człowiek śpi, śniąc sobie nieprzytomnie majaki przyjemne, a w tym śnie wędruje, pracuje, rozmawia, jada, klaszcze, gwiżdże. Dobry somnambulik jest nie do odróżnienia od wyspanego trzeźwogłowa. W dodatku śpiąc, za nic nie odpowiada, bo jak można odpowiadać za czyny popełnione w nieświadomości, czy to był sen czy jawa. 

Lunatyk, mój rówieśnik, może bezpiecznie wybrać się do kina „Cinema” i tam, gryząc pop-corn, popijając colą, obejrzeć polski film pt. „Gierek”. Budzić się na nim nie należy, zresztą kino polskie specjalizuje się w usypiaczach, obraz historyczny pasuje do szekspirowskiej definicji snu idioty śnionego nieprzytomnie. Lunatyka napędza kultura masowa, wchłaniania przez sen podświadomie, nie odróżnia „Gry o tron” od „Królów przeklętych”, nie myśli co jest fantazją, co prawdą historyczną. Metodą cierpliwej powtarzalności wbito mu do łba obraz Rosjanina, dobrodusznego Czernousowa, z „Czterech pancernych”. Obraz Ukraińca ukształtował brawurowo pan Smarzowski „Wołyniem”. Niemców znamy za pośrednictwem kapitana Klossa…

Teraz tą samą metodą poznamy Gierka za pośrednictwem „Gierka”. Dla młodych – wszystko jedno, ot kolejny kaptajn Sparrow z kolejną papugą. A dla tych, co młodzi byli w czasach „Pierwszego towarzysza”, smakuje jak wino marki „Wino”. We śnie lub przez sen, nie takie berbeluchy się piło, ważne, że sponiewierało.

Istota masowości kultury polega na zarażaniu stereotypami. Jeśli „wszyscy” coś oglądają, czytają, słuchają, to musi to słuchać i oglądać każdy. Wszyscy musimy być „indywidualistami”, więc każdy, pije coca-colę i się do indywidualistów upodabnia. Ponieważ Kreteńczyk powiedział, że wszyscy Kreteńczycy kłamią, każdy chce być Kreteńczykiem. Gierek to ktoś, kto wybudował Polskę pełną dobrobytu i mocarstwowości, a Balcerowicz, ten dogmatyk monetaryzmu, ten mocarstwowy dobrobyt, na polecenie Sorosa, zniszczył. Czernousow broni dziś Marusię, przed gwałtem rezuna, upowca z czarnym podniebieniem, a CIA posypuje pola stonką z COVID-em. Skoro tak mówi kultura masowa, a masa jej wierzy, to musi tak być. Kultura masowo może zmienić obraz, przedstawić, że to Marusia gwałci Czernusowa, a rezun idzie jej lub jemu z pomocą. Przyjmiemy to jak nową oczywistość, bo skoro masa tak mówi, to musi mieć rację. Liczy się narracja trafiająca do większości. 

Lunatyk nie kieruje się głosem rozsądku, lecz blaskiem księżyca. Idzie i śpi, śpi to nie myśli. Idealny wyborca w idealnej demokracji. Idealny kozioł ofiarny w idealnej demokracji. 
Przecież Gierkowi wszyscy wierzyli, wołali „pomożemy”, głosowali na niego, maszerowali w pochodach poparcia i piętnowali warchołów w wiecach nienawiści. Więc to nie Gierek był winny błędów, ale ogół, wszyscy chcieli jak najlepiej, wyszło jak zawsze. Putin też nie jest taki zły, tylko doradców ma fatalnych, a przede wszystkim – inaczej nie może. Przyszło mu rządzić azjatycką dziczą, która bez mordowania i gwałcenia nie potrafi wytrzymać nawet jednej dekady. 

Lunatyk idzie i śpi, nie wie, że kroki we śnie są obserwowane, że służyć będą budowaniu kolejnych stereotypów, niezbędnych dla hodowania kolejnych somnambulików. 

Moje życie, twoje życie, życie ludzkości: sen idioty śniony nieprzytomnie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content