Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Solidarna Polska dla Ukrainy

W obronie spraw lokalnych każdego dnia staje Monika Fajer, prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski. W comiesięcznych raportach z działalności biura poznajemy, pełne trudu i determinacji, działania prezes Fajer.

Marzec 2022

* Cześć Żołnierzom Wyklętym

1 marca, z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, delegacja Solidarnej Polski Okręg 28., z prezes Moniką Fajer na czele, oddała hołd i złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową przy ul. Jana Kilińskiego 15 w Częstochowie, gdzie mieściła się katownia niemieckiego Gestapo.
– Bycie patriotą to wyraz najwyższego umiłowania oraz szacunku dla własnego kraju, jej historii i kultury. Chwała Bohaterom Naszej Ojczyzny! – powiedziała Monika Fajer.
 
* 100 lat Górnego Śląska w Polsce

W Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach odbyło się sympozjum z okazji 100. rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Wśród wielu zaproszonych na uroczystość gości, znalazła się Monika Fajer, prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski.
O tym, że rok 2022 będzie rokiem obchodów Stulecia Powrotu Części Górnego Śląska do Polski, zdecydowali radni sejmiku województwa śląskiego. Sympozjum było jednym z elementów tych obchodów.

* Fundacja „Monika Fajer Zawsze z Ludźmi” dla Ukrainy

Fundacja kontynuuje rozpoczętą w miesiącu lutym akcję organizowania pomocy dla poszkodowanych w wojnie w Ukrainie. 
– Cały czas pomagamy, zarówno uchodźcom z Ukrainy, którzy przyjechali do naszego kraju, jak również wysyłamy pomoc rzeczową na teren Ukrainy. Dziękuję właścicielom i pracownikom firmy „Mag-Ryś” za przekazanie termosów, które Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zawiezie potrzebującym Ukraińcom. Z naszej Fundacji wyjechał już samochód z darami rzeczowymi dla potrzebujących osób na Ukrainie. Z całego serca dziękuję za to panu Robertowi Pasoniowi, który nie tylko przetransportował rzeczy, ale i pojechał do Lwowa, skąd zabrał do Polski mamy z dziećmi – opowiadała prezes Fundacji, Monika Fajer.

* Solidarna Polska dla ukraińskiej ludności

Europosłanka Beata Kempa, na swoim profilu FB wyraziła wdzięczność dla Okręgu 28. Solidarnej Polski. 
– Wspólnie z Okręgiem 28. SP i jego prezes Moniką Fajer, zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnego sprzętu dla ludności po stronie ukraińskiej. Zebraliśmy ponad 250 apteczek medycznych, kurtki wojskowe i odzież termiczną. Dziękuję serdecznie Wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji. Cały czas działamy i pomagamy! – powiedziała Beata Kempa.

* Myszków też pomaga

Nie tylko Częstochowa pomaga. Biuro Solidarnej Polski w Myszkowie także zorganizowało zbiórkę darów i najbardziej potrzebnych teraz na Ukrainie rzeczy. Mieszkańcy Myszkowa i okolic okazali się bardzo hojni. Do biura Solidarnej Polski trafiły ubrania, lekarstwa, materiały opatrunkowe, kosmetyki dla dorosłych i dla dzieci, pampersy, żywność z długą datą przydatności do spożycia, itp. 
– Jesteśmy otwarci dla wszystkich potrzebujących, działamy wspólnie z mieszkańcami, którzy dzielą się dosłownie wszystkim co mają, by pomagać. Dary przekazaliśmy parafii w Mrzygłodzie i do MDK w Myszkowie. Z całego serca dziękuję pani Jadwidze, dyrektor biura w Myszkowie i członkom Solidarnej Polski. Zawsze mogę na Was liczyć – powiedziała wzruszona prezes Okręgu 28., Monika Fajer.

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY SOLIDARNEJ POLSKI

Zapraszamy do współpracy:

– działaczy i sympatyków Solidarnej Polski w Częstochowie, którzy chcą aktywnie włączać się w poprawę bytu i wizerunku Częstochowy oraz okolic;
– wszystkie osoby zainteresowane losem naszego subregionu i kraju;
– młodzież chętna do tego, by działać wspólnie, pomagać innym i tym samym przyczyniać się do powiększania struktur Solidarnej Polski.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć zadzwoń!
Prezes Okręgu 28 – Monika Fajer tel. 514 173 411

Adres:
Solidarna Polska
Al. NMP 51
42-200 Częstochowa

Udostępnij:

1 Komentarz

  • Anonim

    Zamieszanie z SP w stolicy odbije się czkawką również w Częstochowie.

  • Anonim

    Zamieszanie z SP w stolicy odbije się czkawką również w Częstochowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content