Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

SOKiS w nowym miejscu

W Janowie uroczyście otwarto nową siedzibę Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu.  Przy tej okazji też podsumowano rok 2009 w dziedzinie kultury i sportu.

Nowa siedziba SOKiS w Janowie została przygotowana w ramach projektu „Wzmocnienie roli regionalnych ośrodków kultury”. Koszt przedsięwzięcia wyniósł prawie 870 tys. zł, przy czym prawie 732 tys. zł stanowiło dofinansowanie unijne. Za te pieniądze dawny stropodach urzędu gminy w Janowie zastąpiono nowym dachem. W rezultacie powstało poddasze z przestronnymi pomieszczeniami, które przystosowano dla potrzeb ośrodka. SOKiS dysponuje więc teraz pracowniami: muzyczną, artystyczną, komputerową, sztuki ludowej oraz „Galerią Na Wieży”.
Wszystkie sale zostały też wyposażone w nowy sprzęt. – Pracownia muzyczna dysponuje takimi instrumentami, jak pianino, saksofony altowe, gitary klasyczne, gitary akustyczne, akordeony, sprzęt nagłaśniający. W pracowni artystycznej znajdują się prasa drukarska, sztalugi malarskie, krosna tkackie, a także koło garncarskie, kawalety, dłuta i piecyk ceramiczny, które składają się na kącik rzeźbiarski. Pracownia ludowa wyposażona jest w nową maszynę do szycia wraz z różnymi akcesoriami potrzebnymi w pracach krawieckich, tkackich itp. W pracowni komputerowej znajdują się 3 nowoczesne komputery wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie graficzne – wymienia Karolina Baran, rzecznik prasowy urzędu gminy w Janowie. Jak widać więc, w ośrodku czas miło i pożytecznie spędzą osoby o bardzo różnych zainteresowaniach.
Uroczyste otwarcie nowej siedziby ośrodka stworzyło okazję do podsumowań. Dyrektor SOKiS w Janowie, Anna Tarczyńska-Stęplowska, przedstawiła najważniejsze wydarzenia kulturalne i sportowe roku 2009 organizowane przez ośrodek. Oprawę artystyczną imprezy zapewniły dwa zespoły folklorystyczne – „Janowianie” oraz dziecięcy „Kołacz”. Wrażeń estetycznych dostarczyły także prezentacje artystyczne, z którymi można było się zapoznać, zwiedzając kolejne pracownie nowej siedziby oraz wystawa fotografii nietoperzy autorstwa Krzysztofa Pierzgalskiego, którą przedstawił w „Galerii Na Wieży”.
Obecnie więc SOKiS prezentuje bardzo bogatą ofertę zagospodarowania wolnego czasu. Jego działalność może pomóc w rozbudzaniu zainteresowań różnymi dziedzinami aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży, a także w rozwijaniu talentów.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content