Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Skaczą na medal!

Znakomite wyniki osiągnęli młodzi skoczkowie do wody z Częstochowskiego Ośrodka Sporu Wyczynowego podczas Memoriału Haliny Chrząszcz-Bartkowiak, który odbył się w miniony weekend na basenie w Tychach.

Dominika Mirowska przywiozła złoty medal za skok Auerbacha, a w skokach synchronicznych aż dwie pary częstochowskich zawodników zdobyły drugie miejsca: Igor Goliniewski i Kacper Ryszka  w kategorii chłopców, a Julia Ziemnicka i Natalia Lewandowska w kategorii dziewcząt. Dominika Mirowska z Martyną Kocińską zdobyły także brąz w skokach synchronicznych. Częstochowa jest potęgą w skokach do wody, a jest to dyscyplina, która w polsce jest wciąż mało popularna, chociaż zdobywa coraz większe rzesze sympatyków.
– Diving, czyli akrobatyczne skoki do wody uprawiam od dwóch lat – mówi Igor Goliniewski. – Trenuję sześć razy w tygodniu po dwie i pół godziny. Zaczynam od godzinnej rozgrzewki, rozciągania i ćwiczenia akrobatycznych na ścieżce i batucie. Dalsza część treningu to skoki do wody z trampolin o różnych wysokościach.
Młody zawodnik nie ukrywa, że jest to niebezpieczny sport, bo trzeba mieć dużo odwagi, żeby wykonywać akrobacje w powietrzu na dużych wysokościach.
– Trzeba być dobrze wygimnastykowanym i rozciągniętym, no i oczywiście nie mieć lęku wysokości – dodaje z uśmiechem skoczek.
Igor ma nadzieję, że będzie kiedyś tak dobry jak jego idol Krzysztof Kolanus, który skacze z klifów w „RedBull Clif Diving”.Uważa, że skoki do wody to przyszłościowa dyscyplina sportowa, dzięki niej można zwiedzić całkiem niezły kawałek świata, bo zawody odbywają się na różnych kontynentach.
– Ja na razie zdobywam swoje pierwsze medale w Polsce, ale mam nadzieję,że niedługo się to zmieni. Każdy sport jest fajny i daje dużo możliwości, ale Diving dla mnie jest wszystkim. Polecam wszystkim skoki do wody!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content