Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Sięgnijmy po gotówkę!

O tym, że szansa pomocy finansowej ze środków państwowych oraz unijnych istnieje, wiedzą może i wszyscy, ale nie każdy orientuje się w jej formach i czasie, kiedy należy się o nią ubiegać. Bieżący miesiąc stwarza(ł) taką możliwość dla bezrobotnych z własną inicjatywę gospodarczą oraz dla rolników. W ramach przypomnienia, streszczamy naszym Czytelnikom aktualne i mniej aktualne możliwości wsparcia pieniężnego nowego biznesu. 

Na dobry początek
Od poniedziałku, tj. 5 marca w Powiatowym Urzędzie Pracy bezrobotni mogli ubiegać się o dotacje na podjęcie własnej działalności gospodarczej w ramach projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny „Bądź aktywny zawodowo”. Dotacje miały być przyznawane do momentu wyczerpania środków finansowych, tj. 3 mln 120 tys. złotych. 6 marca PUP wniosków już nie przyjmował, o czym można się było dowiedzieć już dzień wcześniej ze strony internetowej urzędu. Wprawdzie jeszcze we wtorek szkolenia z formułowania wniosków nadal się odbywały, ale ich uczestnicy od razu wiedzieli, że są na straconej pozycji – było za późno.
Do naszej redakcji wpłynęły informacje, iż zainteresowanie dopłatami było tak duże, że chętni już w piątek (2 marca) zorganizowali z własnej inicjatywy kolejność składania wniosków, według której zostali zarejestrowani w poniedziałek – urząd takich informacji nie potwierdza. Ile wniosków zostało przyjętych? Na chwilę obecną PUP nie jest w stanie podać ich dokładnej liczby, ponieważ nie wszyscy interesanci, którym w poniedziałek szczęśliwie udało się pobrać numerek, zostali do tej pory przyjęci – nadal oczekują w kolejce.
Najwyższa wartość dofinansowania dla jednego projektu wynosi 20 tys. zł. Możliwe, że po weryfikacji wniosków – przypominamy, że nie  wszystkie zostały jeszcze przyjęte – zostanie ogłoszona kolejna tura naboru. O ile wystarczy środków finansowych. Potencjalnym wnioskodawcom polecamy pilne śledzenie strony internetowej urzędu w celu poznania daty drugiej tury przyjmowania wniosków.
Dopłaty dla rolników
Zbliża się IX kampania przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w sektorze rolniczym w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Petycje można składać od 15 marca do 15 maja w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zasady formalne z tym związane objaśnia Stanisław Gmitruk, dyrektor Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR-u: „Podobnie jak w latach poprzednich w 2012 roku na jednym formularzu wniosku rolnicy mogą ubiegać się o płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, pomoc finansową z tytułu wspierania gospodarowania na obszarach górskich i innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW) oraz o płatność rolnośrodowiskową (PROW 2007-2013). Wypełnione wnioski o przyznanie płatności można złożyć osobiście we właściwym Biurze Powiatowym ARiMR, wysłać pocztą lub też wypełnić formularz drogą elektroniczną”. Przypominamy, że w tym roku rolnicy mogą się również ubiegać o dotacje do surowca tytoniowego oraz ziemniaka skrobiowego.
Nauczeni historią przyjmowania wniosków przez PUP na dofinansowanie działalności gospodarczej, życzliwie polecamy rolnikom pilne przestrzeganie terminów wszczęcia naboru – z wyprzedzeniem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content