Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Ruch Polska 2050: „Nasze D.N.A.”

„Głową i sercem” – to hasło połączyło niemal 3 miliony polskich obywateli, którzy w wyborach prezydenckich w 2020 roku oddali głos na Szymona Hołownię. To hasło opisuje także nasz Ruch, który wówczas się narodził.

„Serce” to oddolna aktywność społeczna. „Głowa” to wiedza ekspertów. Z „głowy i serca” wypływa dobra polityka – wrażliwa na potrzeby ludzi i profesjonalna. Taka polityka to nasze „ręce”. „Głową i sercem”, a także „rękami” zmienimy Polskę – na pokolenia nie kadencje.
Naszym celem jest budowa Polski na miarę XXI wieku. Polski demokratycznej, solidarnej, zielonej. Polski bezpiecznej.

Uważamy, że demokracja w Polsce potrzebuje innowacji i odnowy. Tak, aby dawała ludziom wpływ na rzeczywistość, a także poczucie przynależności do wspólnoty. Opowiadamy się za wzmocnieniem samorządności. Decyzje związane z codziennym życiem powinny być podejmowane przez władzę, której ludzie ufają najbardziej i która jest najbliżej nich. Chcemy państwa, które uważnie słucha głosu organizacji pozarządowych, docierających tam, gdzie polityka dotrzeć nie umie.

Chcemy Polski, w której każdy, niezależnie od zamożności i miejsca zamieszkania, ma równe szanse na dobre życie. Dlatego działamy na rzecz powszechnego i efektywnego systemu ochrony zdrowia. Dobrej publicznej edukacji dla każdego dziecka. Rozwiązania brzemiennego w liczne skutki kryzysu mieszkaniowego. Aktywnie wspieramy tych, którzy są wykluczani – bo dla nas wspólnota jest tak silna, jak jej najsłabsi członkowie.

Walczymy o ratowanie środowiska naturalnego. Będziemy robić wszystko, aby chronić cenne zasoby naszej ojczystej przyrody. Działać na rzecz rozwiązania kryzysu wodnego i problemu gospodarowania odpadami. Uważamy, że Polska za trzydzieści lat powinna osiągnąć neutralność klimatyczną i odejść od stosowania paliw kopalnych w energetyce. Jedyną drogą do osiągnięcia tego celu jest udział w wielkim projekcie Europejskiego Zielonego Ładu. Widzimy pilną potrzebę rozwijania świadomości ekologicznej, ważne jest dla nas poszanowanie praw zwierząt.

Polska demokratyczna, solidarna i zielona może być budowana tylko w sprawnym i praworządnym państwie. Państwie, które nie marnuje wysiłku ciężko pracujących Polaków, które wspiera przedsiębiorczość i w sposób efektywny wydaje wspólne pieniądze. Państwie, w którym obowiązują jasne, jednakowe dla wszystkich reguły, prosty system podatkowy i przejrzyste finanse. Państwie, w którym prawo tworzy się nie na kolanie, a na pokolenia, zawsze w procesie społecznych konsultacji. Państwie neutralnym światopoglądowo, w którym kościoły oraz związki wyznaniowe i instytucje publiczne zajmują należne im miejsca – wzajemnie się szanując, ale nie zastępując.

Jesteśmy przekonani, że Polska musi odzyskać należne jej miejsce we wspólnocie międzynarodowej, w tym w Unii Europejskiej i w NATO, odzyskać zdolność tworzenia wielostronnych sojuszy. Budować nie tylko pomniki, ale kompetencje obronne na miarę XXI wieku, tak by była w stanie poradzić sobie i z epidemią, i z cyberatakiem, i ze skutkami katastrof naturalnych.

Chcemy, aby Rzeczpospolita Polska była takim właśnie państwem!

Głęboko wierzymy, że w ten sposób można zapewnić polskim obywatelom prawdziwe bezpieczeństwo i trwały dobrobyt.

Piotr Strach, Polska 2050 Szymona Hołowni.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content