Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Rapsodia Śląska

Koncert dla wszystkich mieszkańców województwa śląskiegoJuż w najbliższą sobotę 31 sierpnia o godz. 21.00 na Stadionie Śląskim odbędzie wielki koncert w 100. Rocznicę Powstań Śląskich „Rapsodia Śląska” organizowany z inicjatywy Marszałka Jakuba Chełstowskiego przez samorząd województwa śląskiego.

Rapsodia ma być świętem wszystkich mieszkańców województwa śląskiego dlatego wstęp na stadion będzie wolny bez konieczności nabywania wejściówek. Na tę okazję laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek przygotowuje specjalną kompozycję, która właśnie wtedy będzie miała swoją prapremierę. Na scenie wystąpią Monika Brodka, Miuosh, Grubson, Marcin Wyrostek, IGO, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk chórzyści i muzycy Filharmonii Śląskiej pod batutą dyrygent Moniki Wolińskiej wraz z udziałem wybitnego skrzypka Janusza Wawrowskigo. Widzowie będą mogli podziwiać także przedstawienie francuskiego podniebnego teatru Transe Express a całość zostanie opatrzona monumentalną scenografią i mappingiem. 
O skali widowiska mówią liczby z nim związane. Poza olbrzymią sceną i prawie 300 artystami, na stadionie zostanie umieszczonych 700 urządzeń oświetleniowych a ekran pod projekcję ma 720 mkw. powierzchni. Będzie to bez wątpienia niepowtarzalna okazja przeżycia jedynego w swoim rodzaju wydarzenia kulturalnego o niespotykanej skali.

Widowisko będzie podzielone na dwie części, w pierwszej zostanie zaprezentowana nowa kompozycja „Rapsodia Śląska” Jana A.P. Kaczmarka z udziałem polskich gwiazd, muzyków Filharmonii Śląskiej i zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, w drugiej wystąpią ze swoim indywidualnym repertuarem znani wykonawcy. Na koncercie czekają widzów tak naprawdę dwie premiery, gdyż poza przygotowywaną kompozycją Jana A.P. Kaczmarka nowy utwór związany z historią Śląska zaprezentuje także Miuosh.

Rapsodia Śląska to przedsięwzięcie, którego realizacja rozpoczęła się w marcu tego roku kiedy na konferencji organizowanej przez władze wojewódzkie, inaugurującej obchody 100-lecia Powstań Śląskich został podpisany list intencyjny pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, Instytucją Kultury Ars Cameralis a Janem A.P. Kaczmarkiem. Rapsodia to największe i najważniejsze z wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia Powstań Śląskich w naszym województwie organizowanych przez śląski samorząd. Już w najbliższą sobotę będziemy mieli okazję podziwiać efekt półrocznych przygotowań. Aby łatwiej dostać się na stadion w dniu koncertu zostaną uruchomione specjalne bezpłatne tramwaje, dla osób chcących przyjechać samochodem dostępne są płatne bilety parkingowe na stronie: www.ticketmaster.pl. Bramy stadionu będą otwarte już od godziny 19.00. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na rapsodia.slaskie.pl.

HARMONOGRAM IMPREZY

19:00 – otwarcie bram stadionu
21:00 – rozpoczęcie I części widowiska
ok. 00:15 – planowane zakończenie imprezy

Udział w imprezie „Rapsodia Śląska” na Stadionie Śląskim jest bezpłatny.
Organizatorzy sugerują, by przybyć na teren imprezy jak najwcześniej, przy czym bramy zostaną otwarte dla widzów już o godzinie 19:00. Wejście dla publiczności odbywać się będzie w pierwszej kolejności bramami 1, 4 oraz 7. Osoby wybierające się na imprezę Rapsodia Śląska powinny mieć na uwadze możliwe utrudnienia/korki drogowe w aglomeracji śląskiej.

Więcej informacji, m.in. dotyczących parkingów, możliwości dojazdu na stadion itp. na: https://www.slaskie.pl/content/rapsodia-slaska

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content