Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Powalczyli i mają

W gminie Blachownia już wkrótce stanie długo wyczekiwany skatepark. Przedsięwzięcie jest głównie efektem starań młodych mieszkańców gminy – amatorów deskorolek, rolek czy BMX-ów. 

O tym, że da się i warto rozmawiać z władzami przekonała się młodzież z Blachowni. Około dwóch lat temu wystąpiła do urzędu gminy z prośbą o utworzenie skateparku. Władze sprawę przemyślały, uznając, że to dobry sposób na walkę ze zjawiskiem popadania młodych ludzi w różnego typu nałogi. Realizację pomysłu powierzono Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Blachowni, a projekt budowy obiektu sportowego tego typu umieszczono w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na 2009 r. – Skatepark ma stać się alternatywą negatywnych zachowań wynikających z uzależnienia oraz miał na celu integrację społeczną i możliwość organizacji imprez o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim – mówi Jacek Chudy, pełnomocnik burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych z urzędu gminy w Blachowni.
Wykonanie przedsięwzięcia wiązało się jednak z szeregiem decyzji i procedur, które opóźniały moment powstania skateparku. Należało znaleźć fundusze, miejsce, gdzie stanie skatepark, dokonać wyboru i zakupu elementów obiektu, ogłosić odpowiednie przetargi na wykonawców. Wszystko to wiąże się z wieloma miesiącami czekania. Współpraca urzędu z młodzieżą nie skończyła się na wysłuchaniu pomysłu. Młodzi mieszkańcy Blachowni uczestniczą w realizacji projektu przez cały czas. Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych konsultowała z nimi wybór planu wyglądu skateparku, by był najwygodniejszy i najciekawszy z punktu widzenia użytkowników, wskazali elementy, które powinny w konstrukcji obiektu się pojawić. Na skatepark składać się będzie Funbox, Funbox z rurką, bank ramp, quarter pipe, ławka, rurka, rurka skośna. Realizatorzy projektu dążyli do tego, by w gminie powstał kompleksowy skatepark, zaspokajający potrzeby zarówno deskorolkarzy, jak i rolkarzy, miłośników BMX-ów itd.
Obecnie gmina zakupiła już elementy skateparku, na co przeznaczono 36 tys. zł z Gminnego Programu  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę podbudowy pod obiekt, czyli wylanie asfaltu w miejscu przeznaczenia. Wykonanie podbudowy pod skatepark to osobny wydatek wynoszący 20 tys. zł. Również i te pieniądze pochodzą z własnych środków gminy. Jak informuje pełnomocnik burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, skatepark ma powstać na terenie OSiR-u. Wydaje się więc, że już niedługo projekt będzie można uznać za zakończony. Przed gminą pozostało tylko położenie asfaltu oraz zamontowanie elementów obiektu. – Wykonanie podbudowy planowane jest najpóźniej do dnia 30. grudnia 2010 r. Urząd gminy w Blachowni przewiduje jednak zamknięcie realizacji inwestycji do końca czerwca bieżącego roku – informuje Jacek Chudy.
Inwestycja gminy Blachownia pokazuje jak wiele można osiągnąć, jeśli tylko posiada się chęci. Zaangażowanie młodych mieszkańców oraz dialog z władzami gminy pozwoliły na znalezienie środków, dzięki którym już niebawem okoliczna młodzież nie będzie narzekać na nudę. Powstanie skateparku umożliwi rozwój zainteresowań miłośników aktywnego życia, a także będzie stanowić ciekawą perspektywę spędzania wolnego czasu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content