Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Polska 2050 Szymona Hołowni rośnie w siłę!

Piątek trzynastego okazał się szczęśliwym dniem dla Polski 2050 Szymona Hołowni. Partia przedstawiła pełnomocników ds. struktur politycznych w całym kraju.

Prezentacja pełnomocników i działaczy politycznych w województwie śląskim odbyła się w piątkowy poranek na placu Wolności w Katowicach. Konferencję prasową poprowadził Mirosław Suchoń, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej i koordynator struktur politycznych w województwie śląskim.

Poseł Mirosław Suchoń zaprezentował pełnomocników wszystkich okręgów wyborczych, a następnie zaprosił każdego z nich do zabrania głosu i przedstawienia działaczy funkcjonujących w ich okręgach. 
– Mam zaszczyt na samym początku przedstawić pełnomocnika, który będzie odpowiedzialny za budowanie struktur tutaj, w Katowicach, w Okręgu 31. Jest z nami pan poseł Michał Gramatyka, doktor nauk prawnych, wykładowca akademicki, jeden z najbardziej aktywnych posłów reprezentujących Ziemię Śląską w Parlamencie – zapowiadał poseł Suchoń.

Okręg 31.

– Jestem niesamowicie dumny, że wśród ponad 20 tysięcy ludzi, którzy dziś tworzą Ruch Polska 2050, znalazły się nowe osoby i chcę te nowe osoby Państwu przedstawić – rozpoczął poseł Gramatyka, przedstawiając radną miasta Tychy – Anitę Skapczyk, radnego miasta Katowice – Dawida Durała oraz koordynatora działań Ruchu Polska 2050 w mieście Katowice – Szymona Danielczyka.

– Jestem Tyszanką. Kocham swoje miasto. Kocham mieszkańców tego miasta i chcę dalej dla nich pracować. Pracować jeszcze mocniej, jeszcze więcej. W Ruchu chcę skupić się na przedsiębiorcach. Chcę być ich głosem, głosem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą – przedstawiła się radna Anita Skapczyk.

– Dołączam do Ruchu Szymona Hołowni z prostej przyczyny, zawsze byłem radnym mieszkańców, a nie radnym polityków i tę rolę chciałbym kontynuować w Ruchu – zapowiedział radny Dawid Durał.

– Drodzy Państwo, otwieramy nowy rozdział naszej opowieści o tym, w jaki sposób może funkcjonować nasz kraj. Polska 2050 działa w Katowicach już od dwóch lat. Od dwóch lat rozmawiamy z mieszkańcami, spotykamy się, słuchamy problemów katowickich mieszkańców i staramy się je rozwiązywać niezależnie od tego, czy są to problemy związane z kryzysem bezdomności, mieszkalnictwem, infrastrukturą czy ekologią. Będziemy robili to dalej – podsumował koordynator działań Ruchu w Katowicach, Szymon Danielczyk.

Okręg 27.

Pełnomocnikiem ds. struktur politycznych został dr Dawid Jarco, doktor nauk ekonomicznych i ekspert ds. finansów. Dr Dawid Jarco rozpoczął od zaznaczenia, że Polska 2050 Szymona Hołowni opiera się na pokoleniu, a nie kadencji zwłaszcza z perspektywy ekonomicznej. 
– Jest mi niezmiernie miło powiedzieć, że ekipa w całym naszym okręgu się powiększa. Mamy liczne grono ludzi. Osoby, które w szczególności chciałbym wymienić to radni: radny z Cieszyna – Krzysiek, radny z Żywca – Jacek Jarco, przewodniczący klubu Rady Powiatu, włącznie z kolegami Franciszkiem Dybkiem oraz Grześkiem Rybarskim. Jest mi niezmiernie miło, że możemy działać i budować Polskę na pokolenia – podsumował dr Jarco.

Okręg 28.

Za okręg 28. będzie odpowiadał Piotr Strach, przedsiębiorca z dyplomem MBA, były radny częstochowski z niezależnego komitetu. 
– Jestem zaszczycony, że człowiek, któremu tak bliska jest ochrona środowiska, będzie pełnomocnikiem w naszej formacji w okręgu częstochowskim – zapowiedział poseł Suchoń.

– Reprezentuję Okręg Częstochowski, w którym mamy bardzo dużo do zrobienia, jeżeli chodzi o transport, ekologię czy inwestycje. Jeśli chodzi o Polskę 2050, my działamy już od ponad roku. Nasi sympatycy, wolontariusze, uczestniczyli w Budżecie Obywatelskim, zgłaszaliśmy własne projekty do inicjatywy lokalnej, przeprowadzaliśmy audyty społeczne zarówno w Częstochowie, Kłobucku, jak i innych miejscowościach wokół Częstochowy. Mam nadzieję, że w tak świetnej ekipie, jaka jest przedstawiana, będziemy mogli zrobić jeszcze więcej – zapowiedział Piotr Strach.

Okręg 29.

– Michał Kopański jest radnym, jest społecznikiem, któremu bliskie są sprawy ludzi i zawsze gotowym do pomocy – zapowiedział poseł Suchoń. 

– Szanowni Państwo, jak pokazują wyniki wyborów prezydenckich z 2020 roku, jest to okręg z punktu widzenia naszego Ruchu, niezwykle istotny, gdyż to właśnie w tym okręgu Szymon Hołownia uzyskał najlepszy procentowo wynik w całym naszym województwie dzięki pracy naszych sympatyków. Mam przyjemność być również koordynatorem Konwentu Samorządowego Ruchu Polska 2050 województwa śląskiego. Zapraszamy do współpracy wszystkich ludzi, którym leży na sercu dobro samorządu. Będziemy udzielali wsparcia na niwie programowej, samorządowej i parlamentarnej – zapowiedział radny Kopański.

Okręg 30.

– Mam zaszczyt przedstawić pełnomocnika tego okręgu, którym jest Łukasz Osmalak, radny powiatu Mikołowskiego i przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Polska 2050 w województwie śląskim. Łukasz jest przykładem społecznika. Przykładem osoby zaangażowanej i jego przywództwo w Stowarzyszeniu powoduje, że nasze działania, działania dla lokalnej społeczności są prowadzone niezwykle sprawnie, z wielkim zaangażowaniem i przynoszą duże efekty, a co najważniejsze, są doceniane przez ludzi – zapowiedział radnego Łukasza Osmalaka, poseł Suchoń.

– Bardzo dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzacie i dzięki któremu została mi powierzona ta funkcja. Nasz okręg to okręg, który można powiedzieć, samorządem stoi w naszym województwie. Mamy w naszym okręgu pierwszy w województwie, Mikołowski Klub Radnych. Mamy wielu samorządowców, z których najwyższy rangą jest wiceprezydent miasta Rybnika – Piotr Masłowski. Chcemy się zajmować kwestiami związanymi z samorządem. Chcemy, żeby samorząd miał jak najwięcej do powiedzenia i żeby ta centralizacja, którą zaczynamy obserwować, mogła zostać zepchnięta na dalszy plan po to, żeby nasi sołtysi, nasi wójtowie, nasi samorządowcy mogli razem z mieszkańcami decydować o tym, co jest ważne w naszych społecznościach lokalnych – zapowiedział radny Łukasz Osmalak. 

– Chciałem powiedzieć o tej różnorodności, o której mówił pan poseł Suchoń. Słyszeliśmy o Żywcu, o Częstochowie, ale po to tutaj stoję, żeby Wam powiedzieć, że momy takich richtig synków jak jo, tyż. Jak szukocie takij partii, co Wom pomoże w tej Waszyj śląskości to zapraszom do współpracy – przekazał wiceprezydent Piotr Masłowski, co spotkało się z brawami uczestników konferencji.

Okręg 32.

– Last, but not the least [ostatni, ale nie mniej ważny – przyp. red.]. To jest przykład niezwykłego zaangażowania w sprawy społeczne, ale także sprawy związane z ochroną naszego klimatu i środowiska. Wszyscy widzieliśmy batalię, którą toczyli radni o to, żeby Sosnowiec był zielony i oni tę batalię wygrali, a człowiekiem, który stał na czele tej walki o nasze płuca, nasze zdrowie, był wiceprzewodniczący radny miasta Sosnowiec – Kamil Wnuk, jednocześnie pełnomocnik na okręg 32. Kamil jest też ekspertem w zakresie nieruchomości. Dzięki takim ludziom jak Kamil, możemy projektować nowe rozwiązania, które poprawią sytuację mieszkaniową – zapowiedział poseł Suchoń.

– Dziękuję za zaufanie Szymonowi Hołowni. Okręg 32, jak cała Polska, jest oparty na samorządowcach, na czele z Łukaszem Krawcem i Marcinem Lazarem; na przedsiębiorcach na czele z dr Piotrem Hałasikiem i przede wszystkim w głównej mierze na społecznikach i organizacjach pozarządowych, jak dr Karina Wojtusiak. W naszym Ruchu jest bardzo dużo osób działających społecznie, zaczynających od naszej małej Ojczyzny. Bardzo ważne jest dla nas, żebyśmy mogli działać lokalnie – zapowiedział radny Kamil Wnuk.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content