Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Polska 2050 angażuje się w sprawy lokalne

Mimo, że z nieba leje się żar, członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 regionu częstochowskiego, nie zamierzają zwalniać tempa. W miesiącu czerwcu sympatycy Szymona Hołowni przeprowadzili kilka celnych akcji na rzecz społeczności lokalnych.

“Spotkanie z Szymonem Hołownią

19 czerwca w Warszawie zainaugurowano ogólnopolską akcję Stowarzyszenia Polska 2050  #poznajmysię, polegającą na wakacyjnych spotkaniach, dyskusjach oraz pożytecznych akcjach we wszystkich powiatach naszego kraju. W tym samym miesiącu w naszym województwie przez kilka dni m.in. w Wiśle, Cieszynie, Ustroniu oraz Żywcu gościł Szymon Hołownia. Spotykał się z samorządowcami, dyskutował z młodzieżą, a także przedstawiał problemy regionu podczas specjalnych konferencji prasowych. Na spotkaniach obecni byli także przedstawiciele naszego regionu: Łukasz Kapica (powiat myszkowski), Łukasz Sławek (powiat częstochowski), Krzysztof Skiba i Małgorzata Imiolczyk (powiat lubliniecki) oraz Piotr Strach (Częstochowa).

Akcja Stowarzyszenia w Kłobucku

W ramach ogólnopolskiej akcji #poznajmysie Stowarzyszenie Polska 2050 Śląskie – region częstochowski, w sobotę 3 lipca zorganizowało akcję kontroli bezpieczeństwa pasów dla pieszych i dojść do nich w Kłobucku. Kilkunastoosobowa ekipa z naszego regionu skontrolowała kilkadziesiąt przejść, a z każdego z nich sporządziliśmy krótki protokół według wcześniej przygotowanego kwestionariusza. Sprawdzano bezpieczeństwo zarówno z perspektywy pieszego, jak i kierowcy. Wkrótce stworzony zostanie również specjalny zbiorczy raport, podsumowujący stan bezpieczeństwa na kłobuckich „zebrach”. Wstępne wnioski z kontroli niestety nie są zbyt pozytywne – zdarzały się często błędy organizacyjne i zwyczajne zaniedbania. Finalne opracowanie udostępnimy władzom miejskim i regionalnym, odpowiednim służbom oraz opinii publicznej.

Polska 2050 ziemi lublinieckiej

Przy okazji audytu przejść dla pieszych członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 rozdawali napotkanym mieszkańcom Kłobucka nasiona kwiatów miododajnych. Kilkadziesiąt porcji nasion zostanie posadzonych w Kłobucku i okolicy, z pożytkiem dla okolicznych pszczół. To kontynuacja akcji promocji sadzenia łąk kwiatowych, rozpoczętej w powiecie lublinieckim przez Małgorzatę Imiolczyk. Polska 2050 przekazała tam w czerwcu nasiona gminom Kochanowice i Ciasna, gdzie mają powstać specjalne kwietne miododajne łąki. W powiecie lublinieckim nasiona na kwietne łąki przyjęły jeszcze gminy: Pawonków, Woźniki i Lubliniec.
 
Polska 2050 w Myszkowie znów pomaga

Dużo działo się także w powiecie myszkowskim, gdzie ekipa Stowarzyszenia Polska 2050 z Łukaszem Kapicą na czele, włączyła się w zbiórkę na rzecz chorego Fabianka z Rudy Śląskiej. Po sukcesie poprzedniej akcji na rzecz chorej na SMA małej Oliwki, podczas której zebrano 67 ton 460 kg odzieży, co przełożyło się na wpłatę na leczenie dziewczynki w wysokości 67.460 zł, tym razem nasze Stowarzyszenie wspierało kolejne dziecko. 
Serdecznie wszystkim dziękujemy za włączenie się w nasze działania!

Piotr Strach, Stowarzyszenie Polska 2050 w Częstochowie.”

Udostępnij:

1 Komentarz

  • name

    W Kłobucku łąki kwiatowe a w Częstochowie pokrzywy ,łopiany,perz i inne zielsko zamiast trawników.

  • name

    W Kłobucku łąki kwiatowe a w Częstochowie pokrzywy ,łopiany,perz i inne zielsko zamiast trawników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content