Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Polityczne trzęsienie ziemi na śląsku

Sensacyjny zwrot akcji nastąpił dopiero dziś rano. Jeszcze wczoraj (wtorek) samorządowcy KO, PSL i SLD fetowali publicznie zawiązanie koalicji rządzącej w sejmiku śląskim. Tymczasem dziś okazało się, że pełnię władzy w województwie śląskim ma Prawo i Sprawiedliwość. A wszystko za sprawą radnego Wojciecha Kałuży (KO rekomendowany przez Nowoczesną), który w nocy zmienił barwy polityczne i przeszedł na stronę PiS-u.

To zaskoczenie, wywołało dziś prawdziwe trzęsienie ziemi nie tylko wśród polityków na śląsku, ale i w całym kraju. Ogromne powody do radości mają działacze PiS-u, bowiem samowładczo i kategorycznie od dziś rządzą całym Śląskiem. Teraz PiS ma nie tylko urząd wojewódzki i swojego wojewodę, ale także urząd marszałkowski i swojego marszałka województwa. 

W październikowych wyborach PiS uzyskało 22 mandaty. Koalicja Obywatelska zdobyła 20 mandatów, SLD wprowadziło 2 radnych, a PSL – 1, razem 23 głosy. W poprzedniej kadencji samorządu, województwem śląskim rządziła koalicja: PO, PSL, SLD oraz Śląskiej Partii Regionalnej. W tej też miała rządzić, tak przynajmniej wynikało ze wcześniejszych zapowiedzi i z zawartej – raptem – we wtorek (20 listopada) umowy koalicyjnej pomiędzy  KO, SLD i PSL. Marszałkiem województwa miał pozostać Wojciech Saługa.

Dziś rano (21 listopada o godz. 9.00) rozpoczęła się pierwsza sesja sejmiku w nowej kadencji. Wówczas okazało się, że zawarta dzień wcześniej umowa koalicyjna nie jest nic warta i po prostu nie ma znaczenia, gdyż wyłamał się z niej radny Wojciech Kałuża z Żor (KO). W zamian za przejście na stronę PiS, Kałuża ma zostać wicemarszałkiem.
Wojciech Kałuża to radny, który startował z listy Koalicji Obywatelskiej do sejmiku śląskiego. Kałuża zmienił zdanie… w nocy i przeszedł na druga stronę. A ponieważ po wyborach o większości w sejmiku w Śląskiem decydował zaledwie jeden głos, teraz to PiS ma większość. Radny Wojciech Kałuża na spotkaniach miał mówić, że to Śląsk jest dla niego najważniejszy.
„Moją partią jest Śląsk, wyborcy oczekują skuteczności, stąd moja decyzja o wsparciu dobrego programu dla Śląska” – powiedział podczas środowej konferencji prasowej w Katowicach radny Wojciech Kałuża, który przesądził o większości dla PiS w sejmiku woj. Śląskiego.
„O porozumieniu programowym poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. To wielka szansa dla rozwoju całego regionu – powiedział w Katowicach. Podziękował też radnemu Kałuży. Dzięki temu porozumieniu jest szansa, że prawica przejmie odpowiedzialność za województwo śląskie” – powiedział Dworczyk podczas środowej konferencji prasowej w Katowicach, poprzedzającej pierwszą sesję Sejmiku Województwa Śląskiego nowej kadencji.

Takiej sesji jeszcze nie było

Pierwsza sesja sejmiku woj. śląskiego nowej kadencji rozpoczęła się w środę rano w Katowicach. Sesja przebiega w nerwowej atmosferze w związku z poranną informacją o porozumieniu programowym, dającym większość w sejmiku Prawu i Sprawiedliwości.

Podczas wręczania radnym zaświadczeń o wyborze, radni Koalicji Obywatelskiej wybuczeli radnego Wojciecha Kałużę, wybranego z jej list, który podpisał porozumienie programowe z PiS, dając temu ugrupowaniu większość.

“Goń, go”, “sprzedawczyk”, “zdrajca” – brzmiały okrzyki padające pod adresem radnego Wojciecha Kałuży. Jednocześnie głośnymi oklaskami powitali go radni PiS, a także inni przedstawiciele tego ugrupowania, m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski i minister sportu Witold Bańka oraz liczni parlamentarzyści.

„Radny Wojciech Kałuża, wybrany z list Koalicji Obywatelskiej, rekomendowany przez Nowoczesną ogłosił, że przechodzi dzisiaj do PiS-u. Podpisał kontrakt, który jest kontraktem w jedną stronę” – powiedziała Monika Rosa podczas środowego briefingu Nowoczesnej i dodała. „Oszukał nas, oszukał tysiące Ślązaków, którzy zagłosowali na niego w tych wyborach. Zagłosowali na niego, na Koalicję Obywatelską, a on teraz, sprzeniewierzając te wszystkie wartości – za pieniądze? Tego nie wiem. Za stanowiska? Prawdopodobnie”.

„Postawiliśmy na nie takiego człowieka. Koalicja Obywatelska, Nowoczesna postawiła na człowieka, który najprawdopodobniej – mamy jeszcze chwilę czasu – dał się skorumpować, czy za stanowisko, czy za – jak to w jednej z rozmów powiedział – ustawienie swojego życia finansowego do końca” – ocenił Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej i dodał. „Wojtek, będziesz symbolem korupcji politycznej, skorumpowania się i sprzedaży. 25 tys. wyborców głosowało nie na Wojciecha Kałużę, tylko na Koalicję Obywatelską”.

Kim jest Wojciech Kałuża?

Ma 38 lat. Z wykształcenia jest prawnikiem. W latach 2005-2008 był dyrektorem biura senatorskiego marszałek Marii Pańczyk (Platforma Obywatelska) i asystentem posła do Parlamentu Europejskiego Jana Olbrychta (Platforma Obywatelska).
Pełni funkcje przewodniczącego Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych i wiceprezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach.
Był wiceprezydentem Żor od sierpnia 2008 r. do 17 listopada 2014 r.

Po tych sensacyjnych informacjach internet oszalał. Pojawiło się tysiące komentarzy, oceniających postawę radnego Kałuży.

* „Twoją partią nie jest Śląsk, tylko koryto, kolesiostwo, korupcja i zdrada. Wstyd mi, ze głosowałam na tego osobnika. Jako rodowita Ślązaczka czuję się oszukana, bo ten gość przechodzi do partii, która Ślązaków nazywa zdrajcami i ukrytą opcją niemiecką. WSTYD!!”

* Rzeczywiście trzeba będzie mieć odwagę, żeby po takiej zdradzie spojrzeć tym 21,5 tys ludziom, którzy na takiego członka KO (Judasza) głosowali i zostali sprzedani za 30 srebrników, tj stanowisko wicemarszałka”

* „Kanalia i Judasz – szkoda słów na takich ludzi którzy sprzedają się. Wyrazy współczucia dla rodziny i znajomych”

* „A jak zrealizuje obietnice będąc w PIS-ie to też go będziecie tak szykanować? Problemem polaków jest to, że nie interesuje ich program, tylko partia i nawet jak założenia partii nie pokrywają się z osobistymi przekonaniami to i tak ślepo głosują cały czas na tą samą – to się nazywa brak myślenia”

* „Obrzydliwy sprzedawczyk. Dla kasy i stołka zrobi wszystko. FUJ!”

* „Pieniądz i władzka nie śmierdzi.
Co tu komentować? Nie jestem zwolennikiem żadnej z tych opcji politycznych. Patrzę na to jak zwykły człowiek na innego człowieka.
Jak go nazwać?…. hmmm… zwykła szmata?
Czy tylko malutki karierowicz?
Bo co mu obiecano,to się okazało od razu.
Ciekawe, co będzie opowiadał tym, którzy go umieścili tam, gdzie jest…wicie, rozumicie… hehe,j akieś nieodległe czasy mi to przypomina.”

* „Brak słów…. Szybko się zdecydował….Pierwsze miejsce na liście – toż to jest jawne wprowadzanie w błąd i oszukiwanie wyborców, to powinno być karane!”

* „Co za sprzedajna….. Za taki numer powinien utracić mandat. Mam nadzieję że nie będzie miał łatwego życia w Żorach. Wstyd.”

* „Moim zdaniem nowe wybory w Żorach — bo mieszkańcy głosowali na PO a ten pan przeszedł — zdradził — wyborców !!!!!!!!!!!!!!!!”

* „Czyli amatorzy pracy do śmierci za najniższą europejską układający się nawet z SLD zostali wykiwani.”

* „Dzięki temu Nowoczesna ma swojego wicemarszałka!!!”

* „Bzdury piszecie to nie były wybory parlamentarne, ludzie oddawali głosy na konkretnych ludzi. To on dostał głosy nie partia i mógł zrobić co chciał. Wy wybraliście pijaka na prezydenta co wstydu narobił miastu, z zakorkowanego centrum zrobił jeszcze bardziej zakorkowane. Ale jedno macie w głowie “nie ważne kto wygra, byle nie był z PiS-u” no i macie swojego kandydata z POpapranców. Przestańcie tyle tego TVN-u oglądać.”

* „Skandal!!! Zaufał mu cały powiat! Oszust wyborczy.”

* „Wstyd, czuję się oszukany Panie Kałuża. Wstyd dla tego nazwiska.”

* „No cóż? Mogę panu tylko współczuć, nie chciałabym być teraz w pana skórze.”

* „Nie ma jak napluć tysiącom wyborców w twarz. Wstyd i hańba Panie Kałuża. Twoją partią nie jest Śląsk ani Żory tylko szmal i stołki. Wstyd. I potem się dziwicie, że ludzie nie chodzą na wybory. Do Koalicji Obywatelskiej. Jak będziecie mieli “takich” ludzi na listach to gratuluję. „

* „Warto być przyzwoitym panie Kałuża, zrezygnuj z mandatu radnego.”

* „Oszukał swoich wyborców. Sprzedawczyk jeden. Jestem ciekaw co mu obiecały pisiorki.”

* „ZDRAJCA. W perfidny sposób zawiódł swoich wyborców. Nigdy bym nie głosowała na PIS sprzedawczyku.”

* „Po co w ogóle głosujemy jak takie miernoty bez moralnego kręgosłupa startują z jednej listy, a parę dni po wyborach odchodzą z tej partii i przechodzą do konkurencji politycznej??”

* „W tym rzecz, ze to nie była i nie jest wola wyborcow. To decyzja personalna Człowieka, który właśnie zrujnował swoje zaufanie społeczne. I niech nikt kitow numer ciśnie, ze chodziło o ideę, ludzie, choć czasem i prości, aż tak głupi nie są. Powodzenia Panie Kałuża. Choć dla wielu już raczej Błoto. Mam tylko nadzieje, ze odpowiedzialnie poniesie Pan konsekwencje swojej decyzji.”

* „Od jutra biorę się za siebie – mam nadwagę jak Kałuża, jestem nawet trochę do niego podobny i teraz się boję, że na ulicy ktoś zwyczajnie mi wpierdoli.”

* „To jest haniebna zdrada wyborców. Jak on sobie może patrzeć w lustro. SPRZEDAWCZYK!”

* „Żadna kałuża, zwykły rynsztok.”

* „Nie jestem ze śląska ale prawda jest taka, że Ci co oddali na tą chorągiewkę głos powinni się głośno domagać jego odejścia bo nie głosowali na pis a ten zdrajca (bo inaczej się tego nie da nazwać) OSZUKAŁ swoich wyborców.”

* „A ja na niego głosowałem….. szok, tak się kończy karierę w polityce….. wstyd!”

* „A Ja myślałam że uczciwość wobec wyborców. ….o naiwna. Każdy kto zmienia barwy powinien oddać mandat a on powinien startować z list pis. KONIEC”

* „Głosujesz na gościa a on po wyborach przechodzi do przeciwnej partii. Po co tu chodzić na wybory, ciekawe co mu obiecali. Powinien być jakiś zapis w ordynacji, że przez 2 lata poseł, radny nie może zmieniać ugrupowania z którego się startował inaczej mandat przejmuje następny z listy. Platforma w następnych wyborach powinna sobie darować takiego chwiejnego koalicjanta”

* „Przysłowie zostać z ręka w nocniku nabiera dziś nowego znaczenia :). Jestem ciekaw min tych koalicjantów z totalnej którzy już poobsadzali stołki na następne 5 lat 🙂 Ale zabawa :)”

* „Wyborcy powinni Pana zdrajce osobyście na teczce gnoju wywieźć. Jest to przykre że tacy kolesie do władzy dochodzą. Japończyk popełnił by sam harakiri. Wiarygodność tego pana została obniżona. Bez dalszego komentarza”

* „Tak, ja też tak twierdzę wszyscy wyborcy powinni wszcząć akcję żeby pozbawić go mandatu, i powinien ponieś konsekwencje za to że oszukał wszystkich którzy na niego głosowali. Taka osoba nie powinna obejmować żadnego stanowiska ponieważ już od samego początku nie jest jest osobą ani zaufaną ani uczciwą. Taka osoba powinna być usunięta z jakiegokolwiek stanowiska, no to jest oszustwo. Wypiął się na 25 tys. swoich wyborców, zostanie za to wicemarszałkiem ale to tylko ta oficjalna zapłata za zdradę swoich wyborców. Ta “po stołem” to pewnie jakieś stanowiska dla rodzinki.
Że też takie świnie ziemia nosi.”

* „Hehehehe, żałosny polityczny cyrk, jeden lepszy od drugiego u koryta.
Swoją drogą poparli go zapewne ludzie przeciwni pis, krótko mówiąc zdradził swoich wyborców, którzy mu zaufali. Tak nie powinno byc w normalnym kraju a cały czas koryciarze twierdzą, że jest normalny. Jak widać nie bardzo. Taki skoczek powinien automatycznie tracić mandat.”

* „A Polska jak się nie dopracowała tak się nie dopracowała pojęcia “trup polityczny”. A Taki emblemat przypięty tego typu osobnikom powinien być hańbą dla każdego ugrupowania jakie go przyjmie w swoje szeregi.”

* “Na podwórku jest Kałuża.
Coś z Kałuży się wynurza.
Czy to żaba moczy jajca?
Nie, to Judasz – podły zdrajca!”

Udostępnij:

5 komentarzy

 • vb

  i marka wyrzucili z wodociagow?

 • vb

  i marka wyrzucili z wodociagow?

 • Pkp

  Przewozy regionalne muszą podstawic pociąg powrotny dla specjalistów i doradców z PO wracających w rodzinne strony!

 • Pkp

  Przewozy regionalne muszą podstawic pociąg powrotny dla specjalistów i doradców z PO wracających w rodzinne strony!

 • Anonim

  Eee nie wsz6scy muszą jechać pociągiem. Oficer rowerowy może jedna osobę wziąć na bagażnik 😉

 • Anonim

  Eee nie wsz6scy muszą jechać pociągiem. Oficer rowerowy może jedna osobę wziąć na bagażnik 😉

 • OKO press

  Na bagażnik weźmie kolegę z wup-u z PO

 • OKO press

  Na bagażnik weźmie kolegę z wup-u z PO

 • Zawodzie

  Oj Oj oj headhunter’ki – nauczycielki będą miały pełne ręce roboty . Gdzież one ulokują tych tytanów pracy

 • Zawodzie

  Oj Oj oj headhunter’ki – nauczycielki będą miały pełne ręce roboty . Gdzież one ulokują tych tytanów pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content