Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Piknik Rodzinny w Starym Cykarzewie

,,Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek”Szkoła Podstawowa w Starym Cykarzewie, po raz kolejny otwarła się na Piknik Rodzinny, który wpisał się już na stałe do tradycji placówki. Organizatorami imprezy była właśnie Szkoła Podstawową im. Marcina Kacprzaka oraz Ludowy Klub Sportowy „Grom Cykarzew”. 

Celem pikniku było zintegrowanie społeczności lokalnej wokół działań edukacyjnych i sportowych, włączenie wszystkich zebranych do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, zabawach oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia.

Plenerowa impreza, od początku istnienia, cieszy się ogromnym powodzeniem, chociaż w tym roku jej los wisiał na włosku. Pogoda, która od tygodnia spędzała sen z powiek organizatorom, w dzień pikniku zaskoczyła piękną aurą. Od wczesnych godzin porannych świeciło słońce, wiatr wiał tylko dla ochłody, a o wcześniejszych ulewach nikt już nie pamiętał.    

Na pikniku nie zabrakło znamienitych gości, m.in. Starosty Powiatu Częstochowskiego Krzysztofa Smeli, Wójta Gminy Mykanów Dariusza Pomady, Przewodniczącego Rady Gminy Mykanów Włodzimierza Cichonia, radnych gminy oraz wielu mieszkańców Starego Cykarzewa i okolic.

Impreza rozpoczęła się od Turnieju Piłki Nożnej Cykarzew CUP w kat. „Młodzik” i „Orlik”. Łącznie rywalizowało ze sobą 21 drużyn sportowych z całego powiatu częstochowskiego. W kategorii „Młodzik”, III miejsce zdobył klub sportowy SKRA Częstochowa, II miejsce przypadło drużynie Sportowa Częstochowa, natomiast I zajął KS Victoria Częstochowa. W kategorii „Orlik”, III miejsce zdobył klub sportowy AJD Stradom Częstochowa, II miejsce – Gmina Kłomnice, I miejsce – Sportowa Częstochowa.

Uczestnicy pikniku mogli obejrzeć pokaz mażoretek z Mykanowa, sztuki walki teakwando z Luks Kantor Częstochowa, a także pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu par tanecznych z klubu tanecznego „Zorba” z Mykanowa. W programie nie zabrakło występów najmłodszych uczniów, którzy wierszem i piosenką wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój z okazji Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Ojca. Z kolei młodzi aktorzy z oddziałów gimnazjalnych wcielili się w role bohaterów jednej ze sztuk teatralnych Aleksandra Fredry pt. ,,Śluby Panieńskie, czyli Magnetyzm serca”. Niewątpliwą atrakcją był pokaz tańców polskich w wykonaniu członków Zespołu Pieśni i Tańca w Częstochowie. Dzieciom najbardziej podobał się przejazd samochodów strażackich. Strażacy zaprezentowali sprzęt gaśniczy, pokaz pomocy przedmedycznej oraz wyczekiwany przez najmłodszych ,,deszcz cukierków” i ,,mokrą zabawę”, czyli polewanie wodą. 

Różnorodność piknikowych atrakcji sprawiła, iż każdy znalazł coś dla siebie. Nie zapomniano o smakoszach i łasuchach. Podczas pikniku można było skosztować smacznych domowych ciast, wiejskiego jadła lub posilić się pysznościami z grilla.

Organizatorzy pikniku serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do miło i radośnie spędzonego czasu, w szczególności Rodzicom, Darczyńcom i wszystkim Przyjaciołom szkoły, dzięki którym możliwa była organizacja imprezy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content