Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Pierwszy w nowym roku Salon Prasowy „7 dni” za nami

Pierwsze w tym roku spotkanie Podziemnego Salonu Prasowego „”, mimo mroźnej pogody, cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców Częstochowy.

Nowy Rok oznacza nowe tematy, chociaż podczas salonu przewijały się także sprawy zaległe. Grupa uczestników coraz intensywniej postuluje za likwidacją Straży Miejskiej. Nie wszyscy podzielają zdanie przeciwników Straży Miejskiej, gdyż chociażby teraz w zimne dni miejscy strażnicy dostarczali bezdomnym gorącą zupę i herbatę. Ponieważ – zwłaszcza  w nocy – temperatury spadają nawet do minus trzydziestu stopni Celsjusza nie wszystkie samochody dało się rano uruchomić. I w tym przypadku też pomocna była Straż Miejska. Kierowca potrzebujący pomocy mógł zadzwonić pod nr 986 lub 34 368 31 90 do dyżurnego, który wysyłał wolny patrol, a ten pomagał uruchomić pojazd. Wielu przeciwników Straży Miejskiej zapewne zweryfikuje swoje nastawienie.

Kolejnym tematem zgłoszonym przez uczestników Salonu była sprawa segregacji śmieci i ich odbioru. Mieszkańcy domków jednorodzinnych uważają, że są dyskryminowani w stosunku do mieszkańców blokowisk. Właściciel domu jednorodzinnego nie tylko bezpośrednio przy odbiorze jest kontrolowany co do faktu czy rzeczywiście segreguje, ale też jego śmieci zalegają na podwórku przez co najmniej dwa tygodnie. Odbiór odpadów w przypadku domów wolno stojących odbywa się dwa razy w miesiącu. Zdaniem uczestnika Salonu to stanowczo za rzadko. Poza tym, w jego opinii, mieszkańcy bloków nie zawsze wywiązują się z obowiązku segregacji, co pozostaje bez kontroli.

Wśród zgłaszanych przez mieszkańców tematów pojawiła się bardzo istotna sprawa, mianowicie, nieodśnieżane z lodu i śniegu chodniki wzdłuż posesji. Nietrudno o wypadek, bo zwłaszcza warstwy lodu nie są posypane piachem ani solą. 

Inny ważny problem poruszony przez uczestników spotkania dotyczył nieporządku na terenie wokół szpitala na Tysiącleciu. Temat ten opiszemy szerzej w kolejnym numerze Tygodnika „7 dni”. 

Uczestnicy Salonu zgłaszali także trudności w związku z budową przedłużenia ul. Racławickiej. Tuż przy Stacji Pogotowia obecnie nie ma chodnika i piesi muszą poruszać się ulicą. Niestety kierowcy nie są wyrozumiali i nierzadko dochodzi do nieprzyjemnych dla pieszych konfrontacji z samochodami.

Na kolejny Podziemny Salon Prasowy „7 dni” zapraszamy 6 lutego (poniedziałek) br. o godzinie 16.00, do Restauracji Pod Ratuszem (wejście od ul. Śląskiej).

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content