Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

PFRON rozpoczął realizację programów mieszkaniowych dla osób z niepełnosprawnościami

Ograniczają Cię bariery architektoniczne we własnym mieszkaniu lub domu, przez które nie jesteś w stanie samodzielne wyjść na zewnątrz, na poziom zero?Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym z tytułu niepełnosprawności narządu ruchu, uniemożliwiającej poruszanie się bez użycia wózka?  Nie ukończyłeś 65 roku życia?  PFRON może Ci pomóc w ramach programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność” Dostępne – mieszkanie. Fundusz wspiera poprzez dofinansowanie, zmianę miejsca zamieszkania na wolne od barier architektonicznych.

Na czym polega dofinansowanie?

Możesz uzyskać dofinansowanie do zmiany mieszkania na pozbawione barier architektonicznych, znajdujące się w lokalizacji umożliwiającej samodzielne opuszczenie budynku, aż do poziomu zero przed budynkiem.

Kto je może otrzymać?

Osoba z niepełnosprawnością, która:
1. posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, z tytułu niepełnosprawności narządu ruchu uniemożliwiającej poruszanie się bez użycia wózka;
2. złoży oświadczenie, wraz z dokumentacją fotograficzną, o barierach architektonicznych w mieszkaniu i/lub w budynku, uniemożliwiających samodzielne wyjście na zewnątrz na poziom zero;
3. złoży oświadczenie o dysponowaniu tytułem prawnym do lokalu na mocy prawa własności lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu;
4. w momencie składania wniosku nie ukończyła 65 roku życia. 
W przypadku, gdy wniosek dotyczy osoby małoletniej lub ubezwłasnowolnionej, wniosek składa jej opiekun prawny.

Wysokość dofinansowania zależna jest od lokalizacji, w której nabywane jest mieszkanie i stanowi różnicę pomiędzy ceną mieszkania nabywanego i sprzedawanego.
Na przykład, w przypadku mieszkania znajdującego się w  Częstochowie maksymalna kwota dofinansowania w IV kwartale 2022 roku wyniesie 76.358 złotych.  

Program jest realizowany przez samorządy powiatowe, które przyjmą zaproszenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do jego realizacji.
Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami składasz za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia pod adresem  https://sow.pfron.org.pl/
Składanie wniosków odbywa się w formie elektronicznej, to znaczy bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier, co znacznie ułatwi Ci aplikowanie o środki.
Składając wniosek, możesz liczyć na pomoc pracowników powiatu, którzy udzielą Ci w urzędzie wsparcia technicznego, wykorzystując do tego celu Twój sprzęt elektroniczny.
Wniosek możesz złożyć w każdym czasie, ale nie później niż do dnia 31.grudnia 2024 roku, jednak nie dłużej niż do wyczerpania budżetu Programu.

Informacji o programie udzielają pracownicy:

– Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie pod numerem telefonu: 34/ 334 33 32, ul. Jasnogórska 75 (róg ulicy Żwirki i Wigury i ul. Jasnogórskiej),

– Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie Sekcja Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością adres: Aleja Niepodległości 20/22 pod numerami telefonów: 34/ 363 18 19 oraz 34/ 363 95 06.

Udostępnij:

1 Komentarz

  • Anonim

    ten PFRON to wprowadza ciągle jakieś ograniczenia, to osoby po 65 roku życia mają siedzieć w domu bo nie dostaną wsparcia na likwidację barier?

  • Anonim

    ten PFRON to wprowadza ciągle jakieś ograniczenia, to osoby po 65 roku życia mają siedzieć w domu bo nie dostaną wsparcia na likwidację barier?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content