Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Personalny zawrót głowy w RFG

W artykule o zmianach kadrowych w jedynej w Częstochowie spółce Skarbu Państwa RFG, który ukazał się w ach w październiku, poważyliśmy się na retoryczne pytanie: Czy to koniec roszad personalnych w RFG? Użycie tejże figury stylistycznej nie miało dać odpowiedzi, bo są one oczywiste, ale podkreślić wagę problemu, jakim jest brak trwałych, stabilnych władz spółki. Nie sposób podejrzewać przecież członków partii Jarosława Kaczyńskiego, że powodem wciąż zmieniającej się listy pretendentów do kierowniczych stołków w RFG i spółkach zależnych, miałby być polityczny proceder zawłaszczania spółek, z udziałem Skarbu Państwa. Tym bardziej, że pamiętamy, iż walka z „układami” i kolesiostwem była od powstania PiS jednym z głównych haseł tej partii. Jednak wbrew zapowiedziom prezesa, w częstochowskim RFG karuzela kadrowa wciąż trwa i nic nie zapowiada, by szybko się zakończyła. W tym tygodniu, w spółce przy Alei Pokoju gotowością do pracy wykazał się odwołany wcześniej z funkcji wiceprezesa Artur Sokołowski, a z kolei Piotr Wrona, jednocześnie radny miasta Częstochowy (PiS), na stałe opuścił swoje miejsce pracy w spółce Jurajski Agro Fresh Park S.A. (zależnej od RFG) – na rzecz pracy w spółce Tauron.

Rok 2022, spółce Skarbu Państwa RFG trudno będzie uznać za udany. Najpierw spółką wstrząsnęła nieplanowana wymiana 3 spośród 5 członków rady nadzorczej, niektórzy zresztą po kilku miesiącach ponownie zasiedli w fotelach rady. Później nagła śmierć Mirosława Matyszczaka, prezesa RFG i JAFP, którego obowiązki – w pewnym stopniu – przejął ówczesny wiceprezes RFG Artur Sokołowski. Jednak w maju Sokołowski został niespodziewanie odwołany wolą akcjonariusza, którym jest Minister Aktywów Państwowych, ze wszystkich funkcji, tak w RFG, jak i w JAFP-ie. Od tego momentu w RFG, który wcześniej liczył dwóch członków zarządu, zapanowało „bezkrólewie”. W październiku, po wielu miesiącach ogłaszanych i przedłużanych konkursach na stanowisko szefa spółki, za sterami Regionalnego Funduszu Gospodarczego S.A., nareszcie zasiadł nowy prezes. Został nim Arkadiusz Kulik, kojarzony z Lublińcem i… branżą energetyczną. Prócz działalności RFG, do zadań prezesa Kulika należy pilnowanie aktywności spółek zależnych: „Amicus” Sp. z o.o., Hutmar S.A., Częstochowa Wiolinowa Sp. z o.o. oraz Jurajski Agro Fresh Park S.A. 
Arkadiusz Kulik poza szefowaniem spółką „matką” – RFG, stał się również prezesem JAFP-u, spółki „córki”. Nie na długo. Po zaledwie dwóch miesiącach zrezygnował z prezesury w JAFP-ie, pozostawiając wolne stanowisko dla… kogoś. Obecnie Arkadiusz Kulik jest prezesem tylko RFG.

Czyżby szwagier człowiekowi wilkiem?

Nie sposób dociec, jak to się stało, że odwołany wolą Ministerstwa Aktywów Państwowych eksprezes RFG Artur Sokołowski, w tym tygodniu ponownie zawitał do siedziby RFG, wyrażając chęć objęcia fotela prezesa JAFP-u, tyle co zwolnionego przez Kulika. Drobnym sekretem powiało o intencjach pomysłodawcy, nie mniej jednak ani mentorzy ani sam zainteresowany nie przewidzieli finału. Jak szybko rada nadzorcza uchwałę o powołaniu Sokołowskiego na funkcję prezesa podpisała – tak szybko ją uchyliła. Niedoszły prezes dokumentów więc nie otrzymał i umowy o pracę nie podpisał. Złośliwcy twierdzą, że na radę nadzorczą z góry spłynęła światłość…
Teraz pozostaje jedynie wyczekiwać, w jakich okolicznościach przyrody będzie o Sokołowskim głośno.

W kwietniu informowaliśmy naszych Czytelników, że Jurajski Agro Fresh Park S.A. (spółka córka RFG) ma nowego wiceprezesa w osobie Piotra Wrony. Przez wiele miesięcy skład zarządu liczył – tak naprawdę – zaledwie dwóch wiceprezesów: Piotra Wronę i Monikę Pohorecką, oboje są radnymi miasta Częstochowy (PiS). Po 7 miesiącach wiceprezesury, Wrona zmienił pracę ze spółki JAFP na spółkę Tauron. Od teraz zajmuje się tematyką odnawialnych źródeł energii jako specjalista, ale „ptaszki” donoszą, że to zaledwie preludium. I chociaż pewną niedogodnością dla Wrony są dojazdy na „Śląsk”, to – jak podają źródła – trud zostanie nagrodzony. Niewykluczone, że niebawem Piotr Wrona obejmie funkcję na samym szczycie, w zarządzie Tauron Zielona Energia.

Z pewności do tematu RFG, spółek zależnych i osiągnięć ich menadżerów będzie jeszcze nie raz powracać.

Udostępnij:

2 komentarz

 • Anonim

  A wy się dziwicie że w Częstochowie to cały czas SLD rządzi. Bo jak mamy takich Radnych Jak Pan Wrona to tak mamy . Myśli tylko o sobie gdzie tu się wcisnąć, wkręcic . Mydli oczy tym swoim wyborcą.

 • Anonim

  A wy się dziwicie że w Częstochowie to cały czas SLD rządzi. Bo jak mamy takich Radnych Jak Pan Wrona to tak mamy . Myśli tylko o sobie gdzie tu się wcisnąć, wkręcic . Mydli oczy tym swoim wyborcą.

 • osad

  Sokół wylądował!

 • osad

  Sokół wylądował!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content