Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Obsługa rolników w lepszych warunkach

KłobuckKłobuckie biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma nową siedzibę. Budynek jest jednym z najnowocześniejszych oddziałów ARiMR w Polsce.
 

Budynek jest jednym z najnowocześniejszych oddziałów ARiMR w Polsce.
Już pod koniec czerwca nastąpiła przeprowadzka z ul. Wyszyńskiego, lecz dopiero około miesiąca później miało miejsce uroczyste otwarcie okazałego gmachu przy ul. Wojska Polskiego 2. Na oficjalne spotkanie z tej okazji przybyli zaproszeni goście reprezentujący Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, władze województwa, powiatu kłobuckiego, organizacje rolnicze oraz lokalne instytucje i centralę Agencji. Nie mogło zabraknąć również burmistrzów i wójtów z wszystkich 9 gmin powiatu.
Istniejące od 2002 roku biuro ARiMR w Kłobucku zaczynało swoją działalność w bardzo skromnych warunkach lokalowych w pomieszczeniach użyczonych przez starostwo. kolejna siedziba przy Wyszyńskiego także nie dawała komfortu pracy urzędnikom, a zwłaszcza beneficjentom. Rolnicy składający wnioski tworzyli długie kolejki i musieli czekać nawet na zewnątrz, szczególnie w maju gdy upływał termin ubiegania się o dopłaty. – Z czasem powiększała się ilość zadań Agencji i tamta pojemność przestała już wystarczać. Postanowiono więc przed dwoma laty o przebudowie poprzedniej siedziby. Gdy okazało się to niemożliwe, musieliśmy znaleźć inne rozwiązanie – opowiada Stanisław Gmitruk, dyrektor oddziału śląskiego ARiMR w Częstochowie. Spośród czterech firm wybrano ofertę Wandy i Stanisława Kowalczyków. – Państwo Kowalczykowie wyremontowali obiekt zgodnie z naszymi standardami na własny koszt, są jego właścicielami, a my go otrzymaliśmy w dzierżawę – mówi Gmitruk.
Gości po nowoczesnej placówce oprowadził jej kierownik Witold ??acny. – Oprócz przestronnej poczekalni czy zintegrowanego systemu informatycznego, na piętrze znajdują się dwu i trzy osobowe pokoje, gdzie rolnicy podejmowani są w godnych warunkach i mogą tam w miarę intymnie przedstawić swoje sprawy urzędnikom – mówi ??acny. W nowej siedzibie są także miejsca parkingowe, z czym były kłopoty w centrum Kłobucka. Zastępca prezesa ARiMR Zofia Szalczyk podkreśliła natomiast dodatkowy atut kłobuckiego biura. – Sala szkoleniowa dla pracowników podnoszących swoje kwalifikacje, z której mogą korzystać ponadto organizacje rolnicze aby organizować szkolenia i spotkania informacyjne to jedna z innowacji. Zaledwie kilka biur Agencji w kraju ma takie rozwiązanie – wyjaśnia Szalczyk.
Powiat kłobucki jest jednym z najlepszych terenów dla rolnictwa. Ilość złożonych wniosków była najwyższa w kraju. Dlatego ważne jest sprawne funkcjonowanie instytucji, która pomaga tej społeczności modernizować rolnictwo pobudzać rozwój przez środki unijne.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content