Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Monika Fajer: Ośrodek Kuratorski przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie to konkretna pomoc nieletnim

W obronie spraw lokalnych każdego dnia staje Monika Fajer, prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski. W comiesięcznych raportach z działalności biura poznajemy, pełne trudu i determinacji, działania prezes Fajer.

Kwiecień 2021

* Wykorzystać potencjał lasów

1 kwietnia w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Monika Fajer odbyła spotkanie z Dyrektorem RDLP Józefem Kubicą. Przedmiotem spotkania była dyskusja na temat pomysłów dotyczących m.in. budowy ścieżek dydaktycznych i organizacji lekcji edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców z terenu miasta Częstochowy, powiatu częstochowskiego i kłobuckiego.

* Nagrodzeni za pomoc w pandemii

Prezes Solidarnej Polski wraz z działaczem Robertem Turkiem odwiedziła tych, którzy w pandemii nie zapominają o innych. Z nadesłanych zgłoszeń wybrano pięć najbardziej – zdaniem Moniki Fajer – chwytających za serce historii. Pięcioro zgłaszających oraz pięć osób zgłoszonych do plebiscytu, otrzymało w prezencie bony zakupowe ufundowane przez Prezes Solidarnej Polski okręgu 28.         – Było zaskoczenie, niedowierzanie, a nawet pojawiły się łzy. Zawsze warto doceniać tych, którzy troszczą się o innych – powiedziała wzruszona Monika Fajer.

* Smoleńsk! Pamiętamy

10 kwietnia 2021 roku, w 11. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, na Jasnej Górze przed Epitafium Smoleńskim, Prezes Solidarnej Polski okręgu 28 wraz z członkami, oddała cześć 96 osobom, które straciły życie w wypadku w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Ponadto, w Dolince Katyńskiej 
złożono kwiaty i zapalono znicze. Cześć Ich Pamięci!

* Ośrodek Kuratorski w Częstochowie

Na wniosek Moniki Fajer, prezesa Solidarnej Polski Okręg 28., Ministerstwo Sprawiedliwości podjęło decyzję o przekazaniu środków finansowych do Sądu Apelacyjnego w Katowicach na utworzenie Ośrodka Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie. Przydzielenie wsparcia finansowego odbyło się w ramach projektu „Zmniejszenie zjawiska przestępczości nieletnich”, który Ministerstwo Sprawiedliwości realizuje w ramach Strategii Rozwoju Kapitału Ludzkiego do roku 2030.

– Ministerstwo Sprawiedliwości mając świadomość skuteczności tego środka wychowawczego, przewidzianego ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, od lat rekomenduje tworzenie ośrodków prokuratorskich przy sądach rejonowych. W związku z realizacją wyżej wspomnianego projektu ma możliwość realnego wsparcia tego działania, realizowanego w poszczególnych okręgach sądowych. Bardzo dziękuję pani Monice Fajer za wystąpienie z tak ważną dla lokalnego społeczeństwa inicjatywą – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Michał Woś.

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY SOLIDARNEJ POLSKI

Zapraszamy do współpracy:

– działaczy i sympatyków Solidarnej Polski w Częstochowie, którzy chcą aktywnie włączać się w poprawę bytu i wizerunku Częstochowy oraz okolic;
– wszystkie osoby zainteresowane losem naszego subregionu i kraju;
– młodzież chętna do tego, by działać wspólnie, pomagać innym i tym samym przyczyniać się do powiększania struktur Solidarnej Polski.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć zadzwoń!
Prezes Okręgu 28 – Monika Fajer tel. 514 173 411

Adres:
Solidarna Polska
Al. NMP 51
42-200 Częstochowa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content