Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Monika Fajer: „Nie chodzi o to, żeby było łatwo, ale żeby było możliwe…”

W obronie spraw lokalnych każdego dnia staje Monika Fajer, prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski. W comiesięcznych raportach z działalności biura poznajemy, pełne trudu i determinacji, działania prezes Fajer.

Październik 2021

* Hubertus 2021

Monika Fajer, prezes Okręgu nr 28. Solidarnej Polski wzięła udział w obchodach Ogólnopolskiego Hubertusa, które odbyły się w Tarcach. Wydarzenie nawiązywało do obchodzonego w tym roku 100-lecia powstania pierwszej ogólnopolskiej organizacji łowieckiej w niepodległej Polsce – Polskiego Związku Myśliwych. Celem imprezy była integracja społeczeństwa z myśliwymi, leśnikami i rolnikami oraz prezentacja dorobku kultury łowieckiej, jak i bieżącej działalności Polskiego Związku Łowieckiego i Lasów Państwowych.

* XXIV Pielgrzymka Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej 

9 października br. na Jasnej Górze odbyła się XXIV Pielgrzymka Służby Więziennej. Uczestniczyło w niej ponad 400 osób, w tym m.in. Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, dyrektorzy okręgowi, komendanci ośrodków szkolenia, pracownicy Służby Więziennej oraz Prezes Okręgu nr 28. Solidarnej Polski, Monika Fajer. 

* Pomoc rzeczowa dla potrzebujących rodzin

– Kolejne wsparcie dla potrzebujących rodzin okazali wspaniali darczyńcy, pani Dominika i pan Kamil. Dzięki ich dobremu sercu, potrzebująca rodzina otrzymała nową pralkę. W imieniu rodziny, serdecznie dziękuję – mówiła prezes Monika Fajer.
Ponadto, członkowie Solidarnej Polski z Częstochowy przekazali wózek dziecięcy dla innej, wielodzietnej rodziny.

* W Myszkowie pracują pełną parą

Działalność biura Solidarnej Polski w Myszkowie prężnie się rozwija. Biuro stało się centrum działań społecznych Solidarnej Polski podejmowanych na terenie Myszkowa i okolic. Mieszkańcy mogą tam uzyskać wsparcie w ważnych dla nich kwestiach. 
– Czasem jestem zmęczona, czasami upadam, ale ludzie, wartości rodzinne i chrześcijańskie są moim motorem do pomagania innym. Poza tym, nic bym sama nie zrobiła, gdybym nie miała tylu wspaniałych i wartościowych ludzi koło siebie – mówiła Monika Fajer, podczas jednego z dyżurów w myszkowski biurze.

* Licytacja

– Nie chodzi o to, żeby było łatwo, ale żeby było możliwe… – to motto, które przyświeca nam w codziennej pracy. Wylicytowane m.in. piłki z autografami znanych piłkarzy trafią do Fundacji „Monika Fajer Zawsze z Ludźmi”, by dalej mogły zataczać krąg pomocy i czynić dobro – mówiła Monika Fajer. 

* Komputery dla niepełnosprawnych 

Dzięki „Programowi modernizacji Służby Więziennej w latach 2017– 2020” podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjnego św. Rafała Archanioła w Rusinowicach otrzymali sprzęt komputerowy. W jego uroczystym przekazaniu uczestniczyli Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś, prezes Solidarnej Polski Okręgu 28. Monika Fajer oraz dyrektor Aresztu Śledczego w Katowicach mjr Michał Cieślak. Ośrodek w Rusinowicach zajmuje się opieką nad niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą. 
– Z całego serca dziękuję Ks. Kazimierzowi za to, że tak walczy o ten ośrodek – mówiła po spotkaniu wzruszona Monika Fajer.

* I Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych 

24 października br. do sanktuarium na Jasnej Górze zjechali myśliwi z całej Polski, by wziąć udział w I Ogólnopolskiej Pielgrzymce Myśliwych. Myśliwi przybyli do klasztoru, by podziękować za dotychczasową opiekę oraz prosić o łaski i Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Maryi i św. Huberta. Bazylika Najświętszej Marii Panny zapełniła się sztandarami zarządów okręgowych
Polskiego Związku Łowieckiego oraz kół łowieckich. W uroczystościach uczestniczyła także prezes Okręgu nr 28. Solidarnej Polski, Monika Fajer.

* XXIV Kwesta na zabytkowe mogiły

W dniach 31.10 – 1.11.2021 Monika Fajer kwestowała na częstochowskich cmentarzach św. Rocha i Kule, na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków i pomników z częstochowskich nekropolii. Prezes Okręgu nr 28. Solidarnej Polski dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę.

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY SOLIDARNEJ POLSKI

Zapraszamy do współpracy:

– działaczy i sympatyków Solidarnej Polski w Częstochowie, którzy chcą aktywnie włączać się w poprawę bytu i wizerunku Częstochowy oraz okolic;
– wszystkie osoby zainteresowane losem naszego subregionu i kraju;
– młodzież chętna do tego, by działać wspólnie, pomagać innym i tym samym przyczyniać się do powiększania struktur Solidarnej Polski.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć zadzwoń!
Prezes Okręgu 28 – Monika Fajer tel. 514 173 411

Adres:
Solidarna Polska
Al. NMP 51
42-200 Częstochowa

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content