Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Monika Fajer: Coraz nas więcej, w Solidarnej Polsce

W obronie spraw lokalnych każdego dnia staje Monika Fajer, prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski. W comiesięcznych raportach z działalności biura poznawać będziemy działania pełne trudu i determinacji prezes Fajer.

Luty 2021

* 5 tysięcy maseczek

Okręg 28. Solidarnej Polski rozdysponował 5.000 maseczek ochronnych przekazanych w ramach akcji Ministra Michała Wosia z Ministerstwa Sprawiedliwości. Dystrybucją maseczek przeprowadzili funkcjonariusze Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Częstochowie na rzecz lokalnej społeczności. Maseczki otrzymało Stowarzyszenie Pomoc Na Dłoni i Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

* Wizyta poseł Marii Kurowskiej

W biurze Solidarnej Polski w Częstochowie Monika Fajer odbyła spotkanie z poseł Marią Kurowską. Rozmowy toczyły się wokół spraw dotyczących społeczności lokalnej. Dzięki uprzejmości Krzysztofa Witkowskiego pani poseł wraz z Moniką Fajer, zwiedziła Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

* Wideokonferencja z ministrem Jackiem Ozdobą

9 lutego w biurze Solidarnej Polski w Częstochowie odbyła się wideokonferencja z udziałem Jacka Ozdoby, Wiceministra Klimatu i Środowiska. W spotkaniu, prócz pana ministra, uczestniczyli: Marzena Berezowska, Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami; Piotr Juszczyk, Wójt Gminy Kłomnice oraz Ilona Miarzyńska, Inspektor ds. Gospodarki Odpadami w Urzędzie Gminy Kłomnice. 

Podczas spotkania poruszano ważne dla mieszkańców tematy, dotyczące wzrostu opłat za odbiór odpadów komunalnych oraz czynników, które na to wpływają m.in. zwiększona częstotliwość odbioru odpadów zmieszanych oraz bioodpadów z zabudowy jednorodzinnej oraz wielolokalowej w miesiącach od kwietnia do pażdziernika; brak konkurencyjności wśród podmiotów świadczących usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz wzrost opłaty środowiskowej za składowanie i magazynowanie niesegregowanych odpadów na składowisku. Poruszono również tematy związane z odbiorem azbestu oraz dofinansowaniem dla gmin na wymianą kotłów oraz instalacji fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych oraz użyteczności publicznej.

* Licytacje dzieciom

W ramach dobroczynnej licytacji dla chorego Aleksa „Ratujmy chore serduszko”, prezes Solidarnej Polski Okręgu 28. Monika Fajer wylicytowała jeden z dwóch kalendarzy Policji Konnej w Częstochowie. Ponadto brała udział w wielu innych akcjach charytatywnych, które mają na celu wsparcie finansowe ciężko chorych osób, zwłaszcza dzieci.

* Media lokalne doceniły Monikę Fajer

W miesięczniku „Demokratyczna” ukazał się artykuł, w którym dostrzeżono skuteczność działań Moniki Fajer: – W liczbie akcji czy spotkań z ministrami i rozmów o sprawach ważnych dla regionu, przebija naszego posła (Mariusza Trepkę) nawet konkurentka w wyborach. Choć startowali z tej samej listy (PiS), Monika Fajer ostro deptała Trepce po piętach – czytamy w miesięczniku.

* Wizyty w Warszawie

W miesiącu lutym Monika Fajer trzy razy była z wizytą w Warszawie, w sprawach ważnych dla mieszkańców subregionu częstochowskiego.

* Nowi członkowie Solidarnej Polski

Monika Fajer: „Miło mi poinformować, że w lutym bieżącego roku do grona Solidarnej Polski Okręg 28. Częstochowa dołączyło kolejnych 30 osób. Dziękujemy.
Z całego serca dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich „Niegowskie Cyganki” z Niegowej za owocną współpracę oraz piękną laurkę, jaką od Koła otrzymałam.
Nieważna jest opcja polityczna, najważniejszy jest człowiek. Jeżli możemy zrobić coś razem, to zróbmy to – dla naszego wspólnego dobra, naszego miasta, regionu czy kraju.”

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY SOLIDARNEJ POLSKI

Zapraszamy do współpracy:

– działaczy i sympatyków Solidarnej Polski w Częstochowie, którzy chcą aktywnie włączać się w poprawę bytu i wizerunku Częstochowy oraz okolic;
– wszystkie osoby zainteresowane losem naszego subregionu i kraju;
– młodzież chętna do tego, by działać wspólnie, pomagać innym i tym samym przyczyniać się do powiększania struktur Solidarnej Polski.

Jeżli chcesz do nas dołączyć zadzwoń!
Prezes Okręgu 28 – Monika Fajer tel. 514 173 411

Adres:
Solidarna Polska
Al. NMP 51
42-200 Częstochowa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content