Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Mikołaj o wielkim sercu! … z ulicy Krakowskiej 34

Momentami mocno niewyobrażalne, a stało się możliwe. Kto był 2 grudnia w siedzibie Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam” przy ulicy Krakowskiej 34 ten uczestniczył w 16. edycji akcji charytatywnej „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” i był świadkiem wielu dziecięcych uśmiechów. W tym roku wspólnie przygotowano 600 paczek.

Tegoroczna edycja akcji wymagała zwiększonej ilości środków, większej ilości wolontariuszy i jeszcze większego zaangażowania serc. Można bardziej, mając w pamięci poprzednie edycje? Okazuje się, że tak.

– W tym roku długo dyskutowaliśmy w zespole, jak przeprowadzić akcję w czasie wzrostu cen i galopującej inflacji, wojny na Ukrainie. To wszystko bardzo mocno przełożyło się na funkcjonowanie organizacji pozarządowych, ale także firm, które są darczyńcami – mówi Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam”.

Specjalnie na tę okazję w siedzibie Fundacji została przygotowana „Chatka Mikołaja”, gdzie dzieci spotkały się z Mikołajem i jego pomocnikiem Skrzatem. Dzięki pracy wielu osób wygląd podwórka przy ulicy Krakowskiej 34 stał się bajkowy – renifery, śnieżynki, kolorowe świąteczne dekoracje i bajkowe postacie.

Wielka grupa pomocników

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” to działanie  partnerskie, angażujące wiele osób, instytucji (w tym Partnerstwo na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”). Dziękujemy za to, że jesteście z nami: Agencji Rozwoju Regionalnego i Jurajskiemu Ośrodkowi Wsparcia Ekonomii Społecznej; Ogólnopolskiemu Niezależnemu Stowarzyszeniu Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych „Canis e Catus”; RM Group; Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o.; Sztabowi Łączności i Ratownictwa w Częstochowie „RESCUE TEAM”; Straży Miejskiej w Częstochowie; Spółdzielni Socjalnej „Alternatywa 21”; Stowarzyszeniu Polska 2050; Szkole Cosinus Częstochowa; Szkole TEB Edukacja; firmie HARIT; Stowarzyszeniu „Podaj dalej”; Sekcji Pomocy Osobom Bezdomnym MOPS Częstochowa; Dorocie Pliszce ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz uczennicom z Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie.

Tegoroczny „Mikołaj z ulicy Krakowskiej“ nie odbyłby się bez wsparcia wielu darczyńców, a byli to m.in.: Prymat Sp. z o.o.; Stoelzle Częstochowa; Strefa Energetyczna partner Energa Obrót; Przedsiębiorstwo Budowlane Budokart S.C.; firma BOMET Sp. z o.o.; Grupa ABS; firma Asten Group; firma emBroker Sp. z o.o. – ENERGIA i GAZ; firma Klimas Sp. z o.o.; Agencja Reklamowa Manager; Salon oświetlenia Multilampy.pl; hurtownia Miximport; F.P.H.U. Green Pack; hurtownia „Anna”; Kukuryku – producent gier planszowych; Starostwo Powiatowe w Częstochowie, a także Dariusz Kapinos, Włodzimierz Gidziela i wielu, wielu innych darczyńców indywidualnych, którzy zasilili naszą zrzutkę w portalu zrzutka.pl. „Mikołaj z ulicy Krakowskiej“ odbył się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Częstochowy pana Krzysztofa Matyjaszczyka.

Udostępnij:

1 Komentarz

  • itakinie

    To był święty Mikołaj czy pan Mikołaj?

  • itakinie

    To był święty Mikołaj czy pan Mikołaj?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content