Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Mieszkaniec Częstochowy oskarżony o rasizm w Sejmie

Kukizowcy mają problemWiele w ostatnich miesiącach mówi się o konflikcie pomiędzy Unią Europejską a Polską w sprawie przyjęcia uchodźców z Bliskiego Wschodu. Coraz częściej z ust polityków pada stwierdzenie o pogorszeniu stosunków polsko-izraelskich. Nie sposób więc nie zadać kilku pytań: czy Polacy są ksenofobami? Gdzie jest granica pomiędzy patriotyzmem, a już rasizmem? Czym w ogóle dla Polaka jest rasizm? Temat ten, choć na łamach prasy lokalnej, poruszamy nie bez kozery.Bohater ostatnich sensacji w Sejmie Marek Palarczyk mieszka w Częstochowie. To on, członek Ruchu Kukiz’15 Częstochowa, w połowie listopada za sprawą posła Sławomira Nitrasa [Platforma Obywatelska] wywołał burzę medialną. Usłyszał też serię oskarżeń pod swoim adresem o rasizm i ksenofobię. Ogólnopolskie środki masowego przekazu przedstawiły już stanowisko posła Nitrasa oraz posłów Ruchu, z Pawłem Kukizem na czele. Nikt jednak – jak dotąd – nie rozmawiał ze „sprawcą” zamieszania. Oto, co Marek Palarczyk ma w tej sprawie do powiedzenia.

– Wydarzenia w Sejmie to druga odsłona, jaki był początek?
– Wcześniej zostałem oskarżony przez Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita o nawoływanie do nienawiści przez pisanie postów na facebooku. Stowarzyszenie doniosło na mnie do prokuratury, podając tylko fragment postu. Wycięli z niego podstawowe, najważniejsze zdanie, odnoszące się do terroryzmu. Napisałem ten post po zamachu w Nicei, gdzie zginęło dużo ludzi. Gdy to pisałem byłem zwyczajnie, po ludzku wkurzony. W tym czasie pojawiła się też wiadomość, że w Polsce będzie budowany meczet. Teraz zresztą się to potwierdziło, że Arabia Saudyjska ma wybudować w Polsce nie tylko meczet, ale całą wioskę. A ja się pytam…? Dlaczego bogate kraje, w których jest islam nie przyjmują uchodźców, tylko wpychają ich do Europy.

– Wróćmy do tematu Pana sporu sądowego ze Stowarzyszeniem Otwarta Rzeczpospolita?
– W Trzech Króli przyszło do mnie do domu dwóch policjantów na rewizję. Zabrali laptopa, zresztą własność mojej żony. Potem poszedłem z nimi na przesłuchanie. Po kilku dniach przyszło do mnie wezwanie na badania psychiatryczne, a zażądał ich prokurator. Okazało się, że podczas przesłuchania, policjant niestarannie spisał moje zeznania, bo napisał, iż podobno wcześniej byłem badany pod kątem choroby umysłowej. Zeznania co prawda czytałem, ale byłem tak zdenerwowany, że wówczas nie zauważyłem tego wpisu. To właśnie na tej podstawie prokurator zażyczył sobie moich badań psychiatrycznych. 

– Czy badanie potwierdziło wątpliwości prokuratury?
– Nie, mam papiery, że jestem zdrowy psychicznie. [śmiech] Chociaż tyle. Nawet zastanawiałem się, czy nie zadać pytania w prokuraturze: ja papier mam, że jestem zdrowy, a wy?

– W częstochowskim sądzie odbyła się rozprawa i jaki był wyrok?
– Nieważne było, co ja podczas rozprawy mówiłem. Wyrok zapadł: jestem winny z zawieszeniem na rok próby z art. 256 kk.

– Złożył Pan apelację?

– Tak, ale to się zbiegło z innymi wydarzeniami…, które teraz prokuratura wykorzystuje przeciwko mnie. Terminu apelacji jeszcze nie ma.

– Mówi Pan o wydarzeniach w Sejmie…?
– 15 listopada była konferencja Ruchu Kukiz’15 na temat JOW-ów.

– A jest Pan członkiem Ruchu Kukiza?
– Ha… Jestem i nie jestem…

– A był Pan wcześniej?
– Tak byłem, ale zostałem przez samego Pawła Kukiza wyrzucony. Dowiedziałem się o tym z telewizji. 

– Dostał Pan papier o usunięciu Pana z Ruchu?
– No właśnie, nie mam. Nie wiem więc, czy jeszcze jestem czy już mnie w Ruchu nie ma.

– Wróćmy do 15 listopada…
– Pojechaliśmy z Częstochowy do Warszawy w cztery osoby. Sam wyjazd był zorganizowany przez biuro posła Tomasza Jaskóły (Kukiz’15). Postaram się opowiedzieć w skrócie… 
W tej koszulce, o którą jest taki raban, chodzę na co dzień. Założyłem ją tego dnia, na to bluzę i kurtkę, i poszedłem z psem na poranny spacer. Gdy wróciłem, okazało się, że jest już dość późno. Zdjąłem tylko kurtkę, zostając w bluzie, pod którą miałem tę koszulkę i szybko zjadłem śniadanie. Gdybym w domu zdjął także bluzę, z całą pewnością żona kazałaby mi zamienić koszulkę na inną. Dzień wcześniej żona przygotowała mi inny t-shirt, który miałem wziąć ze sobą. Z tyłu miał wielki napis: Kukiz’15 Częstochowa. Dodam, że tak z chłopakami z biura od posła Jaskóły umówiliśmy się, iż będziemy wszyscy w takich samych koszulkach. Ponieważ było zimno, zostałem w bluzie, a uszykowany t-shirt zabrałem ze sobą. Po przyjeździe do Sejmu poszliśmy do szatni. Zdjąłem bluzę i wtedy mi trochę zaświtało, ale zapytałem kolegi, który ze mną był: czy mogę być w tej koszulce? Odpowiedział, że mogę. Po wyjściu z szatni poszliśmy jeszcze do toalety. Osłupiałem wychodząc z WC. Na korytarzu stały wszystkie kamery, jakie tego dnia były w Sejmie i na dodatek obiektywy były skierowane w moją stronę. Ponieważ byłem w toalecie, to nie słyszałem tego wszystkiego, co mówił poseł Sławomir Nitras [PO], więc w ogóle nie wiedziałem, o co chodzi. I zrobiła się straszna chryja. A ja nie przyjechałem do Sejmu w tej koszulce, by coś manifestować… 

– Co Panu zarzuca poseł Nitras?
– Zarzucił mi, i tu cytuję wypowiedź posła:
„W Sejmie po głównym holu paraduje człowiek w tshercie – jestem patriota, jestem rasistą i precz z islamem” – na mojej koszulce nie ma ani jednego takiego zdania.

– A co Pan miał napisane na koszulce?

– „Rasista Ksenofob Patriota
POLSKA BEZ ISLAMU.”

– Mówi Pan, że jest to ironia…?
– Oczywiście. Dziś w Polsce patriotę nazywa się ksenofobem i rasistą i jeszcze do tego antysemitą.

– A dalsza część: „Polska bez islamu”?
– Nie chcemy przecież, by przyjeżdżali do nas terroryści, by nas wysadzali, żeby było to samo, co jest we Francji, Niemczech czy Szwecji. Dlaczego Polak nie chce się uczyć na błędach innych? I chociaż imigranci niechętni są do przyjazdu do Polski, to Europa chce nam ich wcisnąć na siłę. Mówi się o tym, że islamistów powstrzymuje niski socjal w naszym kraju, ale ja obawiam się, iż z czasem i zasiłki nie będą im potrzebne, będzie potrzebna ziemia.

– Wróćmy do sytuacji w Sejmie…
– Ja w koszulce byłem tylko przez moment, bo dość szybko zorientowałem się, że pan Nitras robi show polityczne i chce wykorzystać mnie do walki wyborczej, co mu się niestety udało. Zasiał ferment w Ruchu Kukiz`15. Doszło do tego, że Paweł Kukiz mnie wyrzucił, nazwał mnie w telewizji debilem, z imienia i nazwiska. Co więcej, Paweł nie rozmawiał ze mną, tylko na podstawie tego co nakłamał Nitras – tak zostałem przez Kukiza potraktowany. Podszedł do mnie Tomasz Jaskóła i powiedział mi, że Paweł chce, abym opuścił Sejm.

– Jaki będzie finał tej sprawy?
– Teraz prokuratura podczas apelacji do sprawy ze Stowarzyszeniem Otwarta Rzeczpospolita wykorzysta przeciwko mnie wydarzenia nagłośnione przez Nitrasa. Będzie też druga sprawa, bo ja zamierzam wystąpić przeciwko Nitrasowi. Tylko, że on ma immunitet poselski i muszę to zrobić z głową, a zamierzam podać go do sądu o kłamstwa. Nie pozwolę na to, by wszyscy po kolei wygadywali nieprawdę na mój temat, powtarzając za panem Nitrasem.

– Na facebooku widać, że ma Pan zwolenników…
– Mam i to chyba wielu. Nawet stworzono dla mnie na facebooku zbiórkę pieniędzy na adwokata, żebym walczył o prawdę. Wpłacają zwykli ludzie po parę złotych. I w sumie jest to przyjemne, że ktoś stoi za mną.

– A co na to inni członkowie Ruchu Kukiz’15?

– Przez dwa lata wspierałem i pomagałem Ruchowi i nie dlatego, że zamierzam startować w jakichkolwiek wyborach, bo nie zamierzam. Ja sobie nie wyobrażam teraz, po tym, jak Paweł Kukiz nazwał mnie debilem, że ja będę działał na rzecz Ruchu, bo dopiero wtedy byłbym debilem. 
O dalszej mojej współpracy będziemy mogli rozmawiać dopiero po tym, jak Paweł Kukiz przeprosi mnie w telewizji – tak jak w telewizji mnie obraził. Pozew i tak złożę, bo ja będę walczył o prawdę. W sumie, to na zwykłego obywatela został wylany kubeł pomyj przez jego pracownika – posła. Nitras mi zarzucał, że ja nie zachowuję powagi Sejmu, ale ja mam takie pytanie: czym jest Sejm, czy to jest świątynia? Moim zdaniem Sejm to jest miejsce pracy moich pracowników posłów. Nie widzę żadnej ujmy w tym, że ja chodzę po tym miejscu w koszulce, a udowodnię, że ta koszulka nie jest rasistowska, więc ja mogę w Sejmie chodzić w czym chcę, bo tam nie jest wymagany garnitur. 

– Jest Pan rasistą?
– Nie jestem rasistą, w żadnym wypadku. Gdy pracowałem w Anglii moim współpracownikiem był czarnoskóry. Jego partnerka była Polką i wraz z moją żoną wszyscy się zaprzyjaźniliśmy. On mówił, że ja jestem jego przyjacielem, a on był moim. Pomagaliśmy sobie i było super. Nie jestem antysemitą. W Manchesterze, w dzielnicy, gdzie mieszkaliśmy, w jedną godzinę widywałem więcej Żydów niż w Polsce przez całe życie. Mieszkaliśmy, żyliśmy obok siebie i nikt mi nie przeszkadzał. Sprawa uchodźców to zupełnie inna kwestia. Ja w podświadomości mam terror, zresztą już wprowadzili go do Europy.  Wyczytałem ostatnio, że pierwsze słowa wielu imigrantów, którzy trafiają do europejskich, tymczasowych miasteczek uchodźców, to: gdzie jest internet. Nie czy jest i będzie coś do jedzenia, do picia, czy będzie, gdzie spać lub umyć się w ludzkich warunkach – tylko czy jest internet.

Udostępnij:

4 komentarzy

 • name

  “kryształowy “poseł Nitras,który 29 grudnia 2016 grzebał w rzeczach posła Kaczyńskiego.Gdzie było Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita
  jak na manifestacjach Kodu nawoływano do odstrzelenia Kaczora,obrażano prezydenta Dudę i jego żonę.Stowarzyszenie jest antypolskie,staje w obronie obcych, a na Polaka można wiadro gówna wylać,obśmiać i obrażać chrześcijan.Czy stowarzyszenie zgłosiło do prokuratury profanacje krzyża i osobę Jana Pawła II,jakiej dopuszczono się w Klątwie?
  W Polsce są podwójne standardy,które zafundowały nam polityczne elity przy okrągłym stole z bolkiem w roli głównej.
  Panie Marku głowa do góry,trzeba mieć nadzieje,że spotka pan w drugiej instancji mądrego sędziego.
  NIE DLA ISLAMU w POLSCE!!!!!

 • name

  “kryształowy “poseł Nitras,który 29 grudnia 2016 grzebał w rzeczach posła Kaczyńskiego.Gdzie było Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita
  jak na manifestacjach Kodu nawoływano do odstrzelenia Kaczora,obrażano prezydenta Dudę i jego żonę.Stowarzyszenie jest antypolskie,staje w obronie obcych, a na Polaka można wiadro gówna wylać,obśmiać i obrażać chrześcijan.Czy stowarzyszenie zgłosiło do prokuratury profanacje krzyża i osobę Jana Pawła II,jakiej dopuszczono się w Klątwie?
  W Polsce są podwójne standardy,które zafundowały nam polityczne elity przy okrągłym stole z bolkiem w roli głównej.
  Panie Marku głowa do góry,trzeba mieć nadzieje,że spotka pan w drugiej instancji mądrego sędziego.
  NIE DLA ISLAMU w POLSCE!!!!!

 • indiakingulka@wp.pl

  Trwa zbórka na koszta sadowe dla Marka Palarczyka w walce o wolność słowa na zrzutka.pl
  za paradowanie w koszulce z Che Guevara powinni scigac,mordercow demonicznych Iwony ze Szczucina, Olwenika,Przemyka…Nie zas Palarczyka.Skandal nieporozumienie

 • indiakingulka@wp.pl

  Trwa zbórka na koszta sadowe dla Marka Palarczyka w walce o wolność słowa na zrzutka.pl
  za paradowanie w koszulce z Che Guevara powinni scigac,mordercow demonicznych Iwony ze Szczucina, Olwenika,Przemyka…Nie zas Palarczyka.Skandal nieporozumienie

 • Patriot

  Kukizowcy nie maja problemu tylko nasz czestochowski”wymiar sprawiedliwości” Marek Palarczyk nie złamał prawa i nie nawoływał do nie nawiźci,a wręcz odwrotnie przedtawił swój pogląd na ten temat,ale częstochowski sąd nie ma pojęcia o wolności słowa,w swobodnym wypowiadaniu się na tematy które go irytują,a to że “poseł Nitras zapomniał zmienić zioło” i zachował się tak jak ćpun na haju to nikogo nie interesuje,a co dobrego zrobił nitras w sejmie dla swoich wyborców,jaki przedstawił merytotyczny plan na Polskę to,że nosi etykietkę jako polseł to jest bezkarny? ,a dlaczego sąd z urzędu nie ukarał nitrasa jak nawoływał,do łamania prawa i uczestnictwo w puczu i ublizania obywatelom,aha to ma takie prawo,Wymiar sprawiedliwości w Częstochowie i w całej Polsce jest jeszcze WIELKĄ PATOLOGIĄ, panie Jaki zmieńcie to jak najszybciej.Nowe słownictwo weszło do kanonów sądowego,a mianowicie morderca to pomroczność jasna,a złodziej to roztargniony,niestety sądy w Polsce są bardzo upolitycznione,a zero wiedzy merytorycznej i zero wiedzy prawniczej,mnie tez za ten wpis osadzą?

 • Patriot

  Kukizowcy nie maja problemu tylko nasz czestochowski”wymiar sprawiedliwości” Marek Palarczyk nie złamał prawa i nie nawoływał do nie nawiźci,a wręcz odwrotnie przedtawił swój pogląd na ten temat,ale częstochowski sąd nie ma pojęcia o wolności słowa,w swobodnym wypowiadaniu się na tematy które go irytują,a to że “poseł Nitras zapomniał zmienić zioło” i zachował się tak jak ćpun na haju to nikogo nie interesuje,a co dobrego zrobił nitras w sejmie dla swoich wyborców,jaki przedstawił merytotyczny plan na Polskę to,że nosi etykietkę jako polseł to jest bezkarny? ,a dlaczego sąd z urzędu nie ukarał nitrasa jak nawoływał,do łamania prawa i uczestnictwo w puczu i ublizania obywatelom,aha to ma takie prawo,Wymiar sprawiedliwości w Częstochowie i w całej Polsce jest jeszcze WIELKĄ PATOLOGIĄ, panie Jaki zmieńcie to jak najszybciej.Nowe słownictwo weszło do kanonów sądowego,a mianowicie morderca to pomroczność jasna,a złodziej to roztargniony,niestety sądy w Polsce są bardzo upolitycznione,a zero wiedzy merytorycznej i zero wiedzy prawniczej,mnie tez za ten wpis osadzą?

 • Mikl

  cha,cha,cha,DRYGA INSTANCJA NIC BARDZIEJ MYLNEGO,prokurator opowiadał takie brednie i przywoływał nie na temat rozprawy ,żadnych argumentów bo ich nie miał,a jego wywód polegał na tym jak”żeby gdyby to by na piecu rosły grzyby i nie trzeba by było do lasu chodzić,oczywiście sędzia z nabożeństwem wysłuchał prokuratora i swoje dołożył 5 groszy,a prawdziwe argumenty nie docierały do sędziego był “głuchy”,aha był dziennikarz z “wyborczej” bardzo obraził się i wyskoczył jak z akatapulty na pytanie czy pan jest dziennikarze i z jakiej gazety,co było ciekawe,że w zeszycie notował wywody “nieprawdziwe prokuratora i sędziego,a wypowiedź Marka już go nie interesowała, nie notował,a teraz będziemy śledzić co ‘wyborcza” napisze na ten tema,oczywiście z góry wiadomo co to co zawsze,KŁAMSTWA, prawda to im terminologia jest obca.Z CAŁA MOCĄ POTWIERDZAM,ŻE W POLSCE” WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI” jest PATOLOGIĄ jak twierdzą autorytety prawnicze,UCZCIWE AUTORYTETY,a nie Rzepliński,Stepień,zurek,girsdorf,giedtych i wiele innych czynników,które nic nie mają wspólnego z prawe i wiedza prawniczą

 • Mikl

  cha,cha,cha,DRYGA INSTANCJA NIC BARDZIEJ MYLNEGO,prokurator opowiadał takie brednie i przywoływał nie na temat rozprawy ,żadnych argumentów bo ich nie miał,a jego wywód polegał na tym jak”żeby gdyby to by na piecu rosły grzyby i nie trzeba by było do lasu chodzić,oczywiście sędzia z nabożeństwem wysłuchał prokuratora i swoje dołożył 5 groszy,a prawdziwe argumenty nie docierały do sędziego był “głuchy”,aha był dziennikarz z “wyborczej” bardzo obraził się i wyskoczył jak z akatapulty na pytanie czy pan jest dziennikarze i z jakiej gazety,co było ciekawe,że w zeszycie notował wywody “nieprawdziwe prokuratora i sędziego,a wypowiedź Marka już go nie interesowała, nie notował,a teraz będziemy śledzić co ‘wyborcza” napisze na ten tema,oczywiście z góry wiadomo co to co zawsze,KŁAMSTWA, prawda to im terminologia jest obca.Z CAŁA MOCĄ POTWIERDZAM,ŻE W POLSCE” WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI” jest PATOLOGIĄ jak twierdzą autorytety prawnicze,UCZCIWE AUTORYTETY,a nie Rzepliński,Stepień,zurek,girsdorf,giedtych i wiele innych czynników,które nic nie mają wspólnego z prawe i wiedza prawniczą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content