Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

“List Otwarty: Złożyliśmy rezygnację z Platformy Obywatelskiej RP.

Dwóch wieloletnich członków częstochowskiej Platformy Obywatelskiej poinformowało właśnie w Liście Otwartym o swojej rezygnacji z przynależności do PO. Nie najszczęśliwszy to moment, bowiem do wyborów prezydenckich pozostało raptem kilkadziesiąt godzin. Przekaz, który odebrali działacze i sympatycy Platformy od Wawrzkiewicza i Łozińskiego brzmi: „wcale nie jest u nas tak różowo, jak sugerują władze centralne, wręcz przeciwnie – bardzo głęboki konflikt natury personalnej jest przyczyną rozkładu częstochowskich struktur”.

List Otwarty

Szanowni Państwo,

Dzisiaj złożyliśmy rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej RP.

To była niezmiernie trudna decyzja, podjęta nie pod wpływem impulsu, lecz po głębokim przemyśleniu. Byliśmy jednymi z najstarszych stażem członków PO w Częstochowie. Uczestniczyliśmy  w zakładaniu Platformy oraz w mozolnym tworzeniu i umacnianiu jej pozycji na politycznej i samorządowej scenie w Częstochowie oraz regionie. W Platformie piastowaliśmy wiele zaszczytnych i odpowiedzialnych funkcji, byliśmy wieloletnimi członkami zarządu – zarówno koła jak i powiatu w Częstochowie. W strukturach regionalnych partii pełniliśmy różne funkcje, między innymi Przewodniczącego Regionalnego Sądu Koleżeńskiego oraz Regionalnej Komisji Rewizyjnej w Katowicach. Ponadto przez dwie kadencje Maciej Wawrzkiewicz sprawował mandat Radnego Miasta Częstochowy (Wiceprzewodniczący Rady Miasta Częstochowy), a Krzysztof Łoziński pełnił funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy.

Ze smutkiem stwierdzamy, że lokalne struktury Platformy Obywatelskiej RP są targane bardzo głębokimi konfliktami natury personalnej zapoczątkowanymi przez konflikt pomiędzy panią poseł Izabela Leszczyną a panami Przemysławem Wroną i Bartłomiejem Sabatem. W wyniku eskalacji konfliktu Pan B. Sabat został zawieszony w prawach członka Platformy na 1,5 roku. Dziś Pan Bartłomiej Sabat jest przewodniczącym zarządu powiatu w  Kłobucku. Wszystkie próby mediacji nie przyniosły żadnych skutków. W efekcie nastąpiło rozbicie struktur na dwa koła, które zamiast współpracować – rywalizowały ze sobą. Dalsze pogłębienie konfliktu miało miejsce po ponownym przyjęciu do PO pana radnego Łukasza Banasia, który w poprzedniej kadencji zrezygnował z członkostwa w PO, a przed obecną kadencją został ponownie przyjęty w poczet członków PO. Przed wyborami parlamentarnymi przewodniczący rady powiatu pan poseł Andrzej Szewiński podjął próbę pogodzenia struktur, jednak pani poseł Izabela Leszczyna nie przyłączyła się do tych działań. Po wyborach przeniosła swoje biuro poselskie z dotychczasowego tradycyjnego  miejsca w inną lokalizację. Ponadto, bez wyjaśnienia członkom struktur, a nawet wbrew woli wielu z nich pan Bartłomiej Sabat został powołany na Zastępcę Prezydenta Częstochowy, a pan Łukasz Banaś został nieco wcześniej szefem klubu radnych. Na dzisiaj upoważnienie do rozmów koalicyjnych posiada pani poseł Izabela Leszczyna, a nie przewodniczący PO w Częstochowie pan poseł Andrzej Szewiński. Była to nie mająca wiele wspólnego z demokracją decyzja władz PO wyższego szczebla. Konflikt personalny w strukturach odzwierciedlił się w klubie radnych miasta, co sparaliżowało jego prace. W efekcie dwójka radnych Wiceprzewodniczących Rady Miasta wystąpiła z klubu radnych KO i jednocześnie zrezygnowała z członkostwa w PO. Te wydarzenia spowodowały destabilizację i odpływ kilkudziesięciu aktywnych członków ze struktur częstochowskiej Platformy Obywatelskiej, co de facto oznacza bardzo duże osłabienie  tej partii politycznej w mieście oraz brak jakiegokolwiek znaczenia Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej i jej Zastępcy Prezydenta w samorządzie.

Dlatego brak zgody i możliwości jakiejkolwiek współpracy pomiędzy stronami konfliktu, co z kolei uniemożliwia jakąkolwiek pracę na rzecz społeczności Częstochowy w ramach struktur Platformy Obywatelskiej w Częstochowie. W związku z powyższym postanowiliśmy zrezygnować z członkostwa w Platformie Obywatelskiej RP.

Maciej Wawrzkiewicz
Krzysztof Łoziński.”

 

Udostępnij:

4 komentarz

 • Asp

  Mamy dość….. Trzaskowskich i jemu podobnych Budek

 • Asp

  Mamy dość….. Trzaskowskich i jemu podobnych Budek

 • Anonim

  Vincent chyba dodał tam 3 krople.

 • Anonim

  Vincent chyba dodał tam 3 krople.

 • Anonim

  tak ASP. Kosmici w kosmos!

 • Anonim

  tak ASP. Kosmici w kosmos!

 • Anonim

  To może z ciepłej posadki w MPK też zrezygnuje.

 • Anonim

  To może z ciepłej posadki w MPK też zrezygnuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content