Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

List Czytelnika: „Egipskie ciemności w Częstochowie”

Problem oświetlenia w naszym mieście jest najwyraźniej poważny, bo w ostatnim czasie nasi Czytelnicy zasypują nas listami w tej sprawie. Wybraliśmy dwa, najciekawsze.

List pierwszy:

„Po remoncie częstochowskiego ratusza zostało zainstalowane zewnętrzne oświetlanie tak, jak na budynku, który znajduje się na rogu ulicy Nowowiejskiego z Aleją NMP, które od kilku lat nie działa. Postanowiłem dowiedzieć się, czemu oświetlenie nie działa. 
Musiałem wykonać w tej sprawie kilkanaście telefonów do urzędu miasta Częstochowy, żeby dowiedzieć się, iż osobą odpowiedzialną za oświetlenie jest dyrektor muzeum, które zresztą znajduje się w ratuszu. 
Zadzwoniłem więc do ratusza. Niestety pana dyrektora bardziej interesowało to, kim jestem, skąd dzwonię i po co mi takie informacje, niż to w jakiej sprawie dzwonię. Na koniec rozmowy stwierdził, że nie może mi powiedzieć, czemu oświetlenie nie działa. Mogę ewentualnie przyjść osobiście i złożyć pisemne zapytanie. 
O co tu chodzi? Miasto pewnie wydało kilkadziesiąt tysięcy złotych na zainstalowanie oświetlenia ratusza, które nie działa!!! A szkoda, ponieważ budynek ten jest wizytówką miasta.
Teraz przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku na placu Biegańskiego poustawiano świąteczne dekoracje. Z całą pewnością z oświetlonym ratuszem wyglądałoby to dużo lepiej.
Proszę redakcję o zajęcie się tą sprawą.
Czytelnik.”

List drugi:

„Chciałabym zainteresować redakcję Tygodnika 7 dni problemem, jaki dotyka mieszkańców Częstochowy oraz okolicznych miejscowości. Chodzi o brak oświetlenia na ulicy Orzechowskiego w Częstochowie. Ulica ta znajduje się w samym centrum miasta i pełni dla mieszkańców ważną rolę. Przy ulicy Orzechowskiego znajdują się dwa główne częstochowskie dworce: dworzec główny PKP oraz dworzec PKS. Z tej racji miasto powinno otoczyć szczególną troską samą ulicę oraz tereny do niej przyległe. Tymczasem znaczna część ulicy jest nieoświetlona i panują na niej egipskie ciemności – dotyczy to odcinka od poczty głównej do skrzyżowania z aleją Wolności. Ulica na tym odcinku sąsiaduje z terenami kolejowymi oraz z samym dworcem PKS w Częstochowie. Częstochowski PKS z uwagi na trudną sytuację finansową oszczędza gdzie się da i na czym się da, zapominając o należytym oświetleniu dworca PKS, w tym stanowisk do odprawy pasażerów. Dworzec PKS w Częstochowie oprócz obsługi pasażerów w komunikacji podmiejskiej oraz na terenie powiatu częstochowskiego i powiatów ościennych, realizuje także odprawy pasażerów w ruchu krajowym oraz – co ważne – w międzynarodowym. Dworzec ten, do spółki z dworcem PKP Częstochowa Osobowa jest najważniejszym Centrum przesiadkowym w północnej części województwa śląskiego oraz jednym z ważniejszych w kraju. 
W związku z powyższym, pasażerom oczekującym na autobus lub bus należą się godziwe warunki oczekiwania. Tym czasem na ulicy Orzechowskiego, w części przylegającej do dworca PKS, po zmroku panuje ciemność, jest nieprzyjemnie i niebezpiecznie. Pasażerowie odczuwają brak oświetlenia, zwłaszcza w obecnej porze roku, gdzie dni są krótkie i zmrok następuje bardzo wcześnie. Dlaczego Miejski Zarząd Dróg i Transportu zapomniał o oświetleniu samej ulicy, która znajduje się w jego władaniu?
Czytelnik.”

Do tematów powrócimy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content