Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Liczy się sztuka

Ma być zakaz wyprowadzania psów – to jest. Nieważne jaki.Okazały dziesięciopiętrowiec przy ul Lelewela3/9 stoi między dwoma parkingami, a okala go wąski trawnik z tyłu i małe trawniczki pod oknami z przodu. Oddzielają one okna mieszkańców parteru od chodnika. W jeden z tych trawniczków jest wbita tabliczka zakazująca wyprowadzanie psów na plac zabaw.

Sześć dni po opublikowaniu opisującego to zjawisko listu od Czytelnika spytaliśmy mieszkańców co sądzą na temat wbitego w trawnik napisu.
– Takie widocznie mają w tym roku tabliczki, ale placu zabaw nie ma – mówi zapytana przez nas mieszkanka – w piłkę czasem maluchy grają za blokiem, jak parking jest pusty – dodaje i mówi, że pewnie takie tabliczki są wszędzie, bo komu chciałoby się projektować dwa wzory.
– Może tabliczka dotyczy placu zabaw na Ryneczku, tam gdzie stoją automaty do bujania dzieci, tam jest taki kawałek sztucznego trawnika – domyśla się kolejna rozmówczyni wskazując dłonią kierunek.
– To jest najbliższy plac zabaw o jakim wiem – dodaje.

Nie wszyscy zagadnięci przez nas lokatorzy orientują się w kwestii tabliczki. Część mówi, że nie wie o co chodzi, część nie zwraca uwagi na napisy, a inni mówią, że ich to nie dotyczy, bo nie mają zwierząt. Sporo jednak osób ma już już wyrobione zdanie w kwestii tabliczki. Zazwyczaj jest to zdanie dowcipne.
– Może plac zabaw tu był, zanim stał blok, a tabliczka jest na pamiątkę? Może to jest jakaś historyczna, zabytkowa tabliczka? – zgaduje kolejny z zagadniętych lokatorów.
– To sąsiedzi okolicznych bloków postawili nam tu tę tabliczkę, żebyśmy nie wyprowadzali psów pod ich oknami – od razu odpowiada kolejny mieszkaniec bloku.
– Kiedyś przy Zimorowicza ktoś narzekał, że pies z naszego bloku narobił do piaskownicy, więc pewnie dlatego administracja to postawiła prewencyjnie – podsuwa kolejna hipotezę jego sąsiad.

Pytaliśmy o tę zabawną sytuację w administracji budynku. Pracownicy powiedzieli, że oczywiście wiedzą o tej ewidentnej pomyłce, a zlecenie zamiany napisu na właściwy już zapewne zostało złożone. Trzeba tylko poczekać, aż zostanie wykonane i to kwestia czasu. Dodali też, że istotny jest przekaz o utrzymaniu czystości, kierowany do właścicieli psów. Będziemy się jeszcze przyglądali tej sprawie, a Czytelnika, który jako pierwszy zawiadomił nas o tej sprawie, prosimy o ponowny kontakt z redakcją.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content