Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

KRONIKA POLICYJNA (15 – 2014)

Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć łapówkęPolicjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę, który, aby uniknąć odpowiedzialności, próbował ich przekupić. Mający w organizmie prawie 2 promile alkoholu 24 – latek odpowie teraz nie tylko za kierowanie samochodem „na podwójnym gazie”. Za usiłowanie skorumpowania mundurowych grozi mu aż 10 lat więzienia.

Wielkanocne spotkanie w KMP
W częstochowskiej komendzie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. W spotkaniu tym uczestniczyli policjanci, pracownicy cywilni, emeryci policyjni oraz zaproszeni goście. Życzenia spokojnych Świąt złożył policjantom i pracownikom między innymi, obecny na uroczystości Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk oraz Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo.

Śmiertelny wypadek na torach
W Częstochowie na torach kolejowych, kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania ulic Wały Dwernickiego i gen. Fieldorfa Nila, doszło do śmiertelnego potrącenia przez pociąg towarowy 65 letniego mieszkańca Częstochowy.

Policjant usłyszał zarzuty
W kwietniu br. do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie został doprowadzony funkcjonariusz prewencji z Komendy Miejskiej Policji. Prokurator prowadzący dochodzenie przeciwko funkcjonariuszowi przedstawił mu dwa zarzuty. Pierwszy zarzut dotyczy spowodowania wypadku drogowego w ruchu lądowym, natomiast drugi z zarzutów, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Nielegalny tytoń
Komisariat Policji II przeprowadził kolejną wspólną akcję z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Urzędu Celnego w Częstochowie. Efektem tego, było ujawnienie prawie 18,5 kilograma nielegalnie posiadanego tytoniu w dwóch częstochowskich mieszkaniach. W sumie ilość ujawnionego tytoniu, bez jakichkolwiek znaków akcyzy, oceniono na kwotę prawie 10 tysięcy złotych. Wartość i ilość zabezpieczonego tytoniu ze wstępnych wyliczeń naraziła na uszczuplenie Skarb Państwa o podatek akcyzowy w wysokości ponad  12.900,00 złotych.

Pielgrzymka motocyklowa na Jasną Górę

W ubiegłą niedzielę uroczystym przejazdem ulicami Częstochowy rozpoczęło się XI spotkanie motocyklistów. W pielgrzymce uczestniczyło, według szacunkowych danych, kilkanaście tysięcy motocyklistów. Jak co roku, miłośnicy jednośladów przyjechali na Jasną Górę, aby  modlić się przed rozpoczęciem sezonu motocyklowego. Pielgrzymka motocyklowa, oprócz bezpośrednich jej uczestników, zgromadziła tysiące ciekawskich, którzy przybyli zobaczyć ten niecodzienny widok. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali mundurowi z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego.

Działania “Prędkość”
Mundurowi z częstochowskiej drogówki prowadzili akcję na drogach województwa śląskiego pod nazwą “prędkość”. Działania były ukierunkowane na poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na dostosowywanie się kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości. Przekraczanie prędkości, a zwłaszcza jej niedostosowywanie do ograniczeń i warunków, jest jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content