Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

KRONIKA POLICYJNA (14 – 2014)

Ujawniona nielegalna rozlewnia alkoholuPolicjanci z Komisariatu Policji IV w Częstochowie na podstawie uzyskanych informacji, w jednym z częstochowskich mieszkań ujawnili nielegalną rozlewnię alkoholu.

W toku podjętych czynności śledczych zabezpieczyli alkohol niewiadomego pochodzenia, tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Ilość posiadanego towaru, naraziła na uszczuplenie Skarb Państwa o podatek akcyzowy w wysokości około 4500 złotych. Za posiadanie tych rzeczy, sprawcy grozi wysoka kara grzywny.

Policjanci zatrzymali sprawcę zabójstwa
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu częstochowskiej komendy, zatrzymali sprawcę zabójstwa. Do zbrodni doszło w miniony wtorek w jednym z mieszkań przy ulicy Rocha w Częstochowie. Jak ustalono, 52 – letni napastnik, w trakcie kłótni udusił 63 – letniego mężczyznę. Podjęte przez częstochowskich policjantów dalsze czynności śledcze doprowadziły do zatrzymania jeszcze w tym samym dniu sprawcy zabójstwa oraz pięciu innych osób, mogących mieć związek z przestępstwem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego jeden z zatrzymanych, w częstochowskiej prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa. W sobotę doprowadzony do sądu sprawca został tymczasowo aresztowany.

…a także sprawcę pobicia
Policjanci z Komisariatu Policji IV w Częstochowie zatrzymali 40 – letniego mężczyznę, sprawcę brutalnego pobicia, do którego doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Kątnej w Częstochowie. W wyniku tego zdarzenia 35 – letni mężczyzna – ofiara przestępstwa, z poważnymi obrażeniami głowy oraz lewej ręki został przewieziony na hospitalizację do szpitala. Za dotkliwe pobicie, wobec 40 – letniego częstochowianina, Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za ten czyn, sprawca może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Akcja „NURD”
Na terenie naszego województwa policjanci drogówki prowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli “NURD”. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Działania policyjne ukierunkowane były na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. 

Nowy komisariat w Kłomnicach
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kłomnicach  przy ulicy Strażackiej 20, został publicznie zaprezentowany projekt aktualnie budowanego Komisariatu Policji w Kłomnicach. Nowy obiekt usytuowany jest w Kłomnicach, przy ulicy Częstochowskiej.  W prezentacji uczestniczyli  przedstawiciele 5 gmin, których teren obsługują policjanci z Kłomnic oraz członkowie kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji z Częstochowie.

Działania “Trzeźwość”
W minioną niedzielę i poniedziałek w godzinach dopołudniowych policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję pod nazwą “Trzeźwość”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. W dwa dni mundurowi przeprowadzili 1708 badań stanu trzeźwości, ujawniając 29 kierujących pod wpływem alkoholu.
Działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących będących pod wpływem alkoholu, będą cyklicznie przeprowadzane.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content