Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

KRONIKA POLICYJNA (13 – 2014)

Policjanci ostrzegali seniorów przed zagrożeniamiCzęstochowscy policjanci spotkali się z seniorami, aby uświadomić ich o zagrożeniach na jakie są narażeni w codziennym życiu. Informując, o metodach działania oszustów, ostrzegali przed konsekwencjami wpuszczania obcych do domów.

W Częstochowskim Centrum Aktywności Seniorów, policjanci z  częstochowskiego wydziału prewencji  przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat: “Bezpieczeństwo osób starszych”. Policjantka omówiła wszystkie metody jakimi posługują się oszuści – na wnuczka, krewnego, na urzędnika, na akwizytora, na pracownika wodociągów. Policja uświadamiała co zrobić, aby zapobiec tego typu zdarzeniom. Celem przekazu było także uwrażliwienie krewnych starszych osób, aby uczulili swoich bliskich na metody działania przestępców.

Śmierć w kamienicy
Policjanci z Częstochowy zatrzymali trzech sprawców pobicia 64 – letniego mężczyzny, do którego doszło w miniony piątek na ulicy Warszawskiej. Śledczy ustalili i zatrzymali napastników w tym samym dniu, kiedy odkryto przestępstwo. Jak się okazało, sprawcy pobicia przebywali w okolicy i przyglądali się pracy śledczych na miejscu zdarzenia. Zwłoki mężczyzny odnalazła kurator. Kobieta powiadomiła śledczych. Już pierwsze ustalenia na miejscu zdarzenia wskazywały na udział w zdarzeniu osób, które odwiedziły ofiarę i najprawdopodobniej piły z nim alkohol. Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Akcja” Trzeźwość”
W miniony poniedziałek w trakcie policyjnej akcji “Trzeźwość” policjanci skontrolowali 321 kierujących samochodami. W trakcie kilku godzin działań ujawniono 8 kierowców na” podwójnym gazie”. Akcie drogówki będą cyklicznie powtarzane.

Akcja drogówki “Pieszy”
Policja z Częstochowy, w ramach trwającego “Roku Pieszego 2014”, przeprowadziła kolejną akcję ukierunkowaną na bezpieczeństwo pieszych. W czasie działań, w miniony piątek w godzinach od 14.00 do 22.00, policjanci ujawnili 40 pieszych, którzy popełnili wykroczenia drogowe, takie jak przechodzenie w miejscach niedozwolonych i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Ukarano również kierujących samochodami, którzy popełnili wykroczenia względem pieszych.

Konkurs “Policjant, który mi pomógł”
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie “Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia przypomina o trwającej VII edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą “Policjant, który mi pomógł” służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2014 roku. Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji (nie oczekujemy zgłoszeń od jednostek policji) można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza, a także tradycyjną pocztą (“Niebieska Linia”, ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru.

Udostępnij:

1 Komentarz

  • xyz_xyz@wp.pl

    “policjanci UJAWNILI 40 pieszych, którzy popełnili wykroczenia drogowe”

    Heh.. ciekawe co jeszcze “ujawnią”.. 😉

  • xyz_xyz@wp.pl

    “policjanci UJAWNILI 40 pieszych, którzy popełnili wykroczenia drogowe”

    Heh.. ciekawe co jeszcze “ujawnią”.. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content