Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Konkurs zakończono, a prezesa RFG nadal brak

12 maja pisaliśmy o tym, że jedyna na terenie regionu częstochowskiego spółka Skarbu Państwa – Regionalny Fundusz Gospodarczy (RFG) została pozbawiona kierownictwa. Po nagłej śmierci prezesa RFG Mirosława Matyszczaka w marcu bieżącego roku, w spółce, która wcześniej liczyła dwóch członków zarządu, pozostał sam wiceprezes Artur Sokołowski. To jemu powierzono funkcję „głównego” prezesa RFG, po zmarłym Matyszczaku oraz stanowisko prezesa Jurajskiego Agro Fresh Parku (JAFP), spółki „córki” RFG. Jednak nieoczekiwanie na początku maja, Sokołowski został odwołany ze wszystkich piastowanych w spółkach funkcji.Do czasu wyboru w trybie konkursowym nowego członka zarządu, Minister Aktywów Państwowych obowiązki „tymczasowego” prezesa RFG powierzył przewodniczącej rady nadzorczej tejże spółki, Marzenie Kusio.

12 maja na stronie internetowej RFG można było przeczytać o rozpoczęciu procedury konkursowej na stanowisko prezesa RFG. Wówczas też nieoficjalne źródła podawały, że nowy prezes powinien pojawić się w spółce w ciągu 3 tygodni.  
Niebawem minie 3 miesiące, a w RFG nadal nie ma „docelowego” prezesa, mimo że do konkursu przystąpiło kilku kandydatów, tak z Częstochowy, jak i regionu. 

Z pytaniami o to, dlaczego nie ma prezesa, nasza redakcja zwróciła się więc do spółki.

– Co jest powodem, że zakończona 26. maja 2022 procedura konkursowa na stanowisko prezesa zarządu RFG S.A. nie pozwoliła wyłonić prezesa spółki?
– Rada Nadzorcza RFG S.A. w Zawiadomieniu o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu spółki Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. opublikowanym na stronie internetowej Spółki w dniu 6 maja 2022 roku zastrzegła sobie prawo do zakończenia postępowania kwalifikacyjnego w każdym czasie bez podania przyczyn i bez wyłonienia kandydata.
Korzystając ze wspomnianej możliwości, Rada Nadzorcza Spółki w dniu 25 lipca 2022 roku zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu bez wyłonienia kandydata.

– Czy znana jest data powołania nowego prezesa?
– Zarządowi RFG S.A. nie jest znana data powołania nowego Prezesa Zarządu Spółki.

– Czy słusznym jest stwierdzenie: „z uwagi na brak osoby zarządzającej spółką RFG S.A. wyłonionej w drodze konkursu, spółka ta przez ostatnie trzy miesiące nie podejmowała żadnych konkretnych działań”?
– Rada Nadzorcza RFG S.A. w dniu 6 maja 2022 roku delegowała członka Rady Nadzorczej Panią Marzenę Kusio, do czasowego pełnienia funkcji Prezesa Zarządu, w celu zapewnienia płynnego funkcjonowania Spółki w okresie, w którym swojej funkcji nie sprawował Członek Zarządu wyłoniony w drodze konkursu. RFG S.A. realizuje wszelkie działania związane z bieżącą działalnością, podpisywane są umowy i sprawowany jest bieżący nadzór nad prowadzonymi inwestycjami.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content