Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Kanał GOSIR w Koszęcinie

W jedynym z ostatnich numerzów opisałem Leśny Zakątek, jeden z nowych zbiorników Okręgu PZW w Częstochowie, teraz kolej na następny. Kanał GOSIR  to 2,5 hektarowy zbiornik, wchodzący w skład kompleksu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koszęcinie.

Gmina Koszęcin przekazała Okręgowi ten akwenem już ponad rok temu i do tej pory zyskał on już odpowiednią renomę wśród wędkarzy. Wpłynęło na to kilka czynników. 

Jednym z nich jest  niewątpliwie urokliwe położenie i wygląd zbiornika, wśród sosnowego lasu z mostkami przy wpływie rzeki Leśnicy i wypływie tuż przy dawnym kąpielisku obok tamy piętrzącej wodę, brzegi wykoszone, wiaty gdzie można wygodnie zjeść posiłek i przede wszystkim czysto. To ostatnie, to zasługa personelu ośrodka i członków Koła PZW Koszęcin, ale i samych ludzi, odpoczywających nad akwenem. Sam zbiornik, choć zaporowy to raczej przypomina duży staw linowo-karasiowy (można złowić piękne okazy tych ryb), porośnięty grążelem i trzcinami z średnią głębokością około 1,5 m. 

Atrakcyjna jest również zasilająca zbiornik rzeka Leśnica, wijąca się wśród łąk i lasu brzozowego, w której królami są ponad 30 cm okonie, ale i tam zdarzy się kilkudziesięciu centymetrowy lin czy karp. Jeśli wymieniłem karpia, stałego bywalca tej wody to należy wspomnieć również o amurach. Okazy tych ryb w słoneczne dni wygrzewają się na dawnym kąpielisku jakby wiedząc, że obowiązuję tam zakaz wędkowania. Żyją tam również: płocie, leszcze, wzdręgi, węgorze i oczywiście szczupaki. 

Kolejnym czynnikiem świadczącym o zaletach tego łowiska jest to, że w sezonie letnim możemy tam wybrać się całą rodziną i wszyscy będą mieli, co robić. Prócz wędkowania można skorzystać z kompleksu basenów z zjeżdżalniami i można liczyć też na obsługę gastronomiczną. Dogodnym ułatwieniem jest to, że można podjechać praktycznie nad samą wodę za symboliczną opłatą. 

Jeszcze jedna rzecz świadcząca na korzyść tej okolicy – niesamowicie grzybne lasy, więc jesienią, gdy nic nie bierze lub przed samym wędkowaniem można zapełnić koszyk przede wszystkim podgrzybkami.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content