Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Kalendarz imienin – do 21. września

Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od “”.15.IX. – Nikodema, Albina16.IX. – Edyty, Kamila17.IX. – Justyny, Adriany18.IX. – Ireny, Irmy19.IX. – Januarego, Konstancji20.IX. – Mieczysława, Filipiny21.IX. – Mateusza, Hipolita

Nikodem – to imię męskie pochodzenia greckiego. Powstało z połączenia słów nike (zwycięstwo) i demos (lud, naród). Oznacza: ten, który zwycięża dla ludu. Nikodem uparcie walczy o swoje i często broni absurdów. Fascynują go zjawiska paranormalne. Gardzi ludźmi z tytułami naukowymi. Preferuje zajęcia, które przybliżą go do odkrycia tajemnicy świata i wyjaśnienia kosmicznego spisku. Bywa nieraz obiektem drwin. Wyróżnia się jednak ambicją, energią i pewnością siebie. W pracy nie wychyla się, sumiennie wykonując tylko to, co musi. Doskonali wyłącznie siebie, a nie metody działania. Posiada bogatą osobowość, jest szlachetny oraz łagodny, chyba że znajduje się pod wpływem kilku głębszych. Łatwo podbija kobiece serca. 
Zdrobnienia: Niki, Nikodek, Nikodemek, Nikodemuś, Nikuś, Nikoś. 
Znani imiennicy: Nikodem Biernacki – skrzypek i kompozytor, Nikodem Muśnicki – poeta, dramatopisarz, Nikodem Bończa-Tomaszewski – historyk i publicysta, Nikodem Dyzma – fikcyjna postać literacka, tytułowy bohater powieści „Kariera Nikodema Dyzmy” T.Dołęgi-Mostowicza oraz jej późniejszych ekranizacji.

Imię Irena – pochodzi od greckiego słowa eirene (pokój) i oznacza osobę niosącą pokój. Irena dysponuje sporym potencjałem. Posiada doskonałą pamięć, niemałą ciekawość świata oraz takt i zmysł dyplomatyczny. Jest opanowaną i spokojną osobą, z łatwością więc radzi sobie w sytuacjach trudnych oraz stresujących. Konsekwentnie zmierza też ku obranym celom. To dumna i niezależna kobieta. Na co dzień pogodna, zaradna i gospodarna. Chętnie pomaga innym i udziela mądrych porad. Jest zmysłowa, kokieteryjna, ale wierna, gdy pokocha. Nie zawsze łatwo się z nią dogadać, chociaż Irena z natury jest życzliwa i otwarta na świat. 
Zdrobnienia: Ircia, Ireczka, Irencia, Irenka, Irka, Irusia, Iruś. 
Znane imienniczki: Irena Dziedzic – dziennikarka i prezenterka telewizyjna, Irena Jarocka – piosenkarka, Irena Kwiatkowska – aktorka, Irena Santor – piosenkarka, Irena Sendlerowa – działaczka społeczna, „Sprawiedliwa wśród Narodów Świata”, Irena Szewińska – lekkoatletka, mistrzyni olimpijska.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content