Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Jurajski Produkt Roku. Najlepsi z najlepszych

Już po raz XI firmy z regionu częstochowskiego stanęły w szranki o tytuł Jurajskiego Produktu Roku. Sala widowiskowa Klubu Politechnik – można by rzec – pękała w szwach. Odliczyli się wszyscy, którzy decydują o rozwoju gospodarki, o miejscach pracy i przyszłości mieszkańców subregionu częstochowskiego.
 

Uroczystą galę rozpoczęło się przemówienie organizatora konkursu, prezesa Izby Przemysłowo – Handlowej w Częstochowie. – Uważam, że wszystkie produkty i usługi zgłoszone do konkursu były wyjątkowe, dlatego nie chciałbym być na miejscu jury, które musiało wybrać najlepszych – żartował prezes Zbigniew Miszczyk.
Lokalna najwyższa jakość
Uroczysta gala w Klubie Politechnik doskonale oddawała charakter podniosłości jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych naszego regionu.
Wzniosła atmosfera towarzyszyła zarówno nominowanym, jak i zaproszonym gościom. Wśród tych ostatnich znaleźli się: prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, posłowie – Jadwiga Wiśniewska, Szymon Giżyński, Artur Bramora i Andrzej Szewiński, wicemarszałek Województwa Śląskiego – Mariusz Kleszczewski, radny województwa śląskiego Stanisław Dzwonnik oraz przedstawiciele starostw – częstochowskiego, zawierciańskiego, myszkowskiego i kłobuckiego. – Dziękuję za odwagę i gratuluję nominowanym. Chciałbym, aby wszyscy jurajscy i częstochowscy producenci mieli produkty na jak najwyższym poziomie. Wiem, że wielu z was takie produkty posiada. Chwalcie się nimi. Ja też mam w tym swój interes. Bo jak wy będziecie mieć dobre obroty, to do budżetu miasta wpłyną drobne opłaty z racji podatków – żartował prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Dzięki wam jesteśmy dumni, że jesteśmy z tego regionu. Pracujcie dalej, abyśmy mieli taką jakość, aby nasz teren był doceniany na arenie krajowej i międzynarodowej – dodał poseł Bramora.
Właśnie promocja najwyżej jakości produktów i usług jest celem konkursu, a tytuł Jurajskiego Produktu Roku gwarantuje prestiż nie tylko w Polsce, ale również za granicą.
Jurajskie Produkty Roku 2011
Do tegorocznej rywalizacji o tą cenną nagrodę stanęło 18 usług i produktów oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Ich profil przybliżyły filmowe prezentacje. Wyboru najlepszego z najlepszych mogli dokonać jedynie specjaliści. Rywalizacja toczyła się w sześciu kategoriach. Jury w składzie Grzegorz Lipowski, Artur Siwek, Waldemar Szleper, Katarzyna Nogańska, Ryszard Mysłek oraz Edmund Kozerwaski nie miało łatwego zadania. – Ten, kto promuje markę wie, jak ciężka to praca i ile lat trzeba pracować, by to osiągnąć. Regionalna Izba Przemysłowo – Handlowa pomaga wam w tym wysiłku – powiedział wicemarszałek Kleszewski.
W kategorii „produkt przemysłowy” pierwsza nagroda trafiła do firmy Kromiss-Bis Sp. z o.o. za stalowe słupy rurowe dla napowietrzonych linii elektroenergetycznych. Wyróżnienie otrzymały przedsiębiorstwa Metal Union Sp. z o.o. za system ogrodzeniowy Metal Union oraz Polimex – Mostostal S.A. Oddział Częstochowa, Centrum Barier i Ekranów Akustycznych za baterię drogową PXMS 100/H1. Tytuł Jurajskiego Produktu Roku w kategorii „produkt rolno – spożywczy” otrzymała firma Eko-Mak Makarony Babuni za makaron „Kura Swojski Czterojajeczny”. Wyróżnienia trafiły do firm DELIC-POL S.A. za „Pierniki z Limanowa” oraz „Społem” PSS „Jedność” za chleb jurajski. Za demontaż i usuwanie azbestu w grupie „usługi” nagrodzono firmę Eko-Gwajm Sp. zo.o. Wyróżnieni to: Wilga Sp. z o.o. – za ekspozycję łazienek znajdującą się w Częstochowie przy ul. Jagiellońskiej 59/65 oraz Wyższa Szkoła Hotelarstwa w Częstochowie za program rozwoju uczelni – kształcenie kadr inżynierskich na potrzeby rynku żywieniowego.
Z kolei najlepszą „usługą budowlaną” okazała się budowa gimnazjum gminnego wraz z Jurajskim Centrum Informacji Europejskiej w Żarkach zrealizowana PW Pol-Rem Sp. z o.o.  Wyróżnienia: CEMEX Polska Sp. z o.o. – Zakład Cementownia RUDNIKI  za cement portlandzki żużlowy CEM II/A – S 42,5 R; Cz.P.B.P. Przemysłówka S.A. za rozbudowę Szpitala Powiatowego w Myszkowie; Hufgard Opolith Bauprodukte Polska Sp. z o.o. za system tynków wapiennych „Zdrowe ściany”; MultiKonstrukcje Sp. z o.o. za MultiGaraż; Zakład Instalacji Sanitarnych C.O. i Gazu „HYDROMIREX” Małgorzata Świtoń, Mirosław Świtoń, Łukasz Świtoń za stacje pomiarowe gazu, stacje redukcyjne gazu, stacje redukcyjno – pomiarowe gazu.
– Już po raz drugi otrzymujemy wyróżnienie za nasz produkt. Od kilku lat przeprowadzamy szereg istotnych zmian w naszej strukturze produktowej w kierunku cementów bardziej ekologicznych i wytrzymałych. Wyróżniony produkt spełnia oba te kryteria, zatem zauważenie go konkursie jest bez wątpienia  dodatkową promocją ekologii i jakości w regionie, a dodatkowo pewnym uhonorowaniem wysiłków naszych pracowników dbających o produkcję jakość i wdrożenie tego produktu – mówi Piotr Bąbelewski, dyrektor Zakładu Cementowni Rudniki CEMEX Polska sp. z o.o.
W kategorii „produkt inny” za wytwarzanie energii odnawialnej w układzie ze spalania biomasy nagrodzono Zakład Elektroenergetyczny Elsen S.A. Wyróżnienia jury przyznało: Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. W Częstochowie za system wizualizacji i monitoringu procesu produkcji wody i oczyszczania ścieków oraz firmie Wachelka INERGIS S.A. za zastosowanie Odnawialnych Źródeł Energii oraz wysokosprawnej Kongeneracji.
Wyróżnienia w ostatniej kategorii „instytucja lub osoba zasłużona dla rozwoju lub promocji regionu” trafiły do gmin Mykanów i Konopiska za aktywne działania na rynku gospodarczym i umiejętne wykorzystanie środków unijnych. – Dziękujemy Zarządowi Regionalnej Izby Przemysłowo – Handlowej, ze podjął się organizacji konkursy oraz komisji, która miała naprawdę trudne zadanie, bo nominowane produkty i usługi bardzo się różniły. Dzisiejsza uroczystość to wynik pracy wielu ludzi – powiedział w imieniu wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych Andrzej Pluta, prezesem Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „POL-REM” Sp. z o.o.
Z nimi na szersze wody
W programie uroczystej gali podsumowującej XI Edycję Konkursu Jurajski Produkt Roku znalazły się również prezentacja oferty współpracy z rynkiem niemieckojęzycznym European Distribution Ideas GmbH oraz interesujące szczególnie dla przedsiębiorców produkty i usługi Idea Banku. W sali marmurowej Klubu Politechnik na przedsiębiorców czekały stoiska i specjaliści, którzy nie narzekali na brak zainteresowania.
Artyści dla przedsiębiorców
Prawdziwa gala nie mogłaby się odbyć bez części artystycznej. Kilkuminutowa przerwa na przygotowanie sceny była doskonałą okazją na pierwszą wymianę wrażeń po ogłoszeniu listy zwycięzców i wyróżnionych. Jeszcze chwilę po zapowiedzi spektaklu „Dziewczyna z pomarańczą” w wykonaniu Częstochowskiego Teatru Tańca Włodzimierza Kucy dało się słyszeć stłumione głosy publiczności. Artyści zebrali zasłużone owacje. Szczególnie żywo zareagowali nasi parlamentarzyści i prezydent, którzy oklaskiwali artystów na stojąco.

Jurajski Produkt Roku to marka sama w sobie. Gwarantuje prestiż na lokalnych i zagranicznych rynkach, podkreśla klasą produktu czy usługi, umożliwia promocję innowacyjnych, oryginalnych i najwyższych jakościowo wytworów. Nic dziwnego, że wyłonienie najlepszych spośród najlepszych nie należy do łatwych zadań.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content