Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Jak dotrzymywać postanowień noworocznych

Przełom roku to czas refleksji i wielu podsumowań. To także snucie całkiem nowych planów. Wraz ze zbliżającym się Nowym Rokiem wzrasta motywacja jak i nadzieje na nadejście zmian. Ten przełomowy moment wiele osób traktuje bardzo osobiście, próbując jednocześnie zmienić swoje życie. Niestety, w większości przypadków zapał szybko opada i następuje powrót do starych, bezpiecznych nawyków.

Jak sprawić, żeby w tym roku było inaczej? Oto kilka prostych wskazówek jak zwiększyć szansę na wcielenie w życie Noworocznych postanowień:

* Postaw sobie jasny cel. Aby postanowienie mogło być skutecznie zrealizowane, powinno dotyczyć czegoś, czego się bardzo pragnie. Motywacja jest silniejsza i zdecydowanie trwalsza, gdy sami czegoś chcemy. Aby uzyskać planowany efekt, należy skoncentrować się na korzyściach jakie niesie za sobą zmiana, a nie na negatywnych konsekwencjach związanych z jej zaistnieniem. Warto, aby codziennie widzieć cel, do którego się zmierza, np. zawieszając kartkę w miejscu, które codziennie widzimy.

* Wybierz jeden cel i poprawnie go sformułuj. Jeżeli chcemy zrealizować zbyt wiele planów na raz, skazujemy się od razu na porażkę. To jeden z najczęstszych błędów. Zamiast skupić się na jednej zmianie chcemy od razu dokonywać rewolucji. Lepiej podzielić sobie rok na kwartały i sukcesywnie realizować je miesiąc, po miesiącu. 

* Zrób pierwszy krok. Jeżeli cel jest duży, należy określić jego pierwszy etap i zrealizować go. Metoda małych kroków w tym wypadku jest bardzo motywująca. Kiedy zobaczymy pierwsze, małe sukcesy, będzie łatwiej myśleć o tym, że w dalszej części nie jesteśmy skazani na porażkę. A po każdym małym kroku warto nagrodzić siebie i swoją postawę np. wyjściem do kina.

* Skoncentruj się na procesie, nie na  celu. Warto skupić się na tym, jakie zachowania doprowadzą nas do celu, a nie na ostatecznym efekcie, czyli np. nie należy myśleć o schudnięciu 10kg tylko o poprawnym wykonaniu plan codziennej gimnastyki. To bardzo ważne, ponieważ to proces pozwoli nam zrealizować plan, a nie sam cel, który widnieje na jego końcu.

* Realizacja postanowienia powinna być przyjemna. Jeśli bieganie czy wysiłek na siłowni, nie należą do Twoich ulubionych aktywności, to poszukaj alternatyw! Taniec, jazda konna czy lodowisko mogą okazać się również świetną rozrywką z przyjaciółmi, a żmudna dieta obfitująca w sałatki, nabierze kolorów kiedy dodasz do niej owoce. 

* Aby skutecznie podejmować nowe wyzwania trzeba mieć bardzo dużo energii, a gdzie indziej jej szukać jak nie w komfortowym śnie. To idealny pomysł, aby zawsze mieć wystarczająco energii do realizacji swoich noworocznych postanowień.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content