Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Interpelacja radnego Wrony

“Dotyczy: Inicjatywy płatnych praktyk finansowanych przez Miasto Częstochowa.Szanowny Panie Prezydencie, chciałbym Pana zainteresować i nakłonić do nowej inicjatywy, która może okazać się szansą na znalezienie pracy dla młodych mieszkańców naszego miasta jak również stać się zachętą dla przyszłych inwestorów również w kontekście utworzonej nowej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inicjatwa ta to płatne praktyki dla studentów finansowane przez Miasto Częstochowa w firmach, które podejmą się w naszym mieście utworzenia co najmniej np. 20-30 lub więcej miejsc pracy (liczba do określenia). Warunek jest jednak taki, że po praktykach student ma zostać zatrudniony w danej firmie na minimum rok. Praktykanci w ramach stypendiów miesięcznie będą otrzymywać 1,5 tys.zł (kwota również do określenia) przez czas nie dłuższy, niż pół roku. Po tym okresie firma przyjmująca praktykanta zobowiązuje się zatrudnić go na minimum rok, na umowę o pracę. Student zaś jest zobowiązany do podjęcia tej pracy. Jeśli złamie ten warunek, będzie musiał zwrócić stypendium.

Uważam, że wprowadzenie takiego programu to realna szansa i poważna oferta dla biznesu. Ten innowacyjny projekt w skali kraju wprowadzają właśnie w swoim mieście władze Opola i już są pierwsi zainteresowani tymże programem.

Co bardzo ważne w programie praktyk mogą brać udział studenci wszystkich uczelni zarówno publicznych jak i nie publicznych jednak nie przekraczający 27 roku życia. Zainteresowani studenci winni skierować się do firm, przejść proces rekrutacyjny, a następnie z programem praktyk, który jest ustalony z firmą oraz opisem jej nowej inwestycji zgłosić się do Urzędu Miasta i wnioskować o stypendium.
Oczywiście moglibyśmy wraz z uczelniami opracować wariant odwrotny gdzie to miasto wraz z uczelniami po zgłoszeniu inwestora informuje studentów uczelni o naborze. Jak wynika z informacji program praktyk w mieście Opole będzie wynosił 20 godzin tygodniowo ale oczywiście kwestie te będą ustalane indywidualnie z kandydatami tak by studia były najważniejsze a co za tym idzie – wykształcenie.

Panie Prezydencie proszę o wsparcie tej inicjatywy. Tak jak wspomniałem powyżej program ten może okazac dobrą zachętą dla bizesu. Uważam, iż każda próba przyciągnięcia nowego inwestora bądź zachęcenia obecnych do utworzenia nowych miejsc pracy jest godna zauważenia i wprowadzenia.

Przemysław Wrona”.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content