Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Honorowy Obywatel Częstochowy

Dziś 3 października Zygmuntowi Rolatowi zostanie wręczone honorowe obywatelstwo miasta Częstochowy. Będzie to miało miejsce podczas otwarcia działalności Nowej Filharmonii Częstochowskiej.  Dodatkowo oficjalnie rozpocznie się działalność Fundacji Na Rzecz Odnowy Cmentarza Żydowskiego.

-Chcę podziękować za ten największy zaszczyt w moim życiu. Tak pięknie teraz czuję się uhonorowany. Zawsze czułem się właściwie częstochowianinem, tutaj jest moja mała ojczyzna. Ale być honorowym obywatelem Częstochowy to doprawdy największy zaszczyt w moim życiu. – mówił Zygmunt Rolat na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta.

Dołączy on do elitarnego grona Honorowych Obywateli miasta: Jana Pawła II i Ryszarda Kaczorowskiego – ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie. Mówi się o nim, że jest ambasadorem Częstochowy w każdym miejscu na świecie, do którego dotrze.

W sprawę zdobycia tego zaszczytnego tytułu dla prezesa Światowego Stowarzyszenie Żydów Częstochowian i Ich Potomków zaangażował się radny Jerzy Zając. Rozpoczął on zbieranie podpisów pod wnioskiem o przyznanie honorowego obywatelstwa miasta Częstochowy Zygmuntowi Rolatowi. W styczniu Rada Miasta w jednomyślny sposób przyjęła uchwałę o honorowym obywatelstwie dla tego człowieka.

4. Zjazd Światowego Związku Żydów Częstochowian trwa od drugiego do piątego października.
Przed jego rozpoczęciem odnowiono cmentarz żydowski. Nie zrobiono tego w całości, gdyż to przedsięwzięcie wymaga sporych nakładów finansowych. Dlatego też została powołana Fundacja Na Rzecz Odnowy Cmentarza Żydowskiego, która jutro oficjalnie rozpocznie działalność.

Trwającemu zjazdowi towarzyszy szereg ważnych wydarzeń. Specjalnie na tę okazję Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego przygotował projekt „8 Bram Jerozolimy”. W ośmiu miejscach dawnej dzielnicy żydowskiej można zobaczyć prace wykonane przez uczniów tej szkoły.

Oprócz tego odbędzie się w Akademii Jana Długosza konferencja dotycząca stereotypów panujących w obu społecznościach – Polskiej i Żydowskiej, a także konferencja ekonomiczna. Ma ona na celu pokazanie żydowskim przedsiębiorcom ogromnych walorów inwestycyjnych naszego regionu.

Szczegóły na http://www.czestochowajews.org/

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content